رژیم رایگان – رژیم


رژیم رایگان
رژیم رایگان

رژیم رایگان

آیا می خواهید با رژیم گرفتن در کوتاه ترین زمان ممکن وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید تناسب اندام داشته باشید؟ آیا در حال برنامه ریزی مهمانی یا مناسبت هستید و می خواهید در لباس خود زیبا باشید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل های لاغری نروید.

یکی از دغدغه های مردان و زنان دوستدار تناسب اندام ، لاغری شکم و باسن و همچنین سوزاندن چربی است. داشتن رژیم غذایی سالم و اجتناب از چربی ها و غذاهای چاق کننده و همچنین نوعی ورزش ، می تواند از چاقی موضعی ، به ویژه چاقی شکمی جلوگیری کند.

مهمترین نکته در هر رژیم غذایی این است که همیشه در نظر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم و حتی مضر نیست.

برای لاغری سریع شکم ، اصول و توصیه هایی وجود دارد که از این اصول پیروی می کند تا بتوانید خیلی سریع و راحت چربی شکم را از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش شدید وزن برای بدن و فرد مضر است ، چنین نوساناتی باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند. یک روش برنامه ریزی شده و سازمان یافته برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از چاقی و بیماری های ناشی از اضافه وزن یکی از دغدغه های جدی افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

یک برنامه ساده کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرش:

برای کاهش وزن در یک ماه ، نکته اصلی این است که این واقعیت را بپذیرید که وزن ایده آل ندارید و اضافه وزن دارید ، که اعتماد به نفس شما را خراب کرده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم رژیم های احمقانه ای وجود دارد که می توانید در یک روز آنها را از دست بدهید. اما اگر به دلیل رژیم غذایی در عرض 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید واقعاً کمی عجیب است. این به هیچ وجه برای سلامتی شما خوب نیست ؛ در واقع موقتی است و چند روز دیگر بیمار می شوید و به وزن قبلی خود برمی گردید. از دست دادن دو تا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان آن را انجام داد و بر بدن شما نشان داد ، بنابراین قبل از تعیین هدف نهایی ، با دقت فکر کنید تا بعداً پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

روزانه ورزش های هوازی انجام دهید. برای کسانی که تازه شروع کرده اند ، یک تمرین 30 دقیقه ای پنج بار در هفته کافی است و با گذشت زمان می توانید آن را به چهل دقیقه افزایش دهید.

همه چیز به خود شما بستگی دارد.البته اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و ورزش خود را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن بدن خود را شروع کرده و تمرینات کششی انجام دهید.

4- زمان مناسب برای غذا:

علاوه بر اهمیت در مورد نوع غذایی که می خورید ، باید رژیم غذایی مناسبی نیز تهیه کنید. بعد از ساعت 8 یا 9 شب از خوردن شام خودداری کنید. حتما قبل از خواب فعالیت بدنی انجام دهید. تنقلات کمتر در طول زمان بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید. شما می توانید در هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخورید ، اما زیاده روی نکنید.

میان وعده بدی نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. مصرف کافئین خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- انجام تمرینات استقامتی:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. هنگام انجام تمرینات هوازی ، 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان فرصتی عالی برای این کار ارائه می دهند ، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید به باشگاه بروید و در خانه نیستید ، از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین ورزش هوازی شود. در واقع شما باید ترکیبی از پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید. پیاده روی صبحگاهی 45 دقیقه ای 160 کالری می سوزاند. اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً راههای بیشتری خواهید داشت. کمک. و سرعت کاهش وزن را چند برابر می کند.

7- از پله ها بالا بروید:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند سریعتر از کسانی که صعود نمی کنند وزن خود را کاهش می دهند.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله ها کنید و مطمئناً کالری بیشتری می سوزانید و سریعتر وزن کم می کنید. مهمترین قسمت در بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب خود را زیاد کرده و عرق زیادی کنید. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را سه بار در روز تکرار کنید و تأثیر کاهش بدن را تا پایان ماه مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. البته پیاده روی و ورزش در طول روز زمان زیادی می برد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که خود به شما کمک می کند 3 کیلوگرم در یک ماه کاهش دهید.

9- پروتئین بخورید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و ممکن است وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما به خاطر داشته باشید که بیش از یک موز در روز مصرف نکنید. سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید زیرا برای سلامتی شما مفید است. در طول روز از تخم مرغ بیشتر استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند خمیر ، خمیر و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. در عوض ، از غذاهای کم چرب ، غذاهای کم چرب خیابانی که دارای چربی زیاد هستند ، خودداری کنید.

