سپر خودرو چیست و چرا مهم است؟


مردم ممکن است فکر کنند که تنها هدف سپر خودرو جلوگیری از آسیب در تصادف یا برخورد است. اما حقیقت این است که حتی به عنوان یک ویژگی ایمنی در نظر گرفته نمی شود، بلکه برای کاهش یا جلوگیری از آسیب فیزیکی به جلو و عقب خودرو در صورت برخورد کم خطر، قرار گرفته است.

سپر ماشین چیست؟

سپر خودرو را می توان به عنوان بخش سپر بیرونی خودرو در نظر گرفت که به هر دو انتهای جلو و عقب خودرو متصل است. قسمت جلو درست زیر جلوپنجره جلو قرار می گیرد و اولین چیزی است که با یک جسم برخورد می کند در حالی که قسمت جلو به عقب خودرو متصل است و ضربه های ضربه عقب را جذب می کند. سپر نه تنها قسمت مرکزی دو طرف عقب و جلو را پوشش می‌دهد، بلکه بخش‌های جانبی را نیز پوشش می‌دهد که از هر دو انتهای بخش مرکزی سپر به سمت چاه‌های چرخ مربوطه امتداد دارند.

سپر خودرو چیست و چرا مهم است؟

مردم ممکن است فکر کنند که تنها هدف سپر خودرو جلوگیری از آسیب در تصادف یا برخورد است. اما حقیقت این است که حتی به عنوان یک ویژگی ایمنی در نظر گرفته نمی شود، بلکه برای کاهش یا جلوگیری از آسیب فیزیکی به جلو و عقب خودرو در صورت برخورد کم خطر، قرار گرفته است. آنها به عنوان یک سپر عمل می کنند که عموما از لاستیک یا پلاستیک و گاهی از آلومینیوم یا فولاد ساخته می شوند تا از کاپوت، صندوق عقب، سوخت، کوره، اگزوز و سیستم خنک کننده خودرو محافظت کنند.

هدف سپر

هدف از سپر جلوگیری از آسیب دیدن بدنه و چهارچوب خودرو در صورت برخورد کوچک است. قانون ایجاب می کند که وسایل نقلیه مسافربری دارای ضربه گیرهایی باشند که استانداردهای حفاظت از عملکرد فدرال را رعایت کنند. اساساً باید شوک کافی را جذب کند تا از بدنه وسیله نقلیه شما در برابر برخورد ۵ مایل در ساعت با خودروی پارک شده که وزنی برابر با وزن شما دارد، محافظت کند.

اهمیت سپر خودرو

اهمیت سپر خودرو

به نظر می رسد تعاملی که در بالا توضیح داده شد چندان قابل توجه نیست. در واقع بعید است در چنین حادثه ای صدمه ببینی. با این حال، در این سرعت، اگر چیزی را در عقب خاتمه دهید، می توانید به بدنه و تنه آسیب وارد کنید که می تواند منجر به تعمیرات پرهزینه شود.

ممکن است در قسمت جلو آسیب بیشتری دیده باشید. به تمام سیستم های زیر کاپوت خود فکر کنید. سیستم های سوخت، اگزوز و خنک کننده و همچنین خود کاپوت. بدون کمک فنر، هر یک از این سیستم ها می تواند حتی در صورت یک برخورد جزئی آسیب ببیند. سپر همچنین از شیشه جلو و چراغ های جلوی خودرو محافظت می کند.

ساختار سپر

کمک فنرها در واقع سیستمی هستند که با هم کار می کنند. گلگیرها در یکی از دو نوع هستند.

این سیستم دارای نوار زره برای تقویت است. بند از فلز ساخته شده است. کل ساختار را تقویت می کند. سیستم دیگر ضربه گیر است که معمولا فوم یا پلاستیک بین درپوش سپر و سپر فلزی دارد. کمک فنر نیروی ضربه را در تمام جهات هدایت می کند. روکش از آلومینیوم، استیل، پلاستیک یا لاستیک ساخته شده و به قسمت جلو و پشت متصل می شود.

سپر خودرو چیست و چرا مهم است؟

همانطور که گفته شد، سپر شما یک ویژگی ایمنی مهم است، اما بر زیبایی خودرو شما نیز تاثیر می گذارد. فروشندگان خودروهای حرفه ای از یک سیستم رتبه بندی برای خودروهایی که می خرند استفاده می کنند. سپر آسیب دیده می تواند ماشین شما را کامل کند. خریداران خصوصی نیز به دلیل علائم آسیب احتمال تاخیر بیشتری دارند. بنابراین، اگر جایزه سالمی نداشته باشید، پول بسیار کمتری از خریداران بالقوه دریافت خواهید کرد.

