راهنمای خرید ویدئو پروژکتور از بورس ویدئو پروژکتور در تهران


در این قسمت از راهنمای خرید ویدئو پروژکتور با پروژکتور اسار همراه باشید. ویدئو پروژکتور زمانی فقط یک وسیله مجلل و متمایز برای فضاها و فضاهای خصوصی بود. استفاده از این دستگاه تنها در محیط های اداری و آموزشی گسترش یافته است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در جهان امروز، شاهد محصولات جامع و جدیدتر در این صنایع هستیم. مدت زیادی است که از این محصولات در کاربردهای خاص استفاده نشده است. امروزه این محصولات به صورت کاملا کلی در انواع هتل ها، رستوران ها، منازل، اتاق های کنفرانس و … قابل مشاهده است. خرید و فروش این دستگاه ها در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. بازار تولید، خرید و فروش این محصولات بسیار زیاد است و در موارد زیادی می توان از این دستگاه ها استفاده کرد.

با توجه به تنوع ویدئو پروژکتورها، به راحتی می توانید با توجه به نیاز خود، یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. دستگاه های جدید با فناوری مدرن خود می توانند بسیاری از ویژگی ها را به راحتی در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید از این محصولات در تمامی رویدادها استفاده کنید. با داشتن اطلاعات کافی در مورد ویدئو پروژکتورها می توانید تصمیم درستی بگیرید. با این اطلاعات مشخصات هر محصول را به دقت بررسی کرده و خرید خوبی را تجربه خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم انواع امکانات موجود در این دستگاه ها را معرفی کرده و مهم ترین ویژگی های موجود در آنها را بیان کنیم.

آشنایی با ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور یک دستگاه الکترونیکی است که می تواند سیگنال های صوتی و تصویری مختلف را از یک منبع جداگانه دریافت کند. این منبع می تواند کامپیوتر، تلفن همراه، تلویزیون و … باشد. پس از دریافت سیگنال این دستگاه می توان آن را به صورت ویدئو در صفحه تخت نمایش داد. پرده ها به طور گسترده در رنگ های سفید یا نقره ای موجود هستند. ویدئو پروژکتورها می توانند تصاویر را در اندازه های بزرگ نمایش دهند. این ویژگی را می توان مهمترین ویژگی در انواع این دستگاه ها دانست. دستگاه های نمایش ویدیو سیگنال های موجود را از منبع پخش ورودی دریافت کرده و آنها را برای عملیات آماده می کنند. در این دستگاه با چندین لنز می توان تصاویر را به صورت مرکزی مشاهده کرد.

این سیگنال ها روی صفحه ای که در فاصله معینی از پروژکتور قرار دارد نمایش داده می شوند. تعیین فاصله پروژکتور از صفحه نمایش بسیار مهم است و باید در مدل های مختلف به این موضوع توجه کنید. بر روی هر مدل می توانید به راحتی فاصله ها را طبق دفترچه راهنمای موجود برای هر محصول تعیین کنید. این دستگاه را می توان به عنوان دوربین دنده عقب نیز در نظر گرفت. این محصول به جای دریافت نور از طریق لنز، آن را به سمت صفحه نمایش می فرستد. در این مقاله ابتدا با انواع مدل ها و دسته بندی های موجود آشنا می شویم و سپس به بررسی این محصولات می پردازیم.

انواع ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتورها را می توان در دسته های مختلف قرار داد. با توجه به ویژگی ها و قابلیت های مختلف می توان این محصولات را در دسته بندی های مختلفی قرار داد. ابتدا بدانید که این دستگاه ها می توانند مزایای زیادی برای شما داشته باشند. برخی از مزایای این محصولات عبارتند از انعطاف پذیری نصب، قابل حمل بودن و اندازه تصویر. داشتن اندازه تصویر بسیار بزرگتر از تلویزیون بدون شک واضح ترین مزیت است. ویدئو پروژکتورهای موجود را می توان به ۴ دسته اصلی تقسیم کرد. این دسته بندی ها را می توان به خوبی به شرح زیر توصیف کرد.

در این دسته بندی ها می توان موارد زیادی را در نظر گرفت. توجه داشته باشید که در هر یک از این دسته بندی ها می توانید زیرمجموعه ها را نیز مشاهده کنید. بسیاری از مدل های موجود در بیش از یک دسته قرار می گیرند و می توانند چندین کاربرد برای شما داشته باشند. به عنوان مثال، پروژکتورهای چند رسانه ای و مدل های خانگی بسیار شبیه به یکدیگر هستند. این مدل ها را می توان به جای هم نصب و استفاده کرد. از نظر فناوری نیز می توان این محصولات را در دسته بندی های زیادی دسته بندی کرد. فناوری به کار رفته در این محصولات برای مصارف مختلف بسیار مهم است.

  • پروژکتورهای DLP
  • ال سی دی
  • لامپ ها
  • پروژکتورهای LCoS

برای اینکه بتوانید به خوبی با انواع این محصولات آشنا شوید، هر یک از این دسته ها را برای شما شرح و مرتب می کنیم. توجه داشته باشید که این محصولات به راحتی می توانند تصاویر بسیار بزرگ و با کیفیتی را برای شما ایجاد کنند. استفاده صحیح و انتخاب صحیح این دستگاه ها می تواند منجر به کیفیت بالاتر و بهتر شود.

پروژکتور راند

تمام مدل های ذکر شده دارای لامپ هستند. این لامپ ها عمر محدودی دارند و نمی توانند برای مدت طولانی کار کنند. یک ویدئو پروژکتور LED از لیزر برای انتشار نور خود استفاده می کند. در این مدل تا ۲۰۰۰۰ ساعت کاری کاملاً خوب دیده می شود. در این محصولات از ال ای دی های قرمز، آبی و سبز برای تولید رنگ استفاده شده است. وجود این ال ای دی ها می تواند جلوه رنگین کمان را نیز از بین ببرد. در این مدل از ویدئو پروژکتورها چرخ رنگی وجود ندارد.

بورس ویدئو پروژکتور در تهران

بورس ویدئو پروژکتور در تهران

بورس آگهی به ویدئو پروژکتور در خیابان جمهوری تهران واقع شده است و یکی از معروف ترین فروشگاه ها در این راستا فروشگاه پروژکتور عصر است که با کمترین قیمت و همچنین تنوع محصولات متمایز است. ویدئو پروژکتور مورد نظر خود را می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری از عصر پروژکتور بزرگترین وارد کننده پروژکتور خریداری کنید.