در اینجا چیزی است که VPN نمی تواند از شما محافظت کند


تصویر انتزاعی از قفل دیجیتال.
bestfoto77 / Shutterstock.com

VPN ها ابزارهای قدرتمندی هستند که می توانند به شما کمک کنند در وب ایمن بمانید، اما آن نوع سپر جادویی نیستند که از شما در برابر همه خطرات آنلاین محافظت کنند – مهم نیست که چقدر ارائه دهندگان VPN این کار را وعده داده اند. بیایید به برخی از خطراتی که VPN نمی تواند به شما کمک کند نگاهی بیندازیم.

چه VPN هایی از شما محافظت می کنند؟

قبل از اینکه به آن بپردازیم، احتمالاً بهتر است مروری کنیم که VPN ها چیست و برای چه چیزی خوب هستند. هنگام دسترسی به اینترنت، می توانید این کار را ابتدا با اتصال به سروری که توسط ISP شما اداره می شود، انجام دهید، که سپس به وب سایتی که می خواهید بازدید کنید، در این مورد How-To Geek متصل می شود.

VPN اتصال شما را ارسال می کند: از سرور ISP شما، اتصال شما به سروری که توسط ارائه دهنده VPN مدیریت می شود و سپس به سایتی که می خواهید بازدید کنید می رود. از دیدگاه یک وب سایت، به نظر می رسد که شما از یک آدرس IP متفاوت – سرور VPN و نه شما – به آن دسترسی دارید، به این معنی که می توانید طوری ظاهر شوید که گویی جای دیگری هستید.

وقتی می خواهید به کتابخانه نتفلیکس در کشور دیگری دسترسی پیدا کنید – یا اگر می خواهید از ممنوعیت های اعمال شده توسط دولت خود اجتناب کنید، این کار مفید است. به عنوان مثال، این مشکل برای مردم روسیه و چین است – کشورهایی که اینترنت در آنها کاملاً متفاوت به نظر می رسد.

این اولین مزیت بزرگ استفاده از VPN است که توانایی جعل موقعیت مکانی شما است. اما این سرویس ها ترفند دیگری نیز دارند که به اصطلاح تونل امن یا رمزگذاری شده است. به طور خلاصه، این بدان معنی است که VPN ارتباط بین سرور خود و سایتی را که بازدید می کنید رمزگذاری می کند.

در نتیجه، هرکسی که بخواهد ببیند شما در حال انجام چه کاری هستید – که در این مورد می‌تواند به معنای سایت یا ISP شما باشد – با انواع گپ‌های تصادفی روبرو می‌شود، که نشانه‌ای از یک اتصال رمزگذاری شده است. این یکی از دلایلی است که چرا VPN در موارد ربودن Wi-Fi توصیه می شود.

ادعاهای بازاریابی VPN

VPN ها بهترین راه ممکن برای محافظت از خود در برابر افرادی هستند که از آدرس IP شما برای ردیابی شما استفاده می کنند. این به طور کلی شامل هر نوع نظارت – چه توسط دولت ها یا شرکت ها – و همچنین فرار از سانسور می شود. ما یک مقاله در مورد همه چیزهایی که باید از VPN استفاده کنید داریم.

با این حال، از آنجایی که ما با چیزهایی سر و کار داریم که اکثر مردم نمی دانند، برای ارائه دهندگان VPN بسیار آسان است که در تلاش برای جذب مشتریان بیشتر، انواع مزایای استفاده از VPN را ادعا کنند. این تلاش‌ها می‌توانند از نسبتاً بی‌گناه تا کاملاً مشمئزکننده باشد.

نمونه خوبی از مورد دوم را می توان در مقاله ما در مورد VPN های غیرقابل اعتماد یافت: RusVPN از کادر زیر در سایت خود برای ترساندن افراد هنگام ثبت نام در این سرویس استفاده می کند. با این حال، با داشتن دانشی که قبلا توضیح دادیم، به سرعت متوجه خواهید شد که بیشتر این ادعاها مزخرف کامل هستند: یک VPN نمی تواند هکرهایی را که به دنبال اطلاعاتی مانند اطلاعات حساب بانکی یا آدرس شما هستند، خنثی کند. فقط اینطوری کار نمی کند.

اینفوگرافیک از RusVPN

با این حال، این فقط یک مثال وحشتناک است. بسیاری از بهترین VPN ها حداقل در اغراق در کارهایی که محصولشان می تواند انجام دهد مقصر هستند.

