سامسونگ با iFixit همکاری می کند تا به شما کمک کند تلفن های Galaxy را در خانه تعمیر کنید – Geek Review


تصویری از گلکسی اس 21 برای تعمیر باز شد.
iFixit

برنامه جدید خود تعمیر سامسونگ هر آنچه را که برای تعمیر دستگاه های گلکسی نیاز دارند در اختیار مشتریان قرار می دهد. با مشارکت iFixit، این سازنده تلفن قطعات رسمی را به فروش می رساند و به توزیع کتابچه راهنمای تعمیر محصولات محبوب خود، از Galaxy S20، Galaxy S21 و Galaxy Tab S7 Plus کمک می کند.

برنامه خود تعمیری در تابستان امسال راه اندازی می شود. طبق گفته iFixit، مشتریان اولیه این فرصت را خواهند داشت که «کیت‌های نمایشگر رسمی (با باتری‌های داخلی)، شیشه پشتی و درگاه‌های شارژ» را برای دستگاه‌های گلکسی خود خریداری کنند، اگرچه سایر قطعات در زمان بعدی به فروش خواهند رسید.

برای شروع، دارندگان دستگاه‌های گلکسی می‌توانند مجموعه‌های نمایشگر، شیشه پشتی و درگاه‌های شارژ را جایگزین کنند – و قطعات استفاده شده را برای بازیافت مسئولانه به سامسونگ بازگردانند. در آینده، سامسونگ قصد دارد دامنه تعمیرات خود را گسترش دهد تا دستگاه‌ها و تعمیرات بیشتری را از مجموعه محصولات جامع ما در بر بگیرد.

مشتریان می توانند قطعات مستعمل را برای بازیافت به سامسونگ ارسال کنند. این شرکت قرار است حمل و نقل رایگان قطعات قابل بازیافت را ارائه دهد، اگرچه این شرکت هنوز برنامه خود را روشن نکرده است.

اگر این همکاری آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که iFixit در سال گذشته با تعداد زیادی از شرکت های فناوری همکاری کرده است. در حال حاضر قطعات رسمی دستگاه های سرفیس مایکروسافت، Steam Deck و حتی گوشی های موتورولا را می فروشد. (علاوه بر این، سال گذشته اپل برنامه تعمیر خود را اعلام کرد، اگرچه به iFixit مربوط نمی شود.)

مثل همیشه، خوشحالیم که می‌بینیم یک تولیدکننده فناوری بزرگ از چشم‌انداز خود تعمیری استقبال می‌کند. ارائه لوازم یدکی رسمی و دفترچه راهنمای تعمیر به جای اینکه صدها صدها را در تعمیرگاه خرج کنند یا گوشی های شکسته خود را در سطل زباله بیاندازند، تعمیر گوشی های خود را در خانه برای مشتریان آسان تر می کند.

فقط امیدواریم مهندسان سامسونگ تعمیر را در اولویت قرار دهند. حتی با وجود تمام قطعات ضروری، تعمیر گوشی های سامسونگ کار سختی است – iFixit گلکسی S22 3/10 را در مقیاس تعمیر پذیری رتبه بندی می کند. واضح است که سامسونگ باید بیشتر از فروش قطعات انجام دهد. شما باید از همان ابتدا گوشی او را قابل تعمیر تر کنید.

منبع: سامسونگ، iFixit