11- شکر نخورید:

کار دیگری که می توانیم برای کاهش وزن انجام دهیم این است که شکر را از بین ببریم ، بستنی را از کیک ها و بیسکویت ها تهیه کنید ، که همه آنها دشمن هستند. آنها متابولیسم را کاهش داده و کاهش وزن را متوقف می کنند.

12- مصرف چای سبز:

مصرف چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. در طول تمرین می توانید کالری بیشتری بسوزانید. نگران نباشید زیرا هیچ کدام از آنها در آن وجود ندارد و مانند آب است و برای سلامتی عالی است.

یک فنجان صبح ، یک فنجان دیگر بعد از ظهر ، با یک میان وعده و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب بنوش :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم بدن را دفع کرده و هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک را تمام کنید. در واقع به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. حتما قبل از غذا یک لیوان آب بنوشید. به این ترتیب کالری کمتری مصرف می کنید و به کاهش وزن کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید زیرا بیشتر از آنچه فکر می کنید غذا می خورد و حواس شما را پرت می کند. در حقیقت ، وقتی غذا می خورید ، باید روی آن تمرکز کنید و آرام غذا بخورید. این به شما کمک می کند تا درست غذا بخورید و به اندازه کافی غذا بخورید تا وزن خود را کاهش دهید.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

این کار را روز جمعه یا هر روز که می خواهید امتحان کنید ، سپس می توانید غذاهایی را که بیشتر دوست دارید بخورید ، اما مطمئن شوید که این کار را فقط یک بار در هفته انجام می دهید.

16- قبل از تمرین قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از تمرین یک فنجان قهوه داغ بنوشید. البته باید فاقد قند باشد. کسانی که این تست را آزمایش کردند ، تغییرات زیادی را در کاهش وزن در یک ماه تجربه کردند.

17- بیشتر بخواب:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن ، خواب کافی است. اگر روزانه 8 ساعت بخوابید ، احتمال کاهش وزن را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در حالت پایدار است بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم غذایی با عملکرد بالا پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید ، شما همیشه باید در دراز مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله در کاهش وزن انگیزه و سازگاری است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچکس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات بیشتر برای موفقیت با رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن مصرف کنید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید
 • چای گیاهی را با عسل به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید گرم بدوید.
 • در تابستان ، از ویتامین D برای جلوگیری از رسوب چربی استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای کنترل ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف از کاهش وزن را شرح دهید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذا را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از اختلال عملکرد تیروئید از غذاهای یددار استفاده کنید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی را می سوزاند.
 • تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • درمان گاستریت.
 • برای حفظ وزن بدون چربی ، از کروم استفاده کنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم گلوکز بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های غذایی می تواند منجر به تجمع چربی در شکم و دیگر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین حاوی 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی کمترین اثر اشباع را در بین عناصر درشت مغذی دارد ، بدین معنا که زودتر از خوردن یک غذای پرچرب احساس گرسنگی می کند تا یک وعده غذایی با فیبر بالا ، پروتئین بالا و کربوهیدرات بالا. چربی همچنین دارای کالری کمتری است ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند. در مقابل ، پروتئین دارای کالری بالایی است ، به این معنی که بدن بخش قابل توجهی از کالری دریافتی از غذاهای غنی از پروتئین را در فرآیند تجزیه و هضم غذا استفاده می کند.

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن ضروری هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق غذا به دست آیند. در مقابل ، از چربی های اشباع شده (که در غذاهایی مانند گوشت و محصولات لبنی یافت می شود) باید اجتناب کرد. این چربی ها بیشتر از اسیدهای چرب ضروری تجمع کرده و چربی به دست می آورند. بدن همچنین به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب برای مقاصد خاص نیاز دارد ، اما در صورت نیاز قادر به تولید آنها است.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این چربی ها در فرایندهای شیمیایی مورد استفاده کارخانه های مواد غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر تاثیرات مخرب آنها بر سلامتی ، می توانند باعث افزایش وزن شوند ، حتی اگر تمام کالری های مصرفی تحت کنترل باشند.

در تحقیقی که روی میمون ها انجام شد ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی گروهی از میمونها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به جیره های دیگر میمونها اضافه شد و هر کدام به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند در مقایسه با گروه دیگر (تغذیه شده با چربی های اشباع نشده) 2.7 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید