رژیم غذایی برای کبد چرب درمان کبد چرب در خانه


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، شاهد حضور کبد چرب غیر الکلی در بسیاری از نقاط جهان هستیم. کبد چرب یک بیماری آرام و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، مدیریت آن آسان است. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود ، بنابراین با جایگزینی این عادات ، می توان کبد چرب را نیز درمان کرد. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که متخصصان تغذیه می گویند کاهش 5 تا 10 درصدی وزن می تواند تا حد زیادی کبد چرب را درمان کند. بنابراین در واقع ، می توان گفت که رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین رژیم کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی باشد. با این حال ، چند نکته را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا بیماری کبد چرب سریعتر درمان شود.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از اسیدهای چرب امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر بسزایی در عملکرد بدن دارد. با این حال ، آن را در دسته چربی های مفید قرار می دهد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند باید مصرف چربی ها را متوقف کنند. با این حال ، مصرف چربی های سالم مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. کارشناسان تغذیه می گویند افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از آجیل ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منبع امگا 3 استفاده کنید.

میزان چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع مورد استفاده در غذا بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را با روغن های ترانس جایگزین کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها حاوی چربی مضر بسیار کمی هستند و هنوز هم می توانند کمک زیادی به درمان کبد چرب کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز باید محدود شود. کربوهیدراتها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. با این حال ، مصرف مستقیم قند تأثیر مخربی بر کبد خواهد داشت. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی فروکتوز است. در شهر ذرت مقدار زیادی شکر ، انواع نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ترشی جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا خواهید کرد. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین فروکتوز باید در رژیم غذایی کبد چرب حذف شود.

دوستان و همکاران گرامی هراز ، نظر شما در مورد رژیم کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی این بیماری را درمان می کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید