دنا پلاس اتوماتیک دومین محصول بالقوه در طرح ایران خودرو برای ارتقای کیفیت / ۲ پیشنهاد اجرایی از خودروسازان و قطعه سازان به شورای امنیت ملی


اولین محصول هیبریدی ایران خودرو در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ تولید می شود;

معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو از تولید انبوه اولین خودروی هیبریدی ایران خودرو در نیمه دوم سال ۱۳۹۱ با اعلام رونمایی از تارا تمام برقی از پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار «فارسی خودرو»، کیانوش پورمجیب در نشست خبری امروز با محوریت پروژه کیفیت جهش و ارتقای کیفیت موتور و گیربکس تارا این خبر را اعلام کرد. تارا تمام برقی همزمان با رونمایی آغاز خواهد شد

وی تاکید کرد: همچنین در مذاکره با یکی از شرکت های دانش وابسته به گروه ایران خودرو به توافق رسیدیم تا تولید انبوه خودرو در حوزه خودروهای هیبریدی از سال آینده اجرایی شود، چرا که برآورد می شود با تولید اولین محصول هیبریدی ایران خودرو در سال اول کاهش ۱۰ درصدی مصرف سوخت خواهد داشت.

وی همچنین به جلسه روز گذشته شرکت های خودروسازی و انجمن های قطعه سازان در شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و افزود: کشور در این خصوص بحث و تبادل نظر کرد و قیمت گذاری گمرکی خودرو مطرح شد و تفاهمات خوبی در این زمینه حاصل شد.

معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: در این جلسه دو پیشنهاد اجرایی در خصوص قیمت خودرو ارائه کردیم تا یکی از این پیشنهادات انتخاب و اجرایی شود.

همانطور که برمجیب در خصوص طرح جهش کیفیت ایران خودرو از بهمن ماه ۱۴۰۰ و تعریف ۲۷۹ برنامه و پروژه کیفی در سال جاری خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷ پروژه تولید محصولات جدید شامل هایما اس ۸، هایما ۷ ایکس، کی ۱۲۵ و آریسان ۲ می باشد که همگی آنها هستند. ۸۵ استاندارد مورد مطالعه توسط سازمان ملی استاندارد ایران را پاس خواهد کرد.

وی افزود: در اولین مرحله از طرح جهش کیفیت ایران خودرو، طرح ارتقای کیفی موتور و گیربکس خودرو تارا را آغاز کردیم، همزمان ۶ ماه گارانتی موتور و گیربکس این محصول صادر می شود. و در صورت بروز هر گونه مشکل، همکاران ما در نمایندگی داخلی در کمتر از ۴۸ ساعت نسبت به رفع ایراد اقدام می کنند، مشتریان بدون نیاز به وقت قبلی پذیرش می شوند و در صورت نیاز خودروی جایگزین ارائه می شود.

با نظارت دقیق بر زنجیره تامین از نوسانات کیفیت جلوگیری کنید

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پارچین خودرو مبنی بر گام بعدی ایران خودرو پس از اجرای طرح پایلوت ارتقای کیفی موتور و گیربکس تارا، از اضافه شدن دو محصول دیگر به این طرح در سال جاری خبر داد و گفت: به احتمال زیاد سال آینده خواهد بود. محصول پس از ارتقاء کیفی موتور و گیربکس تارا، محصول دنا پلاس اتوماتیک خواهد بود، هرچند نحوه پیاده سازی و ساخت این خودرو در این طرح بستگی به بازخوردهایی دارد که در طرح تارا دریافت خواهیم کرد.

وی همچنین معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار پارچین خودرو مبنی بر ارتقای کیفیت قطعات در طرح جهش کیفیت و حرکت به سمت قطعات تک منبع در شبکه تامین و تاثیر آن بر تولید افزود. کیفیت منبع به شدت وابسته به شرایط متغیری است که امروزه شرکت های خودروسازی در آن قرار گرفته اند و از آنجایی که شرکت های خودروسازی داخلی قادر به تامین قطعات از زنجیره تامین جهانی نیستند، واضح است که در این شرایط نمی توانیم به توانایی های یک قطعه ساز تکیه کنیم. .

