حداقل قطعه سازان را بپذیرید و اتاق فکر تشکیل دهید


مردم حق دارند به قیمت و کیفیت خودرو اعتراض کنند اما نمایندگان نه!

اگر نمایندگان دولت و مردم در شورای ملی برای حل مشکلات و مسائل مواد تشکیل دهنده کاری انجام نمی دهند، لااقل آنها را بپذیرند و اتاق فکر تشکیل دهند، زیرا وقتی مشکلات را قبول ندارند، دلشان می شود. مواد تشکیل دهنده خالی تر!

به گزارش پرشین خودرو، وضعیت آنها بد، بد و بد است. از قطعه سازانی می گویم که این روزها از خودروسازان خسته شده اند، با دولت، با صحبت های غیر منطقی برخی نمایندگان مجلس، با مردم چین و قطعات چینی، با مالیات بر ارزش افزوده، با شهرداری، با … وزارت کار و خیلی چیزهای دیگر.

ما در دل یکی از آنها نشسته‌ایم و از دولت شکایت کرده‌ایم که چرا مشکلات سازنده مواد را باور نمی‌کنند. نکته ناراحت کننده اینجاست که با همه این مشکلات، مسئولان می گویند مشکلی نیست و بانک مرکزی می گوید مشکل تولید با نقدینگی حل نمی شود و از همه جالبتر، خودروسازان را مقصر مشکلات صنعت خودرو می دانند.

به گفته این قطعه ساز، اگر برای حل مشکلات و مسائل ما کاری انجام نمی دهید، لااقل آن ها را بپذیرید و کانون فکری تشکیل دهید، زیرا وقتی مشکلات را نپذیرید، دل قطعه سازان بیشتر خالی می شود. اکنون قطعه سازان برای ادامه فعالیت و ادامه فعالیت خود ۴۷ میلیارد تومان ضرر کرده اند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته تعداد خودروهای ناتمام در پارکینگ خودروسازان به ۱۷۰ هزار خودرو رسید و اگر قطعه سازان نبودند و قطعات مورد نیاز را تامین نمی کردند، این خودروسازان با افتخار اعلام نمی کردند. . هیچ ماشینی در پارکینگ نبود.

نه تنها سازنده این قطعه، بلکه تمامی قطعه سازان کشور شرایط مشابه و مشکلات فراوانی در مسیر تولید دارند. بعد از تحریم آمدند و به کار ادامه دادند، با سرمایه شخصی بدون کمک بانک ها سالن تولید راه انداختند و برای بسیاری از افراد تحت تکفل کشور شغل ایجاد کردند و دانشجویانی را که به راحتی کار پیدا نمی کردند استخدام کردند.

آنها عاشق تولید بودند و با اینکه به دولت بدهکار بودند و مطالباتشان میلیاردی شد، دست از کار برنداشتند. حال نماینده ای که اطلاعاتی از این صنعت ندارد و سختی های راه اندازی واحد تولیدی را نمی داند چگونه می آید و در مورد آن اظهار نظر می کند؟ قطعاً با شناختی که داشت و نداشتن تجربه، نتیجه گیری او درست است.

بر اساس این گزارش، امیرحسن کاکایی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه مردم حق دارند نسبت به قیمت و کیفیت خودروها اعتراض کنند، اما نمایندگان حق اعتراض ندارند، می آیند. برای اظهار نظر در مورد فعالیت؟ قطعه سازان چه کسانی هستند؟

به گفته این کارشناس صنعت خودرو، نماینده مجلس نه تنها مایع، بلکه پاسخگو هم هست. وضعیت فعلی نتیجه یک سری اقدامات دولت است، جاده اصلاحات که از مجلس نمایندگان می گذرد.

همچنین به گفته یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده، نماینده ای که تا به حال کارگاه سه نفره راه اندازی نکرده است، چگونه می تواند به آن انتقاد کند؟ آنها می گویند کیفیت قطعات ضعیف است، آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این صنعت بدون پشتیبانی دوام می آورد؟ قطعه سازان با این همه تقاضا، کسب و کار خود را تعطیل نکرده اند. همین نمایندگان مجلس که از صنعت خودرو و لوازم یدکی انتقاد می کنند آیا تا به حال برای خرید مواد اولیه به بورس کالا رفته اند؟ آیا آنها با بانک ها سر و کار داشتند؟ عدد

بله این نماینده مجلس درست می گوید، مشکل این صنعت قطعه سازانی است که با وجود مشکلات پابرجا مانده اند.

بله قربان، قطعه سازان اشتباه می کنند، هر چند کشورهای دیگری مانند امارات آنها را برای کار در این کشور دعوت می کنند، اما دعوت آنها را رد می کنند و به فکر رشد کشور هستند. مطمئن باشید که تماس های دائمی امارات متحده عربی بی تاثیر نخواهد بود و روزی سخنان شما آنها را از این کشور فراری می دهد و مردم متضرر می شوند.