دستیابی به صادرات خودرو با پلت فرم ملی آفرود


مدیرعامل ایلیا موتور امضای تفاهم نامه تولید پلت فرم ملی آفرود را گامی اساسی در تحقق صادرات خودرو دانست و گفت: اگرچه تا رسیدن به نقطه صادرات خودرو فاصله زیادی داریم، اما انتظار می رود از طریق هم افزایی ایجاد شده در این تفاهم نامه، می توانیم در مدت زمان کوتاه تری خودرو صادر کنیم.

به گزارش خبرنگار پارچین خودرو، مهرداد امینی با اشاره به امضای تفاهم نامه بن سازه یا پلت فرم ملی آفرود بین چهار خودروساز داخلی، گفت: کار تیمی در ایران بسیار سخت است و اجرای این تفاهم نامه نه از این قاعده مستثنی است، اما انتظار داریم با مشورت و ارتباط مستمر بتوانیم از دل این طرح پیشرفت هایی داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه امضای این تفاهم نامه توسعه خاصی را به دنبال نخواهد داشت، تصریح کرد: این گونه تفاهم نامه ها در صنعت خودرو رایج است و به اشکال مختلف در سراسر دنیا اجرا شده است، به عنوان مثال در ژاپن، نیسان و ایسوزو فعالیت مشترک مشابه

امینی با تصریح بر اینکه اگرچه در این تبصره اشاره ای به صادرات نشده است، گفت: اگر قیمت تمام شده محصولات ما کاهش یابد، قطعا قابلیت صادرات وجود خواهد داشت. در بهترین حالت به کمترین تولید سود خواهیم رسید و امکان رقابت را از دست خواهیم داد.

مهرداد امینی، مدیرعامل الیا موتورز

وی هدف از این تفاهم را دستیابی به ۸۰ درصد داخلی سازی عنوان کرد و افزود: این هم افزایی باعث می شود بتوانیم خودرو را به عنوان یکی از محصولات صادراتی داخلی به کشورهای خارجی بفروشیم و در صورت داشتن قیمت رقابتی می توان انتظار استقبال داشت. . ..ما هم از این محصولات داریم.

مهرداد امینی، مدیرعامل الیا موتورز نیز دستیابی به تیراژ ۱۰۰ هزار دستگاهی را دور از ذهن خود نمی دانست و خاطرنشان کرد: هر چهار خودروساز حاضر در این تفاهم مصمم به تحقق اهداف این پروژه و دستیابی به تولید اقتصادی و اقتصادی هستند. کاهش قیمت تمام شده محصولات

لازم به ذکر است که در روز پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، اعضای هیئت مدیره شرکت های Maksath Motors، Amico، Zamiyad و Ilya Automobiles با تولید پلت فرم آفرود داخلی بر اساس هم افزایی موافقت کردند. بر اساس این تفاهم نامه، طرفین برای ساخت قطعات و قطعات داخلی و توسعه پلت فرم مشترک برای تولید کامیون های دو کابین با دو چرخ متحرک و خودروهای چهار چرخ محرک با شاسی مستقل با یکدیگر همکاری می کنند. . در این تبصره همچنین آمده است که خودکفایی باید حداقل ۶۰ درصد به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ خودرو در سال باشد.