توکن «خکرمان» به بازار دوم فرابورس منتقل شد


مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو از انتقال نماد “خیرمان” از بازار اولیه به بازار دوم خارج از بورس و اخذ مجوز اولیه از بورس برای تبدیل گروه اقتصادی کرمان خودرو به موسسه مالی خبر داد.

به گزارش پارچین خودرو، حمید شادکام در مجمع عمومی عادی و فوق العاده گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: گروه اقتصادی کرمان خودرو علاوه بر فعالیت اصلی خود در حوزه خودرو. و انرژی، با شرکت کرمان موتور مرتبط است. (۱۲.۵ درصد) و آرین مهتاب گستر (۱۰ درصد) در حوزه فناوری های نوین، صنعتی و معدنی و همچنین بازارهای مالی سرمایه گذاری کردند.

وی افزود: سودآوری خوب و بالای شرکت در سال ۹۸ حاصل فروش دارایی ها بوده اما سود حاصله در سال ۱۴۰۰ حاصل فعالیت های عملیاتی شرکت های سرمایه گذار بوده و تلاش شد تا مسیر سودآوری با کیفیت یک فرآیند تکرارپذیر

«خیکرمان» با شاخص صنعت خودرو همبستگی بالایی دارد
شادکام با توجه به ضریب همبستگی بالای سهام این شرکت با صنعت خودرو در بازار پول گفت: امیدوارم با تغییر حرکت بازار شاهد تغییرات خوبی در قیمت سهام این شرکت باشیم.

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در خصوص انتقال نماد این شرکت به بازار دوم فرابورس و همچنین درخواست موسسه صرافی مبنی بر تبدیل شرکت به موسسه مالی که مهمترین اقدام سال است، خواستار شد. ۱۴۰۰ علاوه بر افزایش سهم جذب زیرمجموعه آرمان موتور؛ بررسی و انجام مقدمات لازم برای ورود به بازار راه اندازی زنجیره خدمات خودرو؛ بهبود سبد سرمایه گذاری شرکت در بورس؛ الحاق شرکت به جذب سرمایه کارگزاری کارآمد، آغاز فرآیند افزایش سرمایه برای شرکت‌های پم تریدینگ خودرو، مدیران خودرو و داده‌های ابری کرانسو و پیگیری درخواست بازرگانی بام خودرو مبنی بر درج توکن در بازار فرابورس از دیگر اقدامات مهم شرکت در سال گذشته.

گروه اقتصادی کرمان خودرو به «موسسه مالی» تبدیل شده است.
شادکام انتقال نماد خیرمان به بازار دوم معاملات مستقیم و اخذ موافقت اولیه بورس برای تبدیل گروه اقتصادی کرمان خودرو به یک موسسه مالی را عاملی در تغییر ساختار شرکت دانست و گفت: در حال حاضر شرایط لازم برای هر دو مورد ایجاد شده و باعث رشد و توسعه شرکت شده است.

شادکام در ادامه به بررسی عملکرد شرکت های سرمایه گذار پرداخت و افزود: شرکت آریان مهتاب گستر که حدود ۶ درصد برق کشور را تولید می کند و به دلیل تنوع فناوری تولید و موقعیت جغرافیایی مناسب و همچنین سیاست های دولت در خصوص اصلاحات است. . از قیمت حامل های انرژی شرایط خوبی برای پذیرش در بورس دارند.

وی افزود: علیرغم نوسانات فعالیت شرکت خودروسازی کارمان با وجود مسائل و شرایط کلی حاکم بر فضای اقتصادی کشور، تولید خودرو در این شرکت رشد ۶۱ درصدی را تجربه کرده است و در کنار آن آرمان موتور این شرکت مهمترین شرکت قطعه سازی است که با توجه به حاشیه سود بهینه برای تولید صندلی، این گروه از نظر تعداد تولید و سودآوری در موقعیت خوبی قرار دارد.

شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری، برنامه های آتی خاکرمان
شادکام، پیگیری روند پذیرش و تعریف نماد جدید این شرکت را از برنامه های آتی این شرکت برشمرد و گفت: شناسایی فرصت های سرمایه گذاری جدید در رابطه با فعالیت اصلی شرکت در حوزه خودرو و انرژی، افزودن جدید صنعتی و حوزه های معدنی و همچنین ورود به خدمات بازار سرمایه با فعالیت شرکت های کارگزاری و لیزینگ بیمه و اخذ مجوز سبدگردانی از دیگر برنامه های آتی این شرکت است.

بر اساس این گزارش، در مجمع عمومی عادی سالیانه که با حضور ۵۹.۲۳ درصد از سهامداران تشکیل شد، علاوه بر تصویب تقسیم ۱۵۰ میلیارد ریال و صورت های مالی شرکت و همچنین شرکت ها به تصویب رسید. ، تصویب شدند. «صنعت خودروسازی کرمان»، «کرمان موتور»، «خودروسازان»، «خدمات و تجارت پام خودرو» و «تجارت و پشتیبانی بین المللی کرمان خودرو» به عنوان اعضای هیئت مدیره این شرکت برای مدت دو سال انتخاب شدند. .

برای تکمیل این جلسه. مجمع عمومی فوق العاده این شرکت نیز تشکیل و به دنبال آن تغییر نام شرکت از «گروه اقتصادی کرمان خودرو» به «شرکت سرمایه گذاری آرمان گستر پاریس» و همچنین تغییر اساسنامه بر اساس مدل شرکت انجام شد. اساسنامه موسسه مالی تصویب شد.