به عنوان مثال، NordVPN عادت دارد در مورد ویژگی “VPN دوگانه” بیش از حد امیدوار باشد، در حالی که ExpressVPN ادعا می کند که دفتر مرکزی BVI آن شما را از دستورات دولتی در امان نگه می دارد – همانطور که در مقاله خود در مورد VPN ها توضیح می دهیم اینطور نیست. با مقامات مجری قانون به اشتراک بگذارید.

چقدر آسیب پذیر هستید، حتی با یک VPN

همانطور که VPN ها مفید هستند، آنها به سادگی یک فروشگاه یک مرحله ای برای امنیت سایبری نیستند. اگرچه ما خودمان نمی‌خواهیم هراسان شویم، تنوع زیاد و تعداد زیادی از تهدیدات در اینترنت را نمی‌توان تنها با یک نوع برنامه متوقف کرد. در حالی که VPN ها مطمئن می شوند که آدرس IP شما قابل ردیابی نیست – حداقل بهترین آنها – هر چیزی که شما را با استفاده از ابزارهای دیگر ردیابی کند توسط VPN به تعویق نخواهد افتاد.

این شامل موارد واضح است، مانند کلاهبرداری های اعتماد. اینها شامل موارد دلخواه قدیمی مانند شاهزاده نیجریه یا ایمیل‌هایی است که به شما گفته می‌شود IRS شما را تعقیب می‌کند و باید به سرعت با کارت‌های هدیه جریمه بپردازید. مثال های زیادی. به طور کلی، VPN ها ویروس ها و سایر بدافزارها را متوقف نمی کنند و کارهایی مانند کی لاگرها را نیز انجام نمی دهند. به این فکر کنید: اگر تهدید برای شما اهمیتی ندارد که کجا هستید، احتمالاً VPN به شما کمکی نخواهد کرد.

مشکلات ردیابی

با این حال، حتی در مورد ردیابی VPN ها، آنها ضد گلوله نیستند. هنگامی که یک سایت یا سازمان سعی می کند هویت شما را کشف کند – معمولاً برای اینکه بتواند تبلیغات را مطابق با عادت های مرور شما تنظیم کند – آدرس IP تنها یکی از نقاط داده ای است که برای آن استفاده می شود. با ارزش ترین تاریخچه مرور عمومی شما است که می تواند حتی در هنگام استفاده از VPN با هم گروه بندی شود.

روش اول این است که استفاده از حساب های آنلاین خود را از سایت هایی مانند گوگل، مایکروسافت و فیس بوک ردیابی کنید. ممکن است متوجه آن نشوید، اما تا زمانی که به صراحت از این موارد خارج نشوید، آنها شما را دنبال می‌کنند تا شما را مرور کنید و تمام داده‌های شیرین و شیرینی که این شرکت‌ها را تمام سرمایه‌شان می‌کند، ببلعید.

ساده ترین راه برای جلوگیری از این نوع جمع آوری داده ها این است که به سادگی در هیچ یک از این حساب ها ثبت نام نکنید. از آنجایی که این احتمالا برای همه امکان پذیر نیست، بهترین کار بعدی این است که هنگام مرور، حالت ناشناس را روشن کنید – یا حداقل زمانی که نمی خواهید ردیابی شوید. حالت ناشناس شما را از همه حساب‌هایتان خارج می‌کند و جمع‌آوری داده‌های آن‌ها را خنثی می‌کند.

با این حال، فناوری به اندازه‌ای پیشرفت کرده است که حتی با استفاده از VPN و خروج از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید با استفاده از چیزی به نام اثرانگشت مرورگر به طور قابل اعتمادی ردیابی شوید. با استفاده از این فناوری، سایت‌ها می‌توانند به سادگی با تجزیه و تحلیل نشانه‌های کوچک مانند دستگاهی که استفاده می‌کنید و همچنین عادات مرور شما، یک نمایه دقیق از هویت شما ایجاد کنند.

در نهایت، مهم نیست که VPN شما و سایر اقدامات احتیاطی شما چقدر خوب است، باید نوعی ردیابی را بپذیرید. تنها راه واقعی برای جلوگیری از این امر این است که اصلاً آنلاین نباشید – مهم نیست که شرکت های امنیتی به شما چه می گویند.