سهم تاکسی اینترنتی در جذب زبان آموز


یک فعال کارگری با بیان اینکه ۷۵ درصد رانندگان تاکسی آنلاین دارای تحصیلات عالی و فوق لیسانس هستند، گفت: متاسفانه امروز جوانان تحصیلکرده ترجیح می دهند به جای کار در خطوط تولید، دو ساعت با پراید کار کنند. ، این موضوع به دلیل عدم فرهنگ سازی در زمینه کار است و بی ارزشی برای مشاغل به وجود آمده است.

به گزارش پارچین خودرو به نقل از ایسنا، علی اصلانی با تاکید بر فرهنگ سازی در حوزه مشاغل، گفت: برای توسعه تولید و صنعت بومی باید به سمت آموزش و فرهنگ سازی در عرصه کار و کار برویم. دانش آموزان از همان روزهای اول به دنبال استعدادیابی و به سمت شغل هستند. بیایید موارد دلخواه را بکشیم.

وی افزود: پدران در گذشته شغل پدربزرگ و مادربزرگ خود را به فرزندان خود منتقل می کردند و این شغل نسل به نسل شاید ۳۰ سال ادامه داشت.

چرا یک جوان تحصیل کرده ترجیح می دهد دو ساعت با پراید کار کند؟

این فعال کارگری با بیان اینکه ۷۵ درصد از رانندگان تاکسی آنلاین دارای تحصیلات عالی و بالاتر هستند، گفت: متأسفانه به دلیل اینکه در زمینه مشاغل فرهنگ سازی نمی کنیم و بر اساس علم روز و مشاغل جدید پیش نمی رویم، در این حوزه باقی می مانیم. همان الگوی سنتی شغل ها.

اصلانی توضیح داد: چرا یک جوان تحصیلکرده با لیسانس و فوق لیسانس نمی خواهد با حقوق ماهیانه ۴ میلیون تومان و ترجیحاً دو ساعت کار با پراید در خط تولید کار کند؟ زیرا ما نه آموزش دیده ایم و نه تحصیل کرده و در نتیجه مشاغل ناپایدار و غیرمولد در جامعه رونق گرفته است در حالی که باید برای همه مشاغل ارزش قائل باشیم.

ما در فیلم ها به مشاغل کاذب بازی کردیم

وی بر نقش رسانه در آموزش و ترویج فرهنگ کار تاکید کرد و گفت: ما قهرمان سازی در فیلم ها را به مشاغل قلابی کشانده ایم در حالی که یک کشاورز یا تراشکار هم می تواند قهرمان باشد وقتی ۵۰۰۰ نمایش می دهیم – یک خانه، یک ماشین خارجی، یک زندگی، ما ایده آل را ترویج می کنیم، همچنین از جوانان تحصیل کرده انتظار دارد و به دنبال نشستن پشت میز است.

اصلانی در پایان گفت: امروز شرکت آموزش فنی و حرفه ای استانداردهای شغلی مناسبی را برای مشاغل آتی تعیین می کند چرا که بازار کار ما در حال تغییر و متاثر از پیدایش مشاغل جدید است.