رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، بر اساس نظرسنجی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروز ، بهتر است روشهای احتمالی کاهش وزن را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیرات رابطه جنسی بر درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه باعث خوشحالی آنها نیز می شود. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً نشان داده شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که به اندازه زمانی که به باشگاه می روید رابطه جنسی دارید. کالری نمی سوزاند ؛ اما اثرات خاص خود را نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه از افزایش وزن از طریق رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • مقاربت جنسی و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار سخت است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که مردم در ابتدا این روش کاهش وزن را کنار می گذارند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل در محل کار
 • سفر به خانه و اتلاف وقت رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در هفته های اول باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری خاص باشگاه
 • خستگی بعد از تمرینات شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل است که LifeDite فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر را ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور است که مقدار قابل توجهی کالری می سوزاند. فعال تر در اتاق خواب ؛ انرژی بیشتری به دست می آورد و کالری بیشتری می سوزاند. رابطه جنسی باعث فعال شدن قلب و افزایش متابولیسم می شود که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر کالری سوزی ، رابطه جنسی به راحتی با تمرینات بدنی با شدت متوسط ​​قابل مقایسه است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است وقت بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. همچنین با انجام حرکات لگن یا بولینگ علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به عملکرد بهتر در اتاق خواب شما کمک می کند.

مقاربت جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

کاهش رابطه جنسی و استرسرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را در سطح طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، از دسترسی به غذا در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد. این منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب مناسب برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن ارتباط دارد. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ کاهش وزن در طول رژیم غذایی بسیار موفق تر خواهد بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می کند. این عزت نفس است. اگر رابطه جنسی را به طور منظم و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کند.

این امر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن منجر می شود. رضایت جنسی به طور غیر مستقیم ما را به سمت انتخاب عادات غذایی سالم تر و فعالیت بدنی منظم برای بدن سوق می دهد.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و منجر به بسیاری از مشکلات دیگر می شود. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را بالا می برد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و البته برای کاهش وزن کالری بیشتری می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در حقیقت ، افرادی که هر روز وزن خود را افزایش می دهند. خطر ابتلا به بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه بیشتر است. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم این خطرات را از بین می برد. در عین حال ، متابولیسم در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی با جلوگیری از بیماری عروق کرونر ، خون مورد نیاز خود را برای ادامه پمپاژ و سالم ماندن تامین می کنند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که رابطه جنسی در هر 30 دقیقه حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. اگر فرکانس و مدت زمان اتصال افزایش یابد ؛ این نسبت افزایش یافته و کاهش وزن سریعتر خواهد بود.

میزان کالری سوزانده شده به گونه ای است که شما یک کیلوگرم از وزن خود را از دست می دهید ، که تقریباً نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر مناسبت جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ او در 70 رابطه جنسی تقریباً یک کیلو وزن کم می کند.

نتیجه

رابطه جنسی یک عمل نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین تمرینات سنگین و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت کمک زیادی به بازسازی بدن می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که فرمودی؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را نیز ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین در بهبود سطح تستوسترون مفید است. این به نوبه خود به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید