سهام تسلا پس از Mask Email سقوط کرد


سهام شرکت تسلا، سازنده خودروهای برقی، با انتشار اخباری مبنی بر برنامه‌های الن ماسک، مدیرعامل این شرکت برای کاهش استخدام و کاهش ۱۰ درصدی نیروی کار فعلی، بیش از ۹ درصد سقوط کرد.

شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا در روز جمعه با انتشار اخباری مبنی بر اینکه الن ماسک، مدیرعامل این شرکت در حال برنامه ریزی برای کاهش استخدام و کاهش ۱۰ درصدی نیروی کار فعلی خود است، بیش از ۹ درصد سقوط کرد.

رویترز اواخر پنجشنبه با استناد به ایمیلی که ماسک برای مدیران تسلا ارسال کرد، گزارش داد که “احساس بسیار بدی” در مورد اقتصاد دارد و خواستار قطع برق شده است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که ماسک از همه کارمندان تسلا و اسپیس ایکس خواسته است که کار از راه دور را متوقف کنند، ۴۰ ساعت در هفته کار کنند و به دفتر مرکزی گزارش دهند.

بر اساس سوابق مالی سالانه تسلا و زیرمجموعه های آن تا پایان سال ۲۰۲۱، ۹۹۲۹۰ نفر در سراسر جهان مشغول به کار هستند.

بر اساس این گزارش، سهام تسلا امسال در بحبوحه فروش گسترده شرکت های فناوری بیش از ۲۵ درصد کاهش یافته است.

تسلا، مانند سایر خودروسازان، کمبود قطعات و مشکلات زنجیره تامین را که به دلیل همه‌گیری کویت و حمله روسیه به اوکراین تشدید شده است، برطرف کرده است.

اما تسلا همچنین در تلاش است تا از اثرات قرنطینه شدید ویروس کرونا در شانگهای چین که کارخانه آن در آن واقع شده است فرار کند و به طور قابل توجهی تولید خودروهای خود را با مشکل مواجه کرده است.

روز جمعه، کارشناسان سهام در مؤسسه مالی Cowen با در نظر گرفتن نفوذ چین، برآوردهای خود را از تحویل خودروی تسلا در سه ماهه دوم کاهش دادند.

ایلان ماسک علاوه بر نگرانی‌هایش در مورد تسلا، در توییتر با قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم یا حدود ۴۴ میلیارد دلار معامله می‌کند. با کاهش سهام تسلا، برخی از منابع سرمایه ماسک نیز کاهش خواهد یافت.