راه های تشخیص شارژر اصلی و شارژر تقلبی


راه های مختلفی برای تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی وجود دارد. پس اگر قصد خرید شارژر مناسب گوشی موبایل خود را دارید، بهتر است این تفاوت ها را بدانید. برای تشخیص تفاوت بین شارژر اصلی و تقلبی، باید در نظر داشت که هیچ یک از این روش ها قطعی نیستند و اکثر آنها به صورت تجربی تعیین می شوند.

استفاده از شارژر اصلی برای شارژ گوشی موبایل بسیار مهم است و روی باتری و سایر قسمت های گوشی تاثیر می گذارد. استفاده از شارژر تقلبی ممکن است باعث آسیب زیادی شود. به همین دلیل باید بدانید که چگونه شارژر اصلی را از تقلبی تشخیص دهید و از طرفی این لوازم جانبی را از مراجع معتبر خریداری کنید. با توجه به اینکه ممکن است این روش های تشخیصی کاملا صحیح نباشند، خرید از فروشگاه های معتبر کار را برای کاربران آسان می کند. در این مقاله ضمن بررسی راه های تشخیص شارژر اصل و تقلبی، یکی از بهترین فروشگاه های خرید شارژر اصل را نیز معرفی می کنیم.

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی

برای تشخیص شارژر اصلی و تقلبی باید به نکات مختلف این شارژرها توجه کرد. اول از همه باید بدانید که شارژر متعلق به کدام برند است. استفاده از شارژرهای مارک ها و مدل های مختلف به جای یکدیگر ممکن است به گوشی شما آسیب برساند. باتری هر تلفن همراه باید با مقدار مشخصی ولتاژ ورودی شارژ شود، این روی گوشی یا قاب آن نوشته شده است. برای خرید شارژر پرتابل باید به میزان خروجی آن توجه کنید تا به باتری گوشی آسیبی نرسد. در ادامه راه های مختلف تشخیص شارژر اصلی و تقلبی را بررسی می کنیم.

لوگوی برند گوشی روی شارژر برای تشخیص شارژر اصلی از تقلبی

برندهای مختلف تولید کننده تلفن همراه لوگوی خاص خود را دارند و این لوگو بر روی گرافیک آنها نوشته شده است. برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژر باید به این لوگو توجه کنید. در شارژرهای تقلبی، احتمال اشتباه املایی یا تفاوت های جزئی در نوشته و حکاکی نام و نشان تجاری وجود دارد. به عنوان مثال روی برخی از شارژرهای تقلبی برند سامسونگ، نام این برند کمی بزرگتر نوشته شده است.

همچنین برخی نوشته های دیگر و سایر اطلاعات روی شارژر حاوی اطلاعات مفیدی برای تشخیص شارژر اصلی و تقلبی است. روی شارژرهای اصلی، این نوشته ها واضح و خوانا هستند. اما در اشکال جعلی این نوشته، یا خیلی کمرنگ است یا غلط املایی.

لایه های شارژر و کشور سازنده

در شارژرهای اورجینال که به صورت اصولی و درست طراحی و ساخته شده اند، تمامی قطعات به خوبی با هم جفت می شوند. این حالت در شارژرهای تقلبی کمتر دیده می شود. در این شارژرها جوش ها به صورت دندانه ای ظاهر می شوند و محل برش روی آنها به خوبی قابل مشاهده است. این در حالی است که در شارژرهای اصلی اثری از بریدگی نیست و روکش آن به طور کامل و یکنواخت در محل مورد نظر قرار گرفته است.

از طرفی کشور سازنده نیز در این مورد بسیار مهم است. در مورد شارژرهای سامسونگ، کشور اصلی سازنده آنها چین است. به همین دلیل، تمام شارژرهای اصلی سامسونگ دارای علامت “ساخت ویتنام” هستند. اگر می توان نام کشور دیگری را روی شارژرهای تقلبی نوشت.

بدنه و سایر اجزای شارژر با کیفیت پایین

با توجه به اینکه شارژرهای اورجینال توسط شرکت های معتبر تولید شده اند، از مواد اولیه مرغوب ساخته شده و کیفیت ساخت بالایی دارند. از طرفی پلاستیک و سایر اجزای بدنه شارژر در شارژرهای تقلبی بی کیفیت هستند. در این شارژرها، لبه ها دارای بریدگی های اضافی هستند یا شکافی در محل اتصال قطعات به یکدیگر وجود دارد. اگر چنین مواردی را در شارژر خود مشاهده کردید، مطمئن شوید که با یک شارژر تقلبی سر و کار دارید.

همچنین کابل شارژر به خوبی با شارژرهای تقلبی تناسب ندارد و یا ممکن است گوشی شما پس از مدتی شارژ نشود.

برای خرید شارژر اصلی دانستن این نکات ضروری است; اما برخی از مدل های تقلبی می توانند با ارائه ظاهری نسبتا مشابه با اصل، برخی از خریداران را فریب دهند. استفاده از چنین شارژرهایی آسیب قابل توجهی به باتری گوشی وارد می کند و منجر به افزایش هزینه می شود. بنابراین بهتر است از فروشگاه های معتبر خرید کنید. فروشگاه پاپافون یکی از فروشگاه های لوازم جانبی موبایل است که در آن می توانید شارژرهای اورجینال برندهای مختلف را خریداری کنید.

اهمیت خرید و استفاده از شارژر اصلی

استفاده از شارژر اصلی در گوشی های هوشمند بسیار مهم است. می توانید از شارژر تقلبی با قیمت بسیار کمتر استفاده کنید. اما خسارت گوشی شما بسیار بیشتر از این هزینه خواهد داشت. استفاده از شارژر تقلبی معایب زیادی دارد. با توجه به اینکه این شارژرها از مواد بی کیفیت ساخته شده اند و اصول اولیه فنی و نظارتی در مورد آنها صدق نمی کند، ممکن است باعث اتصال کوتاه و آسیب به گوشی شما شود.

یکی دیگر از عواملی که هنگام استفاده از شارژر تقلبی با آن مواجه خواهید شد، داغ شدن بیش از حد گوشی است. در فرآیند شارژ یک مشکل رایج وجود دارد و آن داغ شدن بیش از حد باتری و گوشی در اثر مقاومت و جریان عبوری از سیم است. در شارژرهای اصلی به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و قرار دادن مدارهای ایمنی مناسب در شارژر، این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. اما در شارژرهای تقلبی این مشکل همچنان پابرجاست.

شارژرهای اصلی دارای محافظی هستند تا در صورت نوسانات جریان برق، آنها را کنترل کرده و از آسیب دیدن گوشی جلوگیری کند. این مورد در مورد شارژرهای غیر اصلی و تقلبی صدق نمی کند. استفاده از این شارژرها ممکن است به گوشی شما آسیب جدی وارد کند. همچنین با شارژ آهسته، عمر باتری گوشی را کاهش داده و باعث هزینه بیشتر می شوند. نکته دیگر در مورد این شارژرها این است که هیچ تضمینی برای کیفیت آنها وجود ندارد.

بسیاری از افراد برای کاهش هزینه ها شارژرهای تقلبی می خرند و فکر می کنند که به گوشی آسیبی نمی رسانند. اما با گذشت زمان و آسیب جدی به گوشی، آنها ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهند شد. پاپافون یکی از بهترین فروشگاه لوازم جانبی در ایران است که می توانید به صورت آنلاین شارژر مناسب گوشی خود را خریداری کنید.

شارژر اصلی را از کجا تهیه می کنید؟

برای اینکه بتوانید یک شارژر مناسب و اورجینال برای گوشی خود بخرید باید تفاوت های آن را با تقلبی بدانید. شارژرهای اصلی و تقلبی در بسیاری از موارد متفاوت هستند. اما برخی از تولیدکنندگان شارژرهای تقلبی آنها را بسیار دقیق و شبیه به اصل تولید می کنند. در چنین مواقعی باید از یک شرکت معتبر خرید کنید. در این منطقه فروشگاه های معتبر زیادی وجود دارد.

فروشگاه پاپافون یکی از معدود فروشگاه هایی است که می توانید شارژر اصلی را به صورت آنلاین خریداری کنید. تنوع شارژر و کابل در این سایت بسیار زیاد است و برای تمامی برندهای موبایل شارژر و کابل وجود دارد. نکته مثبت این فروشگاه این است که تمامی محصولات ارائه شده در آن اصل و با کیفیت هستند.

در فروشگاه پاپافون محصولات دیگری نیز ارائه می شود. در این وب سایت می توانید انواع لوازم جانبی موبایل را مشاهده کنید. همچنین قطعات یدکی برای گوشی های مختلف وجود دارد. یکی دیگر از خدمات فروشگاه پاپافون فروش ابزار و لوازم جانبی تعمیرات موبایل می باشد. همچنین می توانید ساعت های هوشمند زیادی را در آن مشاهده و خریداری کنید. برای مشاهده محصولات و خرید لوازم جانبی مانند شارژر اصلی به فروشگاه بابافون به آدرس www.babaphone.ir مراجعه کنید.

به این مقاله اشاره می کند