داستان درمانی الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای مرتبط باشد. اینجا را کلیک کنید تا بدانید این به چه معناست.

الیزه ، تی شرت می پوشید و زیر نور آفتاب لبخند می زد

“من کاملاً به حمایت از یکدیگر در به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفرمان برای یافتن فضل ، نیرو و شفا در زمانهای دشوار اعتقاد دارم.”
L حمام لشکوف


آلوپسی معکوس و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. او دلیل آن را استرس برای مدت طولانی عنوان کرد و استرس بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی فرصتی برای تحقیقات بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند یک محرک باشد. پالئو به پروتکل خود ایمنی روی آورد و به نتایج چشمگیری دست یافت.

تبلیغات: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی یاد گرفتید که چیست؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. متورم شدن مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت انگشت شست راست و انگشت شست پای چپ. با آلوپسی ، من موهایم را به صورت تکه هایی در حدود یک چهارم ریزش کردم ، و سپس آنها به نیم دلار رسیدند. تا همین اواخر ، من نمی دانستم که منشاء آن خودایمنی است. من فکر کردم هر سه موضوع مربوط به استرس است. من در زمان پناهگاه COVID-19 برای تحقیق وقت داشتم و متوجه شدم که علائم من با رسیدن به یائسگی شعله ور شد و تغییرات هورمونی می تواند بر خودایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید که وضعیت شما در بدترین حالت چگونه بود؟

دست من شدیدترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. ناراحت کننده و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستم را پنهان کنم تا مردم آن را نبینند ، و گاهی اوقات برای جلوگیری از ورود کاغذهای مهم دستکش می پوشیدم. در مورد آلوپسی ، بچه های منطقه ابتدا متوجه شدند و پرسیدند چه اتفاقی می افتد. تنها چیزی که می توانستم بگویم این بود: “نمی دانم.”

قبل از مداخله غذایی چه روشهای درمانی را امتحان کردید – سنتی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه عوامل حساسیت زا را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم مخصوص اگزما را امتحان کردم اما جواب نداد. من سعی کردم مصرف پروتئین را به دلیل آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد کرد که به دلیل آرتریت ، کربوهیدرات و شکر را کنار بگذارم ، و به نظر می رسید که این امر کمی کمک کننده است. من رژیم کتو را کمی رعایت کردم ، اما سه گانه دویدم و به عنوان یک ورزشکار استقامتی ، این پایدار نبود. من همچنین طب سوزنی را امتحان کردم ، اما بر شرایط من تأثیری نداشت.

چه رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل خود ایمنی پالئو زمانی که من در طول بیماری همه گیر در خانه گذراندم به من این امکان را داد که واقعاً روی شفا متمرکز شوم و 100٪ به مرحله حذف AIP متعهد شوم.

چقدر سریع نتایج را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. پس از تعهد کامل به AIP ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک کرد: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر داشته باشم ، اول از همه برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ می دهد ، اما می تواند در اثر استرس نیز ایجاد شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مثل قبل از AIP دردناک نیست.

آیا به غیر از علائم خود ایمنی ، هیچ حوزه بهداشتی بهبود یافته است؟

من بهتر می خوابم و روحیه ثابتی دارم. علاوه بر این ، سحابی مغز ناپدید شده است.

چه علائمی باقی می ماند؟

گاهی اوقات وقتی استرس دارم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شوند. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از بهبودی من است.

برای حمایت از سلامتی و بهبودی خود ، خارج از رژیم چه فعالیتهای دیگری انجام می دهید؟

تمرین ، دعا و مدیتیشن.

نقش دارو چه بود؟

من اصلا نگرفتم

در مورد رژیم غذایی خود چقدر سخت گیر بودید؟ آیا “کلاهبرداری” وجود دارد؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من موفق شدم چند مورد (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. حالا اگر برای شام بیرون برویم ، یکبار برای همیشه تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی به خانه برمی گردم و هیچ تقلبی وجود ندارد.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه حفظ کنید یا امیدوارید که در نهایت آن را کنار بگذارید؟

امیدوارم بتوانم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. دلم برای لباسهای شب خیلی تنگ شده است. من قبلاً در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین واقعاً دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل تنگ شده است.

چالش های رژیم گرفتن چه بود / هستند؟

نه شیر ، نه غلات ، نه شکر. من یاد گرفتم که خودم شیر بادام درست کنم و این بازی را تغییر داد ، اما خوردن با دوستان می تواند ناخوشایند باشد. مسائل مربوط به رژیم غذایی راحت تر شده است. اگر آنها فقط کنجکاو باشند ، پاسخ ها را کوتاه می گذارم ، اما اگر آنها واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP و همچنین خواندن ادبیات مربوط به بیماریهای خود ایمنی بسیار مفید بوده اند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از تومورها دارند و گاهی اوقات مسیر خود را به آنها می گویم و دستورها و محصولات جدیدی را که با AIP مطابقت دارند به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که بسیار تحت تأثیر قرار گرفت وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد. همسرش باردار بود و تمام وقت کار می کرد و برای آن دو آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، خمیر سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانش مبادله های سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

عوامل و عوامل محرک زیادی در بیماری های خود ایمنی وجود دارد. آیا در زندگی شما اتفاقی افتاده است که فکر می کنید در تشخیص نقش داشته است؟

وقتی کار شرکتی استرس زایی را شروع کردم موهایم شروع به ریزش کرد. من همچنین در اولین بارداری موهایم ریخته بود. اگزمای من هنگامی شروع شد که شغل مشاغل دوم را شروع کردم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره شعله ور شد. بنابراین استرس و تغییرات هورمونی محرک هایی برای من بودند.

چه توصیه ای به کسانی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی هستند و تازه شروع به فکر رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی کرده اند می کنید؟

من می گویم به آرامی شروع کنید و سپس 100 ادامه دهید. مطمئن باشید که به جامعه تکیه می کنید زیرا آسان نخواهد بود. وقتی دیگران اظهارات ناامید کننده ای می کنند ، آن را جدی نگیرید. فقط حرکت کنید و برای عصبی شدن از نگرش خود انرژی نگذارید. شما همیشه آن را دوست نخواهید داشت. یک دفترچه خاطرات غذایی تهیه کنید و اثرات تغییرات رژیم غذایی ، از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را یادداشت کنید. این تحولات همچنان ادامه دارد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین بیشتر در مورد تصویر بدن خود و پادکست بیماری خود ایمنی در مورد سفر خود به اشتراک گذاشت.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

داستانهای درمانی دیگر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. همچنین یک ویژگی منظم پادکست من: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید