ربات های امنیتی خانه از قبل برای محافظت از شما وجود دارند


رندر هنرمند از مفهوم سگ نگهبان ربات امنیتی.
DM7 / Shutterstock.com

روبات ها در حال حاضر خانه های ما را تمیز می کنند (و سواری رایگان برای حیوانات خانگی فراهم می کنند)، اما بازار روبات های امنیتی خانه به سرعت در حال گسترش است. در حال حاضر ربات‌های امنیتی وجود دارند که می‌توانید امروز بخرید و برخی از نرم‌افزارهای هیجان‌انگیز در حال توسعه برای نسخه آینده هستند.

مربوط: آیا باید یک جاروبرقی رباتیک بخرید؟ ۵ نکته که باید در نظر بگیرید

پرونده ربات های امنیت داخلی

در حال حاضر بسیاری از فناوری‌های امنیتی خانه هوشمند عالی وجود دارد. دستگاه هایی مانند محصولات دوربین Ring فوق العاده محبوب هستند و اگر دستگاه الکسا دارید، می توانید از الکسا گارد استفاده کنید. گارد یک حالت ویژه است که در آن میکروفون های دستگاه الکسا شما به صداهای معمولی نفوذ مانند شکستن شیشه گوش می دهند.

شکاف امنیتی ای که ربات ها می توانند در این تنظیمات امنیتی پر کنند، توانایی راه رفتن در اطراف خانه و بررسی هر گوشه از آن است. بنابراین، حداقل، یک ربات امنیتی یک دوربین امنیتی است که می تواند در اطراف حرکت کند، نه اینکه فقط از یک مکان ثابت نگاه کند.

اگر جدیدترین فناوری بینایی ماشین و حسگر را به ترکیب اضافه کنید، ممکن است رباتی داشته باشید که می تواند انواع خطرات را تشخیص دهد یا در صورت مشاهده موارد مشکوک به شما اطلاع دهد. تحرک و استقلال ابزار قدرتمندی در مورد سیستم‌های امنیتی هستند و فناوری‌های مناسب برای کارکرد آن‌ها وجود دارد.

ربات های امنیتی تجاری

ربات ها با حسگرها و قطعات متحرک هنوز بسیار گران هستند. حتی چیزی به “ساده” مانند یک جاروبرقی رباتیک هنوز هم تا حدودی گران است. فناوری با گذشت زمان ارزان‌تر می‌شود، اما طبق معمول، ابتدا راه‌حل‌های واقعاً پیشرفته را در زمینه تجاری می‌بینیم.

ربات امنیتی Knightscope K5
اسکوپ شب

Knightscope K5 یک ربات امنیتی در فضای باز است که شبیه ترکیبی از برج‌های R2-D2، Dalek و AI از پورتال است. این برای گشت زنی در فضاهای بزرگ مانند محوطه دانشگاه، مرکز خرید یا پارکینگ طراحی شده است. این ربات یک جریان ویدیویی ۳۶۰ درجه را به مرکز کنترل ارائه می دهد که در آن انسان ها می توانند همه چیز را زیر نظر داشته باشند، اما همچنین می توانند با استفاده از سیستم های سنجش و اطلاعات به طور خودکار مشکلات را تشخیص دهند. K5 دارای سنسورهای حرارتی، برد یاب لیزری، رادار و سنسور کیفیت هوا است و حتی می تواند سیگنال های مشکوک رادیویی را دریافت کند.

حتی ربات معروف Spot از Boston Dynamics به عنوان یک ربات امنیتی و بازرسی کار پیدا کرده است. هیوندای قصد دارد Spot را در کارخانه های خود در کره جنوبی پیاده کند. ربات خطرات ایمنی را بررسی می کند، مانند نزدیک شدن بیش از حد انسان به اجسام داغ، و متوجه اشیایی که در جای خود نیستند، مانند باز کردن درها در زمانی که باید بسته شوند.

پهپادهای امنیتی خودران

پهپاد زنبور عسل آزمایشگاه آفتابگردان
فاکتور آفتابگردان

روبات های امنیتی زمینی عالی هستند، اما اگر واقعاً می خواهید از یک منطقه بزرگ محافظت کنید، باید به ربات خود بال بدهید. خوب، طرفداران در این مورد، اما ایده همان است.

یک هواپیمای امنیتی خودران یا گروهی از پهپادها می توانند به طور مداوم در یک منطقه گشت زنی کنند و به دنبال هر چیز نامناسبی باشند. پهپادها در مسیر گشت زنی پرواز می کنند و سپس برای شارژ مجدد فرود می آیند، همه اینها بدون دخالت انسانی.

تعداد کمی از این سیستم‌ها به امنیت تجاری اختصاص داده شده‌اند، اما یکی از جالب‌ترین مواردی که تاکنون دیده‌ایم، کندوی عسل است. کندوی عسل که توسط Sunflower Labs ساخته شده است، اسکله ای است که برای پرتاب یک پهپاد که حداکثر ۲۰ دقیقه پرواز می کند باز می شود و در منطقه تعیین شده آن گشت زنی می کند. سپس به کندوی زنبور عسل باز می گردد و ظرف ۲۲ دقیقه شارژ می شود و پردازش عکس های فوری آن برای تجزیه و تحلیل زمان می برد.

پهپاد همچنین می تواند به چیزی که توسط یک سنسور یا سیستم دوربین دیگر گزارش شده واکنش نشان دهد و در عرض چند دقیقه به آن مکان پرواز کند.

ربات های امنیتی خانه که می توانید امروز بخرید

واضح است که ربات های امنیتی تجاری در حال حاضر کار بسیار خوبی انجام می دهند، اما در مورد ربات های امنیتی خانگی چطور؟ هزینه اجاره یا خرید این ربات‌های تجاری هزاران دلار است، بنابراین داشتن یک ربات امنیتی مفید در خانه ممکن است خارج از بودجه شما به نظر برسد.

آمازون استرو
آمازون

Amazon Astro یکی از امیدوارکننده ترین ربات های امنیتی خانه است. این کمی شبیه داشتن الکسا روی چرخ است. در زمان نوشتن، باید برای “نسخه روز اول” ربات دعوت نامه درخواست کنید. زمانی که Astro برای همه به فروش می رسد، باید کمتر از ۱۵۰۰ دلار قیمت داشته باشد. این برای رباتی که هر کاری را که الکسا می‌تواند انجام می‌دهد، افراد ناآشنا را در زمانی که شما دور هستید، شناسایی می‌کند و وقتی شیشه می‌شکند یا زنگ هشدار به صدا در می‌آید، شگفت‌آور است.

اگر قیمت Astro نسبت به بودجه شما کمی بالا است، گزینه های بسیار ارزان تری نیز وجود دارد. Enabot Ebo SE یک موجود رباتیک کوچک و بامزه است که می تواند به طور خودکار در خانه شما گشت زنی کند.

Enabot Ebo SE

ربات نظارتی کوچک و زیبا که با قیمت پایین و پایین خود دارای ویژگی های بیشتر از آنچه انتظار دارید دارد.

روبات‌های امنیتی می‌توانند حلقه مفقوده سیستم‌های امنیتی خانه‌های هوشمند مدرن باشند، زیرا همیشه شکاف‌هایی وجود دارد که دوربین‌ها و میکروفون‌های ثابت نمی‌توانند ببینند یا بشنوند. ما قبلاً از جاروبرقی های خودران در خانه های خود استقبال کرده ایم، پس چرا از کلاس دیگری از روبات های خانگی استفاده نکنیم.

مربوط: توضیح ربات تسلا: به یک ربات خانگی نیاز دارید؟