انواع سپر خودرو

سپر استاندارد: معمولاً فقط یک پوشش پلاستیکی رنگی است که در خودروهای سواری رایج است و مکانیسمی برای جذب انرژی دارد.

سپر پلکانی: بریدگی های پله ای شکل در مرکز، درست زیر پلاک خودرو قرار داده شده است. گلگیرهای استپ معمولاً در SUV ها، کامیون ها و برخی وسایل نقلیه دیگر یافت می شوند. این گلگیرها دارای سوراخ هایی هستند که نصب توپ را آسان می کند.

سپر لوله: معمولاً از روکش پلاستیکی ساخته می شود و برای کاهش تأثیر آسیب ناشی از برخورد به پشتیبانی از لوله فولادی سنگین نیاز دارد. بنابراین، معمولاً در جیپ ها و بالابرها نصب می شود یا یافت می شود.

در اینجا چند نشانه خاص وجود دارد که می تواند به شما در تشخیص تفاوت کمک کند:

سپر ترک خورده: ترک خوردگی سپر نشانه آن است که شما نیاز به تعویض دارید نه تعمیر. با این حال، برخی استثناها وجود دارد، زیرا کیت های تعمیر اپوکسی و فایبرگلاس را می توان برای تعمیر گلگیر استفاده کرد. حتی اگر تعمیر موثر باشد، ترک باعث می شود سپر یکپارچگی ساختاری خود را از دست بدهد. این بدان معنی است که در هنگام تصادف اتومبیل محافظت زیادی نمی کند.

فروشگاه قطعات خودرو

برای خرید بامپر هایما s5 کلیک کنید.

برای خرید بامپر هایما s7 کلیک کنید.

آسیب قابل توجه رنگ: اگر ضربه گیر شما دارای فرورفتگی زیادی است یا خراشیده می شود، برای صاف کردن سطح نیاز به سنباده زدن دارد و اگر خراش ها خیلی عمیق هستند، ممکن است لازم باشد آن را با ترکیبی پر کنید تا سطح را صاف کنید. این کار می تواند کار زیادی باشد، بنابراین بسته به تعداد و عمق خراش ها، بهتر است یک ضربه گیر جدید رنگ کنید تا ضربه گیر آسیب دیده را دوباره رنگ کنید.

قلاب شکسته یا آسیب دیده: قلاب شکسته یا آسیب دیده اغلب به جای تعمیر منجر به تعویض می شود. قلاب ها معمولاً به اتصال گلگیرها به پانل خازنی، گریل و محافظ پاشش کمک می کنند. اگر این قلاب ها آسیب ببینند، سپر در خطر جدا شدن کامل یا جزئی از خودرو است. متأسفانه قلاب قابل تعمیر نیست، بنابراین باید سپر را تعویض کنید.

هزینه تعمیر یا تعویض سپر

انواع سپر خودرو

هزینه تعمیر سپر به میزان آسیب و مهمتر از همه به نوع خودرو بستگی دارد. اگر یک ماشین معمولی با سپر خراشیده یا فرورفته دارید، ممکن است چند صد دلار بپردازید. خودروهای اسپرت رده بالا متفاوت هستند و هزینه آنها می تواند افزایش یابد.

هزینه تعویض سپر نیز به جنس سپر بستگی دارد. فقط برای خود شیلد از ۱ تا ۵ میلیون تومان متغیر است. تصمیم بگیرید سپر را برای مطابقت با هزینه افزایش یافته رنگ کنید.

هدف از طراحی کمک فنر ماشین

به طور سنتی، گلگیرها دارای کمک فنرهای بیشتری بودند، اما برای بهبود بهره وری سوخت و همچنین ظاهر خودرو، سازندگان برای طراحی های سبک تر تلاش کردند، بنابراین محتوای کمک فنر را کاهش دادند.

گلگیرها معمولاً از بقیه قسمت های خودرو بیرون زده اند و ظاهری تا حدی ناشیانه به آن می دهند.

اگرچه گلگیرهای بیرون زده طبق قانون الزامی نیستند، اما بسیار ایمن تر از سایرین هستند.

فروشگاه لوازم یدکی خودرو رایکا یدک

فروشگاه رایکایدک با بیش از ده سال فروش تخصصی قطعات بدنه خودرو تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی در سال ۱۴۰۰ و پس از اتمام گرفت. طراحی سایت ها رایکا یداک بیش از ۲۰۰۰ محصول را در سایت خود ارائه کرده است سئو سایت این مجموعه توسط شرکت سئو فراز ساخته شده است.

فروشگاه لوازم یدکی رایکا یدک به صورت روزانه حتی در روزهای تعطیل آماده رسیدگی به درخواست ها و درخواست های مشتریان عزیز می باشد.

با فروشگاه تماس بگیرید ۰۹۱۲۰۷۵۱۷۱۳-۰۹۲۱۸۵۳۶۹۶۲