خطرات مکرر سلامتی || عوارض جانبی برای سلامتی چیست و چه فوایدی دارد؟


اطلاعات در مورد خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. برخی مطالعات اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی اجزای عود را نشان داده اند. مطالعات دیگر ارتباط بین استنشاق دود عودکننده و اثرات منفی آن بر سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

بخور ماده ای است که در صورت سوزاندن ، بوی خوش ایجاد می کند. در واقع ، کلمه “بخور” از یک کلمه لاتین به معنی “سوزاندن” آمده است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. در مراسم مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. در طول قرن ها و تا به امروز ، مردم در سراسر جهان به دلایل مختلف از بازسازی استفاده کرده اند.

آیا دود بخور می تواند برای سلامتی شما مضر باشد؟

همچنین ، اگر می خواهید از تکراری استفاده کنید ، تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. شما باید مطمئن شوید که خطر آتش سوزی وجود ندارد.

از پزشک خود برای مشاوره آنلاین بخواهید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و غیره ساخته شد. با گذشت زمان ، چندین ماده به محتویات بخور اضافه شد تا رایحه را تقویت کرده ، شعله ور شود و مواد موجود در بخور را حفظ کند.

برای استفاده از اکثر انواع بخورها به منبع آتش نیاز دارید. انتهای بخور ، که ممکن است مخروطی ، چوبی ، گرد یا. باشد ، بخور را با شعله روشن می کند. بخور رایحه ای شیرین و دلپذیر دارد. همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشد که به راحتی قابل تنفس است. این بدان معنی است که می تواند تأثیر بالقوه ای بر سلامت فرد داشته باشد.

خطرات مکرر سلامتی را برجسته می کند

خطرات سلامتی پزشک عود

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که دود مکرر می تواند برای سلامتی مضر باشد.

عود یک ماده دودی است. این ماده از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند برای ایجاد دود معطر سوزانده شوند. انواع مختلف بخورها رایحه و مواد مختلفی دارند. برخی از نمونه های این مواد سرو یا گلاب است. برخی از آنها از رزین و برخی دیگر از پودر ساخته شده اند. معمولاً از عود برای خوشبو کردن فضای داخلی خانه ، برای اهداف معنوی ، برای سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند همه بخارات دیگر ، بخور برای استفاده از آن باید استنشاق شود. اخیراً تحقیقی در مورد اثرات منفی دود بخور بر سلامت انجام شده است. بیایید نگاهی دقیق تر به آثار مضر احتمالی دود بخور بیندازیم.

اگرچه برخی داده ها نشان می دهد که مواد تکراری ممکن است مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند ، اما برعکس آن چطور؟ آیا استنشاق دود بخور می تواند مضر باشد؟ دود بخور شامل چندین جزء است. این مواد شامل ذرات ریز ناشی از احتراق و گازهای مختلف از جمله مونوکسید کربن هستند.

در یک مطالعه روی بزرگسالان چینی ، شواهدی وجود داشت که نشان می داد استفاده از عود ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور برای مدت طولانی وجود داشته است و برای اهداف مختلفی از جمله اعمال مذهبی ، خنثی سازی بو و مدیتیشن و آرامش استفاده می شده است. از مواد مختلف ، معمولاً گیاهان دارویی ، می توان به عنوان عنصری در عود بیماری استفاده کرد.

سرطان خطر عود مجدد سلامتی است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان سلول های سنگفرشی ریه همراه است. یک مطالعه بر روی کودکان در عمان نشان داد که استفاده از عود باعث خس خس سینه در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده از عود با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور شامل ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات ریز و قابل استنشاق را تولید می کند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات سرطان زا هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. این مطالعه ارتباط بین خطر بالای سرطان و عود را نشان داد.

بیشتر این سرطانها سرطان تنفسی فوقانی یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان می دهد که استنشاق دود بخور نسبت به سیگار سرطانی تر است. این روش تنها بر روی سلولهای حیوانی و در شرایط آزمایشگاهی انجام شد.

تعدادی از ترکیبات سمی و محرک در دود بخور و ترکیبات معطر وجود دارد ، یعنی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

آسم

عود بیماری آسم ایجاد نمی کند ، اما می تواند باعث حمله آسم شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که اجزای دود بخور برای سلولهای کشت شده در غلظتهای پایین تر از دود سیگار سمی است. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط دود بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات شناور در دود بخور نه تنها حاوی مواد سرطان زا بلکه محرک نیز هستند. این بدان معنی است که دود مکرر می تواند منجر به تعدادی از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. در یک مطالعه بیش از 3000 دانش آموز از نظر تنفس آسم ، علائم آسم و عود بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه ارتباط بین استنشاق بخور ، آسم و علائم شبیه به آسم مانند خس خس سینه را نشان داد.

این مقاله همچنین رابطه بین عود و افزایش نیاز به داروهای آسم را ارائه می دهد.

التهاب

خطرات سلامتی پزشک عود

مطالعات نشان می دهد که دود مکرر می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دود مکرر نه تنها باعث التهاب در ریه ها بلکه التهاب کبد نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط بر روی حیوانات انجام شد. این التهاب ناشی از پردازش ذرات معدنی به متابولیت ها است که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در دود دود نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعه ای روی موش ها نشان داد که استنشاق دود مکرر تأثیر منفی بر متابولیسم و ​​وزن بدن دارد. دود مکرر باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش کلسترول خوب می شود.

مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این اتفاق می تواند برای انسان رخ دهد.

بخور از چه چیزی ساخته می شود؟

بخور معمولاً از مواد معطر ساخته می شود. چسبها همچنین برای نگه داشتن ذرات معطر در کنار هم استفاده می شوند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهان دارویی هستند. این مواد می توانند حاوی انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشند.

مواد مورد استفاده در بخور ممکن است بر اساس منطقه و تولید کننده محصول متفاوت باشد. در اینجا چند نمونه از معطرهایی است که می توان برای بخور دادن در نقاط مختلف جهان استفاده کرد:

  • کندر
  • دارچین
  • نعناع هندی
  • چوب صندل

چسب قابل احتراق در دستگاه بخور آن چیزی است که شعله ور می شود. احتراق امکان احتراق مکرر و دود را می دهد. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما ممکن است حاوی عناصری مانند ذغال سنگ یا گرد و غبار چوب باشد.

شکل تکرار

عود اشکال مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • صنعت چوب
  • باز پیچی
  • مخروط ها

نحوه استفاده از تکرار

خطرات سلامتی پزشک عود

برای سوزاندن بخور ، ابتدا به آرامی مشتعل می شود. به عنوان مثال ، برای روشن کردن بخور چوب ، از فندک یا کبریت برای روشن کردن نوک استفاده می شود. هنگامی که دستگاه بخور روشن است ، شعله را با دقت خاموش کنید. معمولاً با دمیدن، تکرار را خاموش کنید در این مرحله ، بخور می درخشد و شروع به تولید دود معطر می کند.

زمان سوزاندن بخور بسته به شکل آن متفاوت است. به عنوان مثال ، سوزاندن عود ممکن است 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً می سوزد ، خود به خود خارج می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که بخور دادن بخاطر خطر آتش سوزی است.

برای بخور دادن باید از دستگاه بخور مخصوص استفاده شود. این به کنترل بخور سوزان و خاکستر کمک می کند. بخورها را روی یک سطح نسوز قرار دهید. هرگز بخورهای سوزاننده را در گوشه ای از خانه بدون مراقبت رها نکنید.

شما می توانید انواع چوب بخور ، رول و جا بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا سیگار کشیدن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات سلامتی پزشک عود

قرن ها است که از بخور در سراسر جهان استفاده می شود ، اما آیا تأثیر مثبتی بر سلامت بخور دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور در دسترس است. چندین مطالعه موجود بر روی بخور و ترکیبات مکرر انجام شده است.

استفاده از عود یکی از پایه های اصلی اعمال مذهبی و مدیتیشن از زمان های قدیم بوده است. اما آیا واقعاً بخور تسکین دهنده یا روانگردان وجود دارد؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین بخور نشان داد که این عود ممکن است واکنش مشابهی به داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنشی به این ترکیب در مناطقی از مغز که با اضطراب و افسردگی مرتبط است مشاهده شده است. همچنین گیرنده های مربوط به گرما را فعال کرد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی ترکیبات جدا شده از بخور و رزین مرداب دارای فعالیت ضد التهابی در موش ها هستند. محققان چندین ترکیب را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ممکن است وابسته به دوز پاسخ التهابی موش ها را مهار کنند.

با این حال ، لازم به ذکر است که در این مطالعات ، محققان با رزین تصفیه شده بخور کار کردند. مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این ترکیبات در دود مکرر وجود دارند یا واکنشهای مشابهی را در افراد ایجاد می کند ، مورد نیاز است.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان و در فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. با توجه به مضرات احتمالی دود مکرر ، بهتر است قبل از استفاده از عود ، به پزشک مراجعه کنید.

پیوندها:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید