تولید در سایپا به حدود ۱۶۰۰ خودرو در روز رسیده است


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از تولید روزانه حدود ۱۶۰۰ دستگاه خودرو تا ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش «فارسی خودرو»، محمدعلی تیموری از افزایش ۴۵ درصدی تولید خودرو در سال جاری خبر داد و گفت: گروه خودروسازی سایپا در راستای اجرای ۸ مصوبه رئیس جمهور و وزیر صمت مبنی بر همکاری مضاعف مهندسین و قطعه سازان. او موفق شد تولید خودرو را از ۱۱۰۰ دستگاه در روز به ۱۶۰۰ دستگاه برساند.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا در ماه های پایانی سال گذشته در راستای جهش تولید، زیرساخت های لازم را برای افزایش تولید خودرو فراهم کرد، گفت: در یکی از بند های هشت گانه مصوبه رئیس جمهور مقرر شد. تائید کرد که این خودرو در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ حداقل ۵۰ درصد افزایش تولید خواهد داشت، بنابراین تلاش این گروه تولید بیش از ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال جاری برای رسیدن به این مهم است.

تیموری با اشاره به اینکه افزایش تولید خودرو به سرعت بر قیمت خودروها در بازار تاثیر می گذارد، افزود: افزایش تولید روزانه خودرو باعث می شود گروه خودروسازی سایپا به خوبی پاسخگوی نیاز متقاضیان و دست دلالان و واسطه ها باشد. در بازار این محصولات گروه کوتاه می شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با توجه به کنترل موجودی کالا و کاهش خودروهای معیوب، میانگین تولید سایپا از ۲۲ دی ماه تا پایان ۱۴۰۰ دستگاه حدود ۱۱۰۰ دستگاه در روز بوده که بر اساس برنامه افزایش تولید در سال جاری، تولید روزانه از ابتدای سال سال به مرز هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده است. این میزان تولید در سه ماه گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین نرخ ترانزیت مستقیم خودرو در خطوط تولید در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۶ درصد بوده و اکنون این شاخص (از ابتدای سال ۱۴۰۱) با نرخ ۶۵ درصد آغاز شده و افزایش آن در حال پیگیری است، تصریح کرد: مذاکرات فشرده ای انجام شد. با تولیدکنندگان و تامین کنندگان قطعات یدکی انجام می شود و کمترین مشکل را به دنبال خواهد داشت.در تولید خودرو تا زمانی که تولید خودروهای معیوب به صفر برسد.