داستان خنده دار پلیسی که ماشین را متوقف می کند + فیلم


پلیس سانفرانسیسکو به یک تاکسی خودران دستور توقف در شب را به دلیل نداشتن چراغ جلو داد که در نتیجه تصادفی مضحک باعث خنده و تمسخر در محل شد.

به گزارش پرشین خودرو، کل ماجرا در یک نوار ویدئویی ضبط شده است. تاکسی کروز خودران جنرال موتورز یک پروژه آزمایشی برای رانندگان تاکسی بدون راننده در سانفرانسیسکو است و متولی معتقد است این خودرو به خوبی رفتار کرده است.

ایده حمل و نقل بی‌شماری خودروهای بدون راننده بین مقاصد داخلی و خارجی مدت‌هاست که ذهن برنامه‌ریزان شهری و خودروسازان را به خود مشغول کرده است، اما سوالات بی‌شماری بی‌پاسخ مانده است. یکی از این سؤالات این است که آیا رایانه ها توانایی ایجاد امنیت کافی برای جایگزینی انسان ها را دارند؟ آیا بازتعریف طراحی خیابان و جاده برای به صفر رساندن تصادفات ضروری است؟ آیا جامعه اصلاً به چنین فناوری هایی نیاز دارد؟

علاوه بر این، مشکلات و چالش های کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود، از جمله اینکه وقتی به پلیس دستور توقف داده می شود و خودرو مجبور به توقف می شود، چه اتفاقی برای خودروها می افتد؟ آیا این مشکل به درستی در طراحی خودروها پیش بینی شده است یا خیر؟

وقایع سانفرانسیسکو تا حدودی بر زوایای تاریک این سوال روشن می شود.

کروز، یکی از شرکت‌های تابعه جنرال موتورز، در فوریه ۲۰۲۲ یک تاکسی بدون راننده را در سانفرانسیسکو آغاز کرد. مسافران می‌توانند با کمک یک برنامه تلفن همراه که در حال حاضر بین ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح فعال است، درخواست سفر کنند.

در ویدئویی که در اینستاگرام منتشر شد، در یک ایستگاه پلیس، دو خودروی کروز مجهز به تعداد زیادی سنسور و رادار در کنار جاده توقف کردند و به پلیس این فرصت را دادند که از خودروی خود پیاده شده و به تاکسی نزدیک شوند. وقتی پلیس سعی کرد در ماشین را باز کند، یک رهگذر فریاد زد: “کسی داخل آن نیست!” سپس این شورولت بولت تور مجهز به انواع سنسورها ناگهان حرکت می کند و در چند قدمی توقف می کند، این بار چراغ های هشدار روشن می شوند. یکی از پلیس ها پرسید: “چطور این اتفاق افتاد؟” وقتی پلیس دور این ماشین ها جمع می شود، تماشاگران از این وضعیت خنده دار می خندند.

سخنگوی کروز گفت: پهپاد در اول آوریل زمین گیر می شود زیرا چراغ های جلو روشن نیست. رفتار این خودروها دقیقاً همان چیزی است که برنامه ریزی شده بود. یک افسر پلیس با پرسنل شرکت کروز تماس می گیرد. شرکت کروز یک خط تلفن مستقل اداره پلیس سانفرانسیسکو برای تماس مستقیم با شرکت در چنین مواردی فراهم کرده است. تیم پلیس برای کنترل خودروها به محل اعزام شد.

اما این سوال باقی می ماند که اگر اتفاقی بیفتد چه کسی مقصر است، به خصوص که تصادفات رانندگی سابقه طولانی دارد.

در سال ۲۰۱۸، یک عابر پیاده در تصادف اتومبیل بدون راننده تاکسی اینترنتی اوبر جان خود را از دست داد. راننده پشت خودرو به دلیل سهل انگاری در این تصادف محکوم شد.