سوزوکی به رشد خود در بازار هند ادامه می دهد


شرکت سوزوکی موتور ژاپن اعلام کرد که در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد کندی اقتصاد جهانی، کاهشی در تقاضای خودرو در داخل یا در بازار اولیه خود در هند مشاهده نمی کند.

دیدگاه ماساهیکو ناگائو، مدیر عامل سوزوکی، منعکس کننده چشم انداز صعودی سایر خودروسازان ژاپنی است، حتی در شرایطی که افزایش تورم و نرخ های بهره به عدم اطمینان در مورد اقتصاد جهانی دامن می زند. ناگائو گفت سوزوکی تا پایان ماه ژوئن حدود ۲۰۰۰۰۰ سفارش در ژاپن دریافت کرده است.

فروش سوزوکی در هند در سه ماهه اول آوریل تا ژوئن ۲۷.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۳۸۰۰۰۰ دستگاه رسید. با این حال، فروش خودرو در ژاپن ۶.۴ درصد کاهش یافت زیرا کمبود چیپس تولید را مختل کرد.

سوزوکی پیش بینی سود عملیاتی خود را برای سال منتهی به ۳۱ مارس ۱۹۵ میلیارد ین (۱.۴۶ میلیارد دلار) حفظ کرد و گفت که در حال حاضر برای تغییر آن خیلی زود است.

بر اساس گزارش رویترز، اگرچه کمبود نیمه هادی به تدریج در حال بهبود است، سوزوکی نمی تواند زمان رفع آن را پیش بینی کند. او گفت که برای کاهش تأثیر، این شرکت به ساخت خودروهایی روی آورده است که در هند به تراشه های زیادی نیاز ندارند و آنها را در بازارهای آفریقا و همچنین آمریکای مرکزی و جنوبی به فروش می رساند.

اوایل این هفته، شرکت سوبارو موتور همچنین اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای قوی از سوی خریداران خودروی آمریکایی ادامه یابد، در حالی که شرکت موتور تویوتا متعهد شده است که تولید جهانی ۹.۷ میلیون خودرو را در سال جاری میلادی انجام دهد.