تویوتا در اندونزی خودروهای برقی تولید می کند


تویوتا قصد دارد میلیاردها دلار در اندونزی برای تولید خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش بیرچین کودرو، وزارت اقتصاد اندونزی اعلام کرد: خودروساز ژاپنی تویوتا موتور قصد دارد تا ۵ سال آینده ۲۷.۱ تریلیون روپیه (۲.۵ میلیارد دلار سنگاپور) در اندونزی برای تولید خودروهای برقی سرمایه گذاری کند.

به گزارش رویترز، این کشور آسیای جنوب شرقی قصد دارد با فرآوری منابع غنی سنگ معدن نیکل برای استفاده در باتری های لیتیومی، به مرکز جهانی تولید و صادرات خودروهای الکتریکی تبدیل شود. پیش از این مجموعه ای از شرکت های جهانی از سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه خبر داده بودند.

ارلانگا هارتارتو، وزیر هماهنگ کننده امور اقتصادی اندونزی در بیانیه ای گفت که تویوتا از سال ۲۰۱۹ تاکنون ۱۴ تریلیون روپیه در این کشور سرمایه گذاری کرده است.

اندونزی، کشوری با جمعیت ۲۷۰ میلیون نفری که به دنبال کاهش انتشار کربن است، قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ فقط خودروهای برقی و موتورسیکلت بفروشد تا جایگزین وسایل نقلیه موتور احتراقی شود.

این کشور همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ ۱۳ میلیون موتورسیکلت برقی را به بازار معرفی کند. بر اساس بیانیه این وزارتخانه، تویوتا قصد دارد تا چهار سال آینده انواع مختلف خودروهای الکتریکی هیبریدی را تولید کند.