پورمجیب

برمجیب در این راستا به ایجاد تیم های تخصصی برای رفع و ارجاع مشکلات احتمالی در زنجیره تامین پرداخت و اظهار داشت: در طرح جهش در کیفیت قطعات با نظارت بیشتر بر منابع متعدد در زنجیره تامین و طرح ارتقای کیفیت در این بخش، ما سعی می کنیم در این راه، به دلیل بسیاری از تامین کنندگان، کیفیت محصول و هیجان کیفی نوسان نداشته باشد.

خودروهای معیوب ایران خودرو وارد ۲۲ هزار کانال شد

وی در خصوص آخرین آمار خودروهای معیوب در ایران خودرو افزود: شرکت ایران خودرو امسال را با ۶۲ هزار خودروی معیوب آغاز کرد اما در حال حاضر تعداد محصولات معیوب وارد شده به کانال ۲۲ هزار است و امیدواریم تا پایان سال به صفر برسیم. مرداد. برای اینکه بفهمیم از ابتدای ژوئن، تمام محصولات ما به طور مستقیم فروخته می شود.

وی با بیان اینکه تولید خودروهای معیوب در ایران خودرو به یک عادت تبدیل شده است، گفت: با لغو این اقدام در دوره فعلی از کاهش ۲۵ درصدی کیفیت خودروها جلوگیری شد و در واقع کیفیت را ارتقا دادیم. نرم افزار تشخیص عیوب کارخانه

این مقام مسئول در شرکت ایران خودرو گفت: با توجه به برنامه ریزی برای تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و تجاری در سال جاری، ۲۵ هزار دستگاه خودرو تجاری و ۷۲۵ هزار دستگاه خودرو سواری خواهد بود که ۱۰۰ هزار دستگاه از این تعداد تولید خواهد شد. مانند CKD و SKD، ۶۲۵۰۰۰ دستگاه شامل خودروهای سواری داخلی خواهد بود.

پرومجیب همچنین از خروج سمند از خط تولید ایران خودرو خبر داد و گفت: سمند و پژو ۴۰۵ امسال از تولید خارج می شوند اما تولید تارا، دناپلاس، پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۶، رانا، پژو پارس و هایما در برنامه تولید قرار دارد. امسال ایران خودرو.

وی همچنین از اجرای طرح ویژه حمایت از مالکان خودرو تارا خبر داد و گفت: اطمینان ما به کیفیت موتور و گیربکس تارا به جایی رسیده است که به مشتریان اعلام کرده ایم موتورهای تارا به خدمات پس از فروش باز می گردند. تا ۶ ماه پس از تحویل به علت ایرادات موتور و گیربکس رسیدگی نمی شود و در صورت بروز، بسته جبرانی برای مشتری در نظر گرفته می شود.

ما به دنبال ایجاد ایران خودرو جدید هستیم/ ررا رونمایی از چیزی سیاسی نبود

وی در خصوص رونمایی ری قبل از تکمیل این خودرو افزود: در این نقطه از دنیا سابقه افشاگری وجود دارد و هر زمانی که سازنده ای بخواهد پیامی از وجود ویل به بیرون بدهد، این اقدام و رونمایی از نوع

معاون توسعه و تولید ایران خودرو در پایان با تایید اینکه رونمایی از ری را تاثیر بدی نداشت، با وجود کوتاهی در این زمینه گفت: با رونمایی از ری را در در مرحله بهره برداری از نمونه اولیه، به جامعه صنعتی اعلام کردیم که اراده خیر برای مشتریان وجود دارد و طبیعی است که مشخصات این محصول در زمان تولید انبوه تغییر کند و با مشخصات فعلی یکسان نیست، اما نکته خوبی که می گوید قالب های اصلی خودرو در دست ساخت است و قابل بازدید است. افشای آن ممکن است بهره برداری سیاسی باشد اما هدف گروه صنعتی ایران خودرو تجارت سیاسی نیست و در آینده نزدیک محصول دیگری را در بازار معرفی خواهیم کرد. در همین سطح نشان دهد که در حال طراحی و ساخت یک ایران خودروی جدید هستیم.