خطا در ثبت گارانتی در مزایده مالکیت خودرو


هرگونه خرید خودروهای مالکیتی منوط به برنده شدن در مزایده با ثبت نام در سامانه ستاد تدارکات دولتی و خرید از طریق این سامانه است و شرکت ها یا افرادی که به طرق مختلف ادعا می کنند ما ثبت نام در مزایده را تضمین می کنیم کذب هستند.

به گزارش پارچین خودرو، عبدالمجید اجتهادی رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: علاقه مندان به خرید خودروهای فرسوده تا ۲۱ مهرماه فرصت دارند پیشنهاد خود را ارائه کنند و بازدیدها بدون مشکل انجام می شود. .

وی با اشاره به مزایده یک هزار و ۶۲ خودرو در سازمان جمع آوری و فروش اموال، درباره آمار شرکت کنندگان در مزایده تا کنون گفت: تا روز رمزگشایی سفارشات، امکان ارائه آماری از میزان ثبت سفارش وجود ندارد. تعداد شرکت کنندگان در حراج البته با توجه به بازدید از سایت. می توان انتظار داشت که تعداد شرکت کنندگان در این حراج بسیار چشمگیر باشد. زیرا از پنجشنبه هفته گذشته تا صبح شنبه بیش از ۴۰ هزار نفر از سایت سازمان املاک بازدید کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که اکثر آنها از طریق این سایت در مزایده شرکت می کنند، انتظار می رود اکثر بازدیدکنندگان سایت برای شرکت در مزایده وارد سایت شوند و شایان ذکر است که در این بازه زمانی تعداد بازدید از سایت معمولا به هزار بازدید نمی رسد. اما اکنون در دو روز بیش از ۴۰۰۰۰ بازدید داشته ایم.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش املاک تاکید کرد: هرگونه خرید از این خودروها منوط به برنده شدن در مزایده است، با ثبت نام در سامانه ستاد تدارکات دولتی و خرید از طریق این سامانه و ثبت شرکت ها یا افرادی که به طرق مختلف ادعا دارند، انجام می شود. ارائه ضمانت در مزایده، نادرست است. علاقمندان به شرکت در مزایده و خرید این خودروها فریب این افراد یا شرکت های متقلب را نخورند.

وی تصریح کرد: مطلقاً هیچ راهی برای دسترسی یا دستکاری در این مزایده وجود ندارد و حتی من به عنوان رئیس بنیاد به اطلاعات مربوط به مزایده و اینکه چه کسی مبلغ را پیشنهاد داده است، دسترسی ندارم.

وی افزود: شنیده است عده ای و گروهی از مردم پول گرفته اند و اعلام کرده اند که شما را برنده مزایده می کنیم. شکی نیست که چنین چیزی ممکن نیست و قطعاً تقلب است; زیرا برای همه مردم برای اقصی نقاط کشور و حتی شهروندان خارج از کشور به راحتی و فقط از طریق سایت می توانند پیشنهاد دهند و در نهایت مزایده برنده بالاترین قیمت پیشنهادی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: لازم به یادآوری است که پس از ۲۱ مهرماه امکان تمدید زمان شرکت در مزایده وجود نخواهد داشت و تنها در روز سیزدهم افرادی که در روزهای گذشته در مزایده شرکت کرده و پشیمان شده اند. بدون هیچ مشکلی فرصت انصراف را به آنها بدهید وگرنه حتی برای کسانی که از ۱۳ اکتبر انصراف می دهند مشکلات زیادی پیش خواهد آمد.

رئیس سازمان املاک تصریح کرد: اعلام برندگان مزایده فقط از طریق این سازمان در تاریخ ۲۵ مهرماه انجام می شود. پس اگر کسی از مردم ضمانت گرفت و در روز شانزدهم گفت که شما برنده شدید و مدتی صبر کرد تا اعلام شود، کاملا مطمئن هستید که کلاهبرداری است.

فقهی در خصوص شبهاتی که در چند روز گذشته در خصوص خودروهای لوکس دیبویز مطرح شده بود، از جمله اینکه چرا پس از پنج سال حبس تعزیری که خودروهای دیبویز را معیوب و فرسوده کرده بود، اکنون دولت برای فروش آنها اقدام کرده است. یا زمان برگزاری این مزایده با آزادسازی واردات و نحوه شماره گذاری خودروها گفت: تحویل این خودروها در اختیار دولت نیست.. زیرا پرونده قاچاق این خودروها که در سال ۱۳۹۵ تشکیل شده است همچنان ادامه دارد. باز و هنوز بسته نشده، ابتدا به دادسرای عمومی تهران و سپس به دادگاه انقلاب مراجعه کردم و تاکنون رای این پرونده صادر نشده است. قفسه سینه

وی بیان کرد: به دلیل سفر رئیس قوه قضاییه به بوشیر و درخواست ویژه دولت به ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تعیین معافیت این خودروها به منظور جلوگیری از مصرف و آسیب دیدن خودروها. و باعث شد که پس از این بازدید رئیس قوه قضائیه به دادستانی بوشیر دستور داد تا در اسرع وقت این خودروها را تحویل بگیرند.

و قضاوت من ادامه داد: اما چون امکان صدور رای قطعی وجود نداشت و هنوز تصمیم بدوی صادر نشده است از ظرفیت موجود در تبصره ۲ ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که الزامی است استفاده کردند و اعلام شد با توجه به اینکه به مرور زمان این خودروها فرسوده شده اند تغییرات کمی و کیفی در این خودروها رخ داده و دستور فروش این خودروها صادر شده است.

وی افزود: بلافاصله پس از صدور حکم فروش در ۱۰ مردادماه و ورود آن به سازمان، بلافاصله جلسات مربوط به آن تشکیل شد و زمانی که به دادسرای عمومی تهران اطلاع رسانی کردیم، سازمان اموال این اقدام را در کوتاه ترین زمان ممکن زمان به عنوان فروشنده اقدامات لازم را برای فروش این خودروها به صورت مزایده انجام داده است.

رئیس سازمان املاک و مستغلات گفت: هماهنگی بین نهادهای مختلف در این زمینه بسیار خوب بوده است و بین مراجع قضایی، سازمان استاندارد و اندازه‌شناسی کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان بنادر و کشتیرانی، گمرک. جمهوری اسلامی و اداره کل استاندارد و اندازه‌شناسی.» پلیس راهنمایی و رانندگی، اداره فروشگاه های عمومی و غیره امیدواریم حراج بسیار خوبی برگزار شود و خودروها انتخاب شوند.

وی تاکید کرد: موضوع حراج این خودروها ربطی به وضعیت بازار، تدوین برنامه جامع اقدام مشترک، کمبود خودرو، نوسانات قیمت خودرو، آزادسازی واردات خودرو و عدم وجود تصویب مقررات مربوطه. و غیره، کاملا تصادفی است. زیرا به محض صدور حکم دادگاه برای فروش این خودروها، سازمان املاک در کمترین زمان ممکن اقدام به برگزاری مزایده کرد.

و قضاوت من گفت: امکان شرکت در این مزایده برای همه به صورت یکسان حتی برای خود مالکان خودرو وجود دارد و قطعا این عمل به نفع مالکان است که احتمال تبرئه آنها در آینده وجود دارد.

وی مجددا به مردم اطمینان داد که کلاهبرداران با دریافت پول از افراد ذینفع در مزایده نوید پیروزی قطعی را به آنها می دهند و گفت: تنها شخصی برنده مزایده می شود که در روز شنبه وارد سایت شده و بالاترین قیمت را ارائه دهد. این کار انجام خواهد شد و کلاهبرداران و کلاهبرداران نباید فریب بخورند.