در اینجا نحوه سرقت حساب های بانکی توسط Android 2FA مشاهده می شود


مردی که با یک کارت اعتباری در دست با تلفن کار می کند
WAYHOME Studio / Shutterstock.com

یک برنامه جعلی احراز هویت دو مرحله ای در اندروید در واقع یک تروجان بانکی را پنهان می کرد که می توانست داده های مالی و سایر اطلاعات شخصی را به سرقت ببرد. اگر جزو ۱۰۰۰۰ نفری هستید که آن را دانلود کرده اند، باید همین الان از شر آن خلاص شوید.

محققان پرادئو این اپلیکیشن را کشف کردند که به درستی ۲FA Authenticator نام داشت. یک تروجان به نام Vultur را نصب می کند که بیش از یک سال است که گوشی های اندرویدی را آلوده کرده است.

Roxane Suau از Pradeo گفت: “تحلیل ما نشان داد که Dropper به طور خودکار بدافزاری به نام Vultur را نصب می کند که خدمات مالی را برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران هدف قرار می دهد.”

ظاهراً این برنامه به خوبی طراحی شده است تا شبیه یک ابزار قانونی ۲FA به نظر برسد. به گفته رادیو، “این برنامه برای ظاهری قانونی و ارائه یک سرویس واقعی ساخته شده است. برای انجام این کار، توسعه دهندگان نرم افزار از کد منبع باز برای برنامه رسمی احراز هویت Aegis استفاده کردند که کدهای مخرب را به آن تزریق کردند.”

بدافزار در دو مرحله عمل می کند. ابتدا پروفایل های کاربر. لیست های برنامه های کاربردی کاربر و داده های مکان را جمع آوری و انتقال می دهد و به مهاجمان اجازه می دهد تا اقدامات خود را هدف قرار دهند. در طی این مرحله، قفل کلید و هرگونه امنیت رمز عبور مرتبط غیرفعال می‌شود و سایر برنامه‌های شخص ثالث که به‌عنوان به‌روزرسانی پنهان شده‌اند دانلود خواهند شد.

برای مرحله دوم، محققان دریافتند که این حمله با اطلاعاتی که اپلیکیشن در مورد کاربرانش پیدا می کند مرتبط است. هنگامی که شرایط خاصی برآورده می شود، قطره چکان Vultur را نصب می کند، بدافزاری که در درجه اول رابط های بانکی آنلاین را برای سرقت اعتبار و اطلاعات مالی هدف قرار می دهد، که به وضوح ترسناک است.

این یک بدافزار نیست که باید جدی گرفته شود. اگر این برنامه را نصب کرده اید (که از Google Play حذف شده است اما هنوز در برخی از فروشگاه های برنامه شخص ثالث موجود است)، باید فوراً آن را حذف کنید. اگر برنامه زمانی که می‌خواهید ببندید شروع به راه‌اندازی مجدد کرد، گوشی خود را مجددا راه‌اندازی کنید و آن را حذف کنید.

مربوط: نحوه خرید ایمن آنلاین: ۸ نکته برای محافظت از خودرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر