جدیدترین SUV الکتریکی مرسدس بنز رونمایی شد


مرسدس بنز در حال گسترش دامنه انرژی باتری خود با یک SUV است که مدل Y تسلا را یک قدم جلوتر به سمت هدف شرکت برای تبدیل شدن به تمام الکتریکی تا پایان دهه آینده خواهد برد.

به گزارش «الفارسی خودرو»، شاسی بلند EQE که در آستانه نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شد، نسبت به مدل ارزان‌تر Y با طی مسافت ۵۹۰ کیلومتر عملکرد بهتری دارد و از پایان سال جاری به فروش می‌رسد. در حدود ۷۰۰۰۰ یورو (۹۷۱۱۵ دلار سنگاپور.) شروع می شود. این چهارمین مدلی است که از پلتفرم EV مرسدس بنز استفاده می کند.

اولا کالنیوس، مدیرعامل مرسدس بنز در بیانیه ای گفت: این آخرین شواهد نشان می دهد که ما به طور مداوم استراتژی تولید تمام الکتریکی خود را اجرا می کنیم. این SUV دارای صفحه نمایش ۱۴۱ سانتی متری (۵۵.۵ اینچی) است و نسخه AMG با عملکرد بالا به حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

مرسدس قصد دارد تا پایان سال، اعضای خانواده برقی را برای همه مدل‌های موتورهای احتراقی در مجموعه خود عرضه کند، سپس سه پلتفرم جدید را برای پشتیبانی از خودروهای خود، AMG و وانت تا سال ۲۰۲۵ معرفی کند.

شاسی بلند EQE که در کارخانه مرسدس بنز در آلابامای آمریکا تولید خواهد شد، پیش از نمایشگاهی که در بسیاری از خودروسازان غربی از جمله فولکس واگن و بی ام و غایب بود، در موزه رودن پاریس رونمایی شد. سازندگان خودروهای الکتریکی چینی به طور فزاینده ای به دنبال ورود به اروپا هستند.

طبق گزارش بلومبرگ، هفته گذشته مرسدس اعلام کرد که فروش در سه ماهه سوم ۲۱ درصد افزایش یافته است و چین در تمام مناطق اصلی رشد قوی داشته است.