دنیای زیبای تجهیزات صنعتی


در گذشته از پالت های چوبی و فلزی استفاده می شد و پس از مدتی منسوخ شد. اما امروز پالت های پلاستیکی برای حمل و نقل و نگهداری کالاهای با وزن های مختلف استفاده می شود. این پالت ها در ابعاد مختلف با تحمل وزن بالا ساخته می شوند. پالت های پلاستیکی به عنوان وسیله ای برای نگهداری مواد و کالاها و به عنوان جرثقیل یا بالابر استفاده می شد.

برنامه های کاربردی پالت پلاستیکی

از پالت های پلاستیکی یکبار مصرف برای بسته بندی کالا استفاده می شود، بنابراین بسته بندی بار یک واحد باربری بوده و در صادرات حمل و نقل و سفرهای طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به دلیل عقیم شدن و عدم نفوذ حیوانات در صنایع غذایی نیز کاربرد دارد. در شهرهای شمالی و جنوبی که رطوبت هوا زیاد است از پالت های پلاستیکی استفاده می شود زیرا زنگ می زند و پوسیده نمی شود.

پالت های پلاستیکی به طور گسترده در انبارهای یخچالی، صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی، کارخانه های تولید اسکله و انبارها استفاده می شود.

با استفاده از پالت های پلاستیکی می توانید کالاهای زیادی را حمل کنید یا کالاها را ذخیره کنید. پالت ویفر برای دور نگه داشتن کالا از زمین و رطوبت استفاده می شود و به عنوان پایه ای برای ثابت نگه داشتن کالا استفاده می شود. پالت های پلاستیکی دارای ورودی های متعدد برای لیفتراک و جک های دستی هستند که حرکت را آسان تر می کند.

مزایای استفاده از پالت های پلاستیکی

پالت های پلاستیکی به دلیل مواد عالی و کیفیت مناسبی که دارند می توانید پس از استفاده به فروش برسانید.

پالت های پلاستیکی انعطاف پذیر و مقاوم در برابر ضربه هستند زیرا در تولید این پالت ها از مواد مرغوب استفاده شده است.

پالت های پلاستیکی قادر به تحمل وزن بارهای سنگین هستند. این تابلوها به گونه ای ساخته شده اند که طبقه بندی کالاها آسان است و دارای رنگ های مختلفی می باشد که می توانید در هنگام طبقه بندی کالا از آنها به عنوان علامت استفاده کنید.

از آنجایی که پالت های پلاستیکی از پلی اتیلن ساخته شده اند، استحکام بسیار بالایی دارند.

پالت های پلاستیکی به راحتی قابل شست و شو هستند و با بالابرهای مختلف قابل جابجایی هستند زیرا به خوبی طراحی شده اند.

پالت های پلاستیکی هفت برابر دوام بیشتری نسبت به پالت های چوبی دارند.

انواع پالت پلاستیکی

پالت های پلاستیکی متوسط ​​به مدت یک سال دوام می آورند و چندین بار استفاده می شوند.

پالت های پلاستیکی سبک برای صادرات و واردات به عنوان یک بار مصرف استفاده می شود.

پالت های پلاستیکی سنگین نسبت به انواع دیگر عمر طولانی تری دارند و پنج تا ده سال قابل استفاده هستند. این پالت برای حمل و نگهداری بارهای بسیار سنگین استفاده می شود.

جرثقیل های سقفی

جرثقیل سقفی برای حمل بار در انبارها و کارخانه های تولیدی استفاده می شود. این جرثقیل مجهز به دو میله موازی است که به صورت افقی در طول سالن تعبیه شده و جرثقیل در شش جهت روی آن حرکت می کند. وظیفه اصلی جرثقیل جابجایی اجسام سنگین است. جرثقیل های سقفی از قطب یک قلاب و یک کابل به آن وصل شده است. که برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده می شود.

آشنایی با جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی از نظر مکانیزم به دو نوع زنجیره ای و سیم کششی تقسیم می شوند و هر کدام برای صنایع مختلف و بارهای متفاوت طراحی شده اند. از نظر مصرف انرژی به سه دسته بادی، برقی و دستی تقسیم می شود که کاربرد بیشتری دارند، دستی و برقی. جرثقیل های سقفی برقی می توانند بدون دنده و چند منظوره باشند.

جرثقیل دروازه ای تک

سالن هایی که دهانه آنها کمتر از بیست و پنج متر است برای جابجایی بارهای کمتر از بیست تن مناسب هستند. این امر باعث کاهش تنش روی ریل سالن و کاهش هزینه طراحی ساختمان سوله می شود، بنابراین بهترین طراحی مهندسی را دارد. همچنین با حرکات این اهرم می تواند نیاز شما را برطرف کند.

جرثقیل سقفی دو پل

سالن هایی که توسعه آنها نیاز به ظرفیت و ظرفیت بیشتر دارد و سالن هایی با وسعت بیش از بیست و پنج متر، این نوع جرثقیل بهترین انتخاب است و می توان از این جرثقیل در ارتفاعات بالاتر استفاده کرد. جرثقیل های دروازه ای دوبل برای بارهای طولانی و عریض مناسب هستند.

استاکر یک ماشین صنعتی برای حمل بارهای سنگین و بالا و پایین بردن بار است. این دستگاه بارهای زیادی را می دهد و انسان نمی تواند آن را جابجا کند. جرثقیل در واقع یک جرثقیل است و وظیفه اصلی آن بالا و پایین بردن کالا است. استاکر به راحتی بارهای سنگین از ۱ تا ۲ تن را تحمل می کند. استاکرها توسط بسیاری از کارخانه های کوچک مورد استقبال قرار گرفته اند زیرا به طور گسترده ای برای انتقال محصولات استفاده می شوند.. پشته با توجه به قابلیت هایی که دارد نسبت به لیفتراک های موجود در بازار بسیار ارزان تر است. همچنین خرید جرثقیل به عنوان بالابر در فروشگاه ها، کارخانه های کوچک تولیدی و انبارهایی که کالاها را در فضایی محدود جابجا می کنند، ایده خوبی است.

عملکرد استکر

پشته |  قفسه وکلا |  تولید، توزیع و پخش قفسه های صنعتی، نو و دست دوم

نحوه کار استاکر به این صورت است که دو شکاف تحت کنترل جرثقیل در زیر بار یا جعبه قرار می گیرند و اپراتور از تسمه ها برای هدایت کالا به بالا استفاده می کند. لازم است بدانید که هر چه طول پروب ها کمتر باشد، مقاومت تعقیب کننده در برابر وزن بار بیشتر می شود و هر چه طول پروب ها بیشتر باشد، ظرفیت حمل بار کمتر می شود. Stackerbe به عنوان لیفتراک عملکرد و ساختاری مشابه لیفتراک دارد با این تفاوت که لیفتراک ها دارای ابعاد بزرگتر و ظرفیت های بیشتری هستند. یک گزینه خوب خرید جرثقیل در فروشگاه ها، کارخانه های کوچک و انبارهایی است که کالاها را در فضای محدود حمل می کنند. ویژگی این لیفتراک ایمنی بالاست و قابلیت حمل بار تا دو تن را دارد. استاکر هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی کند زیرا با دست یا با برق کار می کند. استکر بدنه اصلی، دو شاخه، اهرم و موقعیت محرک است.

به این مورد امتیاز دهید