دومین محصول جدید ایران خودرو در نیمه اول سال ۱۴۰۲ وارد بازار می شود


رونمایی از پروژه TF21، دستاورد جدید ایران خودرو;

پروژه TF21 دومین محصول جدید ایران خودرو در سال ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ایران خودرو رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار الفارس خودرو، خودروی TF21 که طبق اعلام شرکت ایران خودرو در نیمه اول سال آینده با موتور TU5 پلاس به تولید انبوه می رسد و وارد بازار می شود. رده ابعادی B. این محصول در مدت ۱۸ ماه در شرکت ایرانی طراحی و ساخته شده است، این خودرو به اتمام رسیده و قادر است تمامی ۸۵ استاندارد مطالعه شده توسط سازمان ملی استاندارد را پاس کند.

مهدی خطیبی

مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از دومین محصول جدید ایران خودرو، طراحی و تولید این محصول را دستاوردی مهم برای این دسته از خودروها دانست و گفت: طراحی و تولید این خودرو در ۱۸ ماه رکورد بزرگی برای شرکت ایران خودرو است.

وی با بیان اینکه TF21 محصولی در رده قیمتی پایین تری است و به احتمال زیاد جایگزین پژو ۲۰۶ می شود، تصریح کرد: تلاش ایران خودرو بر این است که در پروژه TF21 تمامی استانداردها از نظر زیبایی، طراحی و کیفیت رعایت شود.

وی در ادامه به فعالیت ایران خودرو در زمینه ارتقای کیفی از زمان تصدی این شرکت پرداخت و با توجه به نارضایتی مردم از کیفیت خودروها تاکید کرد: از ابتدای حضورش در این گروه خودروها، ۲۷۹ کیفیت ماشین ها. پروژه های بهسازی شناسایی شد و در این زمینه از نظر پاس مستقیم و تولید کامل خودرو کمک زیادی به ما کرد.

مدیرعامل ایران خودرو در خصوص تکمیل خودروهای معیوب در ایران خودرو گفت: ایران خودرو از اواخر اردیبهشت ماه امسال تولید خودروهای معیوب را برای همیشه نامیده است که کاهش ۲۵ درصدی در نتیجه منفی کیفیت است. تولید خودرو، کاهش هزینه و شناسایی تنگناها در شبکه تامین

خطیبی همچنین از بزرگترین اقدامات ایران خودرو در طرح ارتقای کیفیت تولید محصولات تردد مستقیم خبر داد و به وضعیت تولید این شرکت اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا امروز ۳۳۲ هزار دستگاه خودرو کامل تولید شده است. اجرا شده است. تولید ایران خودرو که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۸ هزار دستگاه بیشتر بوده و در این مدت ۳۳۰ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد رشد داشته است.

برای مشاهده گزارش تصویری رونمایی از TF21 کلیک کنید.

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ایرادات خودرو ادامه داد: پیش از این تعداد ایرادات خودرو ۴.۸ درصد بود که خوشبختانه به ۲.۴ درصد رسیده ایم و طبق برنامه ریزی ها این رقم به ۱.۴ درصد خواهد رسید. آخر سال.

در ادامه این مراسم رضایی مانیش معاون پژوهشی مرکز تحقیقات ایران خودرو در رابطه با طراحی و ساخت TF21 گفت: طراحی ایران خودرو به این صورت است که مراحل ایده تا ساخت نمونه مهندسی این محصول جدید بیشتر طول نکشد. بیش از ۱۸ ماه
وی با اشاره به بلوغ مرکز تحقیقات ایران خودرو در طراحی پلت فرم افزود: بر این اساس پیشرفت پروژه در محصولات جدید با توجه به اینکه مراحل مهندسی پروژه به صورت همزمان در تمامی قسمت های محصول انجام می شود افزایش یافته است.
پلت فرم سوم ایران خودرو به صورت SUV طراحی شده است

رضایی منیش

رئیس مرکز تحقیقات ایران خودرو تصریح کرد: ایران خودرو از ابتدای طرح تمامی ۸۵ معیار را در نظر گرفته است، بنابراین ایران خودرو دارای ۳ پلت فرم انحصاری، پلت فرم تارا خودرو، پلت فرم RERA و نمونه سوم پلت فرم است. این SUV که مطابق با آخرین دستور هیئت مدیره طراحی شده است، به شکل خود ساخته شده است و به زودی نمونه ای از محصول آن ساخته خواهد شد.

رضایی منیش در پایان پروژه TF21 را یکی از منظم ترین پروژه های ایران خودرو عنوان کرد و تاکید کرد: علاوه بر این، تولید خودروهای هیبریدی در دستور کار شرکت ایران خودرو است که نمونه اولیه آن نیز ساخته شد.

به گزارش پارچین خودرو، تولید مدل مفهومی TF21 پس از سفر مداخله جویانه رئیس جمهور خودرو به ایران در پایان سال گذشته و دستور ۸ ماده ای وی آغاز شد و در اوایل فروردین ۱۴۰۱ به تایید مدیرعامل ایران خودرو رسید و مرحله طراحی آغاز شد. .

در پروژه TF21 طراحی الگوی ظاهر خودرو بر عهده واحد طراحی صنعتی معاونت پژوهش، طراحی و توسعه محصول ایران خودرو بود. همچنین کلیه قطعات تزئینی خارجی و داخلی با استفاده از توان مرکز تحقیقات و توانمندی تامین کنندگان درجه یک ساپکو و مشاوران خارجی طراحی شده است.

از نظر ویژگی های ایمنی، TF21 فراتر از حد انتظار عمل کرده و دارای تجهیزاتی مانند ESC، مانیتورینگ فشار تایر (TPMS)، سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI)، سنسور نور و سنسور باران است. به این ترتیب TF21 به خوبی قادر است با رقبای وارداتی سرشناس هم کلاس در بازار ایران رقابت کند.

با توجه به اینکه این خودرو کلاس B است، مصرف سوخت آن حدود ۷ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

با موتور TU5 Plus، TF21 می تواند حداکثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر را تولید کند. این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک با تعویض دنده تیپ ترونیک و همچنین یک جعبه دنده پنج سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. البته ایران خودرو قصد دارد در آینده TF21 را با گیربکس شش سرعته تولید کند.