سایپا از اقداماتی برای افزایش کیفیت و تولید اقتصادی خودرو خبر داد


معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی گروه خودروسازی سایپا گفت: این گروه با هدف افزایش کیفیت و تولید اقتصادی محصولات خود در ایام نوروز (در حالی که خطوط تولید تعطیل است) ۳۰ اقدام راهبردی انجام داده است.

به گزارش فارسی خودرو، علی رضا مصدقی با توجه به اقدامات انجام شده در ایام نوروز برای توسعه کمی و کیفی محصولات و خطوط تولید: گروه خودروسازی سایپا در راستای اجرای هشت فرمان رئیس جمهور مبنی بر روزه داری سیزدهم نوروزی. ۳۰ گام در راستای افزایش کیفیت، تولید اقتصادی و افزایش تیراژ تولید برداشته شده است.

وی ادامه داد: در این مدت ۳۰ هزار و ۹۳۰ نفر ساعت ها را برای بهبود تولید بارها و بارها وقت گذاشتند که نشان می دهد گروه خودروسازی سایپا بر اساس طرح تحول ساختار کیفی فعالیت می کند.

معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: از جمله فعالیت های انجام شده در راستای افزایش کیفیت، رشد تولید و تولید اقتصادی، اصلاح کننده ها و تنظیم ربات ها می توان به پروژه ضد خطای پرس های کشویی هیدرولیک از اتاق پرس اشاره کرد. ربات سمپاش برای عایق کاری کف خودرو، سالن رنگ، تعویض لوله های برگشت سیستم خنک کننده آبی، نقاط جوش و ربات سالن بدنه تیبا، عیب یابی و کالیبراسیون غرفه های تست آب سایپا و اقدامات تعمیر و پیشگیری برای جلوگیری از توقف دستگاه در داخل. به منظور افزایش و بهبود تجهیزات OEE و افزایش کیفیت و کمیت محصول.

وی افزود: نکته قابل توجه دیگر نصب چند ربات در ایام تعطیل است که با پشتوانه دانش مهندسی این گروه در تمامی قسمت های طراحی پایه، طراحی نرم افزار و … انجام شد.

معاون تولید، پشتیبانی و خدمات فنی گروه خودروسازی سایپا گفت: اقدامات مذکور مستمر خواهد بود و تمام تلاش گروه خودروسازی سایپا بر این است که بهره وری را افزایش دهد تا شرایطی فراهم شود که در آن پرونده تولید عملیات مطلوب تری را طی کند تا بتواند رضایت عموم و مشتریان را جلب کند.