رابطه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی


اکثر مردم با بیماری های مرتبط با چاقی آشنا هستند. چاقی چه مشکلاتی را با خود به همراه دارد ، مانند بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت و غیره. اما تعداد کمی می دانند که چاقی در زنان می تواند منجر به مشکلات باروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در سنین باروری است. نزدیک به 10 درصد از زنان به این سندرم مبتلا می شوند. علامت و ویژگی اصلی این سندرم قاعدگی نامنظم و اغلب مشکلات حاملگی است. این سندرم زمانی اتفاق می افتد که سطح هورمون ها در بدن تغییر می کند و غیر طبیعی است. علت اصلی این عارضه مربوط به تولید بیش از حد هورمون مردانه آندروژنیک است. علاوه بر این هورمون ، تعدادی از عوامل دیگر نیز می توانند بر اختلال عملکرد تخمدان تأثیر بگذارند.

چرا سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث چاقی می شود؟

این سندرم استفاده از هورمون انسولین برای بدن سخت تر می شود. در نتیجه ، قند و نشاسته به انرژی تبدیل نمی شوند. از نظر پزشکی ، این وضعیت مقاومت به انسولین نامیده می شود. سطح انسولین همچنین به تولید آندروژن بیشتر و چرخه مداوم کمک می کند. افزایش وزن در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بر شکم و لگن تأثیر می گذارد. این اندام سیبی شکل به شکل اندام گلابی شکل خواهد بود. چربی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی است زیرا منجر به بیماری های قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. اگر از اختلال تخمدان پلی کیستیک رنج می برید ، چرخه قاعدگی شما با کاهش وزن تنها 10 to به حالت عادی بر می گردد. همچنین می تواند برخی علائم را تسکین دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. برای شروع کاهش وزن بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. پزشک رژیم درمانی شما را برنامه ریزی کرده و بر اساس آزمایش بدن شما وزن کم می کند. در صورت نیاز به استفاده از روشهای لاغری غیر تهاجمی ، پزشک دستگاه و روش مناسب را به شما نشان می دهد.

رژیم غذایی برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی پر فیبر و کم قند شروع کنید. حتماً میوه ، سبزیجات و غلات کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به جای خوردن سه وعده غذایی سنگین در روز ، وعده های غذایی خود را تقسیم کنید. همچنین در تنظیم و تنظیم سطح قند خون مثر است. حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی در روز مانند پیاده روی انجام دهید. اگر سیگاری هستید ، تحت نظر پزشک دوز را به مرور کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

مانند هر بیماری مزمن ، تشخیص زودهنگام می تواند روند بهبود را تسریع کند.

دیدگاهتان را بنویسید