“راهنمای حریم خصوصی” جدید کروم، سردرگمی را از تنظیمات حریم خصوصی حذف می کند – Geek.


گوگل کروم در مک.
گوگل

در تلاشی برای آسان‌تر کردن و در دسترس‌تر کردن حریم خصوصی وب، Google در حال ارائه یک «راهنمای حریم خصوصی» جدید برای Chrome است. این ویژگی که به آرامی در اختیار کاربران نسخه کروم M100 قرار خواهد گرفت، به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به ترکیبی از پیمایش، تمامی کنترل‌های حریم خصوصی و امنیتی خود را به سرعت مرور کنید (و ببینید چگونه کار می‌کنند).

راهنمای حریم خصوصی آخرین مرحله برای ساده کردن تنظیمات حریم خصوصی Chrome است. در سال‌های اخیر، Google تنظیمات Chrome را دوباره سازماندهی کرده است تا حریم خصوصی را آسان‌تر کند و به شما امکان دسترسی سریع به کنترل‌های رایج، مانند پاک کردن سابقه مرورگر یا کوکی‌ها را بدهد.

برای دسترسی به راهنمای حریم خصوصی، کافی است روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای کروم کلیک کنید و “تنظیمات” را انتخاب کنید. در مرحله بعد، به تب “حریم خصوصی و امنیت” بروید. شما باید یک گزینه Privacy Guide را در قسمت Clear browsing data مشاهده کنید.

شایان ذکر است که راهنمای حفظ حریم خصوصی با پیوندهای خروجی به پایان می رسد. اولین مورد به شما امکان می‌دهد Privacy Sandbox، جایگزین سایه‌دار و بسیار دیرهنگام Google برای کوکی‌ها را امتحان کنید. و پیوند دوم، که کمی مفیدتر است، به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که Google به کدام داده‌های مرور برای خدمات شخصی دسترسی داشته باشد.

راهنمای حریم خصوصی به آرامی در آخرین نسخه Chrome (نسخه ۱۰۰.۰.۴۸۹۶.۶۰) در حال انتشار است. باید ظرف چند روز یا چند هفته آینده در مرورگر شما ظاهر شود.

منبع: گوگل