در پنیر آلومینیومی چگونه از آنچه باید مصرف کنیم اجتناب کنیم


فهرست[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی بدون برچسب در پنیرهای فرآوری شده است و از نظر صنعت به عنوان یک روش شگفت آور خوب تولید شناخته می شود! چگونه می توان بدترین افراد متخلف را شناسایی کرد و بهترین پنیر بدون آلومینیوم را خرید که برای خانواده ایمن باشد.

پنیر یکی از بدترین متخلفان در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

آیا می دانید ، به عنوان مثال ، اکثر پنیرهای خام موجود در فروشگاه معمولاً از شیر تهیه می شوند که تا دمایی گرم می شود که آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد؟

یکی دیگر از ترفندهای پردازش در تهیه پنیر این است که مواد افزودنی حاوی آلومینیوم را روی برچسب قرار ندهید. این دهه ها ادامه داشته است!

این فلز عصبی در مطالعات متعددی نشان داده شده است که به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین آنها در بررسی همکار منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

تولید کنندگان پنیر از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر بسیار صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی تولید برش های پنیر و سایر غذاهای راحت مانند پنیر رنده شده و ریسمان را تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و خامه پنیر فرآوری شده نیز معمولاً حاوی SALP هستند.

چگونه می توان تولیدکنندگان غذا از گذاشتن این افزودنی خطرناک روی برچسب اجتناب کرد؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price

آلومینیوم موجود در پنیر آمریکایی و محصولات پنیر فرآوری شده به عنوان یک استاندارد صنعتی در نظر گرفته می شود و توسط موسسه ملی بهداشت (NIH) GRAS (به طور کلی بی خطر) در نظر گرفته می شود. اقلام GRAS نیازی به برچسب زدن روی غذا ندارند. (3)

اگر این امر به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، به خاطر داشته باشید که افزودن آلومینیوم به پنیر در صنعت دارای “عملکرد خوب تولید” (GMP) است. (4)

کارشناسان صنعت از SALP به عنوان “نمک امولسیون کننده” مهم یاد می کنند که بافت نرم را برای برش و شکل دهی آسان فراهم می کند. همچنین وقتی به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای منجمد اضافه می شود ، ذوب شدن آن آسان تر می شود.

شاید SALP برای سرعت بخشیدن به تولید برای دستیابی به حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر منبع اصلی آلومینیوم است

اگر فکر می کنید نمک کم آلومینیوم که در حین فرآوری به پنیر اضافه می شود چیز مهمی نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار مواد افزودنی و ناخالصی های غذایی در سال 1988 ، او پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی را به طور خاص در بین سه منبع غذایی آلوده به آلومینیوم قرار داد! (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که مراقب هستند از ظروف آلومینیومی آشپزخانه اجتناب کنند و فقط متوجه می شوند که همچنان از طریق پنیر فرآوری شده و محصولات حاوی آن در معرض قرار گرفتن قرار می گیرند.

در مورد بیو چطور؟

برخی ممکن است فکر کنند که این مشکل شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

من هیچ زبانی را در وب سایت USDA پیدا نکردم که تولید کنندگان پنیر ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر چنین استثنایی را می شناسید که مدون باشد ، لطفاً به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، به خاطر داشته باشید که آلومینیوم موجود در پنیر ارگانیک نیز می تواند خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم

سه راه برای کاهش قابل توجه یا حذف آلومینیوم از پنیرهای مصرف شده توسط خانواده وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک خرید کنید

بهترین راه برای خرید پنیر بدون آلومینیوم تهیه آن از یک لبنیات کوچک یا صنعتگر (جایی که در آن قرار دارد) است.

این مقاله در مورد خرید سالم ترین پنیر توضیح می دهد که هنگام بازرسی از یک تولید کننده دسته کوچک باید به چه نکاتی توجه کرد.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر چنین مشاغل مستقلی در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل آن مقرون به صرفه نیست ، حداقل فقط از فروشگاه پنیر بلوک بخرید.

اگرچه این قالب ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، اما به احتمال زیاد در مقادیر کمتری از برش ، چیپس یا پنیر رشته ای است که نیاز به پردازش بیشتری دارد.

یک استراتژی هوشمندانه دیگر این است که با تولید کننده پنیر مورد نظر تماس بگیرید و بپرسید که آیا SALP به مخلوط در طول تولید اضافه می شود یا خیر.

از غذاهای فرآوری شده حاوی پنیر خودداری کنید

پیتزای منجمد و پیک پیتزا بزرگترین منابع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که پیتزای خود را با پنیر برش خورده از بلوک های صنایع دستی تهیه کنید. در این وبلاگ تعدادی دستور العمل پوسته پیتزا (این پوسته پیتزای غلات خانگی محبوب ترین است) و همچنین سس پیتزا پخته نشده برای طعم آسان ارائه شده است.

خودت انجامش بده!

رویکرد دیگر این است که حداقل تعدادی پنیر خودتان تهیه کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! در این صفحه می توانید تعدادی دستور العمل ساده را امتحان کنید ، از جمله:

این مقاله در مورد مشکلات رایج و راه حل های مربوط به تهیه پنیر می تواند به شما کمک کند تا هرگونه مشکلی را که ممکن است بوجود آید سریع حل کنید.

خلاصه

در حالی که این تغییرات در روند تولید پنیر بدون شک یک حرکت ناخوشایند و عاقلانه است ، با توجه به اینکه آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی تماس است. علاوه بر این ، وقتی آلومینیوم وارد مغز می شود ، بسیار سنگین است و به آرامی سم زدایی می کند. (2)

اگر از قبل مشکوک هستید که ممکن است به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض بار سمی قرار بگیرید ، توصیه می کنیم با یک پزشک متخصص در تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و در بیماری آلزایمر

(2) ورود و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic


دیدگاهتان را بنویسید