خوردن و ورزش در دوران قاعدگی


من سوالات زیادی در مورد تمرینات قدرتی یا کاردیو در دوران قاعدگی و آنچه توصیه می شود یا بهترین است دریافت می کنم.

اول از همه ، از آنجا که همه می دانید که من یک مربی فارغ التحصیل نیستم ، بنابراین همه توصیه ها فقط این است و قبل از اینکه از هر گونه توصیه ای استفاده کنید ، به خصوص اگر تمرین را شروع نکرده اید ، بیماری زمینه ای دارید یا قصد بارداری دارید ، قبل از شروع برنامه جدید باید با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

اکنون همه چیزهای خسته کننده منتفی شده است ، چرخه ما واقعاً به چه معناست و چگونه می توانیم برنامه های م effectiveثرتری را در دوران خود طراحی کنیم.

تمرین در طول دوره

1-7. روز

پروژسترون کم و استروژن کم است. تمرینات قدرتی را امتحان کنید ، اما خود را بیش از حد سنگین نکنید. بیشتر مردم به ویژه در روزهای 1 و 2 احساس ضعف می کنند. در طول این چرخه ، ما تحمل درد بالاتری داریم و زمان بهبودی سریع تری در این مدت داریم ، اما همچنین بیشتر در معرض آسیب ها هستیم. جاج.

8-13. روز

سطح پروژسترون و استروژن بیشتر است. ما می توانیم تمرینات قلبی و HIIT یا تمرینات تناوبی مانند دوومیدانی و اسکوات پرش خود را افزایش دهیم. همچنین برخی وزنه های آزاد یا کتری را برای حفظ نقاط قوت خود بریزید. بدن شما اکنون خوب به نظر می رسد و احساس خوبی دارد ، بنابراین زمان آن رسیده است که خود را مجبور کنید و خود را به چالش بکشید!

روزهای 14 و 15

برای اکثر مردم ، این زمان تخمک گذاری است. استروژن بهترین زمان برای ساختن ماهیچه های بدون چربی و هماهنگ با بدن است – به پیلاتس یا یوگا فکر کنید! سطح پروژسترون و استروژن حتی بیشتر است.

16-24. خورشید (بله!)

پروژسترون در حال حاضر در بالاترین سطح خود است و سطح استروژن در حال کاهش است. به فعالیتهای هوازی سبک تر مانند پیاده روی ساده یا شنا یا ورزش با حرکات کندتر فکر کنید. بدن شما چربی را بر گلیکوژن ترجیح می دهد ، بنابراین سعی کنید با شدت کمتری ورزش کنید.

غذا بین دوره

هر ماه همیشه یک بازدید کننده ناخواسته یا ناخواسته است ، اما نشانه یک بدن سالم خوب است! این هورمون ها را با برخی از غذاهای زیر کنترل کنید و کافئین ، قند زیاد یا غذاهای فرآوری شده را متوقف کنید زیرا احساس می کنید مرده اید.

کلم پیچ ، پرتقال ، ماهی قزل آلا ، کلم بروکلی ، شکلات تلخ ، چای چای ، موز ، هندوانه همه غذاهای فوق العاده ای هستند که به شما کمک می کند در آن روزها کمی انسانیت بیشتری احساس کنید و احساس بسیار کمتری داشته باشید.

نکات:

  • مصرف آب را افزایش دهید و از غذاهای شور پرهیز کنید.
  • سعی کنید هفته خود را با کروم تکمیل کنید تا به ثبات قند خون کمک کنید.
  • منیزیم را به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا خواب شما آرامش بیشتری داشته باشد و شما می توانید شب ها بخوابید.
  • سعی کنید چنین غذاهای لذیذی را برای غلبه بر خواسته های ناخوشایند خود انتخاب کنید!دیدگاهتان را بنویسید