رژیم غذایی اینترنتی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


رژیم غذایی اینترنتی گفته می شود رژیم غذایی با ارسال اطلاعات و مشخصات به بهترین متخصص تغذیه به صورت آنلاین به دست می آید. رژیم غذایی به صورت آنلاین یا حضوری متخصص تغذیه بر اساس اطلاعاتی که به متخصص تغذیه داده می شود ، آنچه دریافت می کنید شامل وعده ها و میان وعده های اصلی است.

یک رژیم غذایی سالم باید به حفظ و بهبود سلامت کلی بدن کمک کند و شامل همه مواد مغذی ، مایعات ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب ضروری ، ویتامین ها و غیره باشد. در برخی موارد ، بسته به نوع بیماری ، فرد باید رژیم خاصی را دنبال کند که رژیم درمانی نامیده می شود.

رژیم غذایی اینترنتی

هدف رژیم غذایی آنلاین چیست؟

با افزایش نگرانی های زندگی ، مردم معمولاً زمان کافی برای مراجعه حضوری به مشاوره تغذیه مناسب ندارند ، به همین دلیل پزشک رژیم غذایی آنلاین ایجاد کرده است. در این روش ، فرد از وب سایت متخصص مورد نیاز بازدید می کند ، فرم مربوط به رژیم غذایی آنلاین را پر می کند و پس از چند روز ، متخصص تغذیه آنها را بررسی می کند و رژیم مناسب را برای فرد ارسال می کند.

به خاطر داشته باشید که نکات تغذیه ای را نیز می توانید در رژیم غذایی آنلاین با شما پیدا کنید ، و اگر سوالی دارید ، آنها را به اشتراک بگذارید.

تفاوت بین رژیم غذایی آنلاین و حضور در چیست؟

برخی تصور می کنند که ممکن است این دو رژیم غذایی متفاوت باشند ، اما اینطور نیست و تنها تفاوت این است که آنها به طور منظم در مطب پزشک غذا می خورند و شخصاً س questionsالات مربوطه را می پرسند ، اما رژیم آنلاین سوالات و اطلاعات به صورت مکتوب است.

از رژیم غیر اصولی پیروی نکنید:

برخی از افراد سعی می کنند با حذف برخی غذاها از وعده های غذایی خود ، وزن خود را کاهش دهند ، که این امر به هیچ وجه درست نیست زیرا همه افراد اطلاعات کافی در مورد تغذیه ندارند و بنابراین می توانند رژیم بگیرند. تغذیه نامناسب به بدن شما آسیب می رساند. با رژیم غذایی توسط یکی متخصص تغذیه خوب غذاهای متوسطی بخورید و وزن شما تضمین شده است.

رژیم غذایی اینترنتی

مقاله رژیم غذایی آنلاین را بخوانید

یک رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم به معنای رعایت محدودیت های شدید ، کاهش وزن در سطح نامعقول یا محرومیت خود از غذاهای مورد علاقه نیست. بلکه به معنای احساس خوب ، داشتن انرژی بیشتر ، بهبود سلامتی و بهبود روحیه است.

تغذیه سالم کار سختی نیست. اگر در مورد رژیم ها و دستور العمل های رژیم غذایی گیج شده اید ، تنها نیستید. در اینجا دکتر شادنوش ، متخصص تغذیه ، اطلاعات کاملی در مورد غذای خوب و مناسب ارائه می دهد.

حقیقت این است که در حالی که برخی غذاها یا مواد مغذی تأثیر مثبتی بر روحیه فرد دارند ، رژیم کلی شما اهمیت دارد. سنگ بنای یک رژیم غذایی سالم جایگزینی غذاهای فرآوری شده با غذاهای واقعی است. غذاهایی که تا حد امکان به غذاهای تهیه شده در طبیعت نزدیک هستند ، می توانند طرز فکر ، ظاهر و احساس آنها را به میزان قابل توجهی تغییر دهند.

با این دستورالعمل های ساده ، می توانید یک رژیم غذایی خوشمزه ، مغذی و متنوع ایجاد کنید که برای بدن و روح شما مفید است.

اصول تغذیه سالم

لازم نیست نمونه های خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، در عوض می توانید سالم ترین گزینه ها را از هر نمونه انتخاب کنید.

  • پروتئین- این انرژی را برای بلند شدن ، تمرین و عملکردهای تشخیصی و مربوط به خلق و خوی را کنترل می کند. مصرف بیش از حد پروتئین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی خطرناک باشد. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از ما به پروتئین با کیفیت نیاز داریم ، به ویژه با افزایش سن.
  • چربی- همه چربی ها یکسان نیستند. همانطور که چربی های بد می توانند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش دهند ، چربی های خوب نیز از مغز و قلب مراقبت می کنند. چربی هایی مانند امگا 3 برای سلامت جسمی و روحی بسیار مهم هستند.
  • فیبر- مصرف غذاهای سرشار از فیبر می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت را کاهش دهد. فیبر می تواند پوست را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.
  • کلسیم- مصرف ناکافی کلسیم باعث اضطراب ، افسردگی و مشکلات خواب می شود. صرف نظر از جنسیت و سن ، مصرف غذاهای غنی از کلسیم و دریافت مقدار کافی منیزیم ، ویتامین D و پتاسیم برای کمک به عملکرد کلسیم ضروری است.
  • کربوهیدرات- کربوهیدراتها منبع اصلی انرژی هستند. با این حال ، بیشتر آنها می توانند از کربوهیدراتهای پیچیده و تصفیه نشده (سبزیجات ، غلات و میوه ها) به جای شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده تهیه شوند. قطع نان سفید ، نان خامه ای ، نشاسته و شکر می تواند از جهش سریع قند خون ، تغییرات خلقی و تشکیل انرژی و چربی به ویژه در اطراف کمر جلوگیری کند.

رژیم غذایی اینترنتی

از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

بهترین نتیجه این است که هر از گاهی تغییرات جزئی ایجاد شود. حفظ هدف در سطح ملایم می تواند به شما در دستیابی به نتایج درازمدتی که بدن شما احساس می کند از غذاهای مورد علاقه شما محروم هستند ، کمک کند.

با انجام اقدامات کوچک و قابل کنترل مانند افزودن سالاد یکبار در روز به رژیم غذایی سالم فکر کنید. هنگامی که این تغییرات کوچک به یک عادت تبدیل شد ، می توانید گزینه های سالم را اضافه کنید.

برای موفقیت آماده شوید.

همه چیز را ساده نگه دارید تا برای موفقیت آماده شوید. تغذیه سالم نمی تواند پیچیده باشد. به جای نگرانی در مورد کالری ، به مواردی مانند رنگ ، تنوع و طراوت فکر کنید. به فکر اجتناب از غذاهای فرآوری شده و انتخاب مواد تازه باشید.

غذاهای خود را درست کنید. تغییرات درست را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. برچسب مواد غذایی را بخوانید تا از میزان قند یا چربی های ناسالم در غذاهای فرآوری شده مطلع شوید. روی احساسی که بعد از غذا خوردن دارید تمرکز کنید و سعی کنید با انتخاب گزینه های تغذیه سالم ، هیدراته بمانید.

متوسط: ضروری در هر رژیم غذایی سالم

اعتدال در رژیم غذایی به اندازه بدن مورد نیاز است. برای بسیاری از ما ، اعتدال به معنای خوردن کمتر از نیاز بدن است. اما این بدان معنا نیست که غذاهای مورد علاقه خود را حذف کنید. شما می توانید وعده های غذایی مورد علاقه خود را به طور نامحدود با یک وعده غذا بخورید ، به شرطی که وعده های غذایی خود را با سایر وعده های غذایی دنبال کنید.

به کاهش وعده های خود فکر کنید. کمی قبل از سیر شدن غذا را متوقف کنید ، زیرا مغز برای ارسال کامل پیام به زمان نیاز دارد. در صورت امکان با دیگران غذا بخورید. غذا خوردن به تنهایی ، به ویژه در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر ، می تواند منجر به پرخوری شود. میان وعده ها را در خانه محدود کنید. به جای خرید تنقلات و در دسترس قرار دادن آنها در خانه ، گزینه های سالم را انتخاب کنید و وقتی می خواهید به خودتان پاداش بدهید ، بروید و از بیرون میان وعده مورد علاقه خود را بخرید.

بیشتر اوقات ، ما غذا نمی خوریم تا سیر شویم. گاهی اوقات ما برای از بین بردن استرس یا غلبه بر احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی یا کسالت غذا می خوریم. اگر روشهای سالم برای مقابله با استرس و احساسات را بیاموزیم ، می توانیم غذایی را که می خوریم کنترل کنیم.

از خوردن غذا در اواخر شب خودداری کنید. شام را زود بخورید و تا صبح روز بعد 14-16 ساعت چیزی نخورید. تحقیقات نشان می دهد که خوردن تنها زمانی که بیشترین فعالیت را دارد به سیستم گوارش زمان بیشتری برای استراحت می دهد و به حفظ وزن متعادل کمک می کند.

میوه ها و سبزیجات کم کالری و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید