توقف چهار ماهه توزیع یورو ۴ و بنزین سوپر در خوزستان


رئیس اتحادیه جایگاه داران خوزستان از توزیع نشدن بنزین و بنزین فوق العاده یورو ۴ در جایگاه های استان به شدت انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر تنها بنزین معمولی در پمپ بنزین های خوزستان عرضه می شود.

به گزارش پارچین خودرو، ابراهیم الباجی با انتقاد شدید از عدم توزیع بنزین یورو ۴ و سوپر بنزین در پمپ بنزین های خوزستان گفت: شرکت پخش فرآورده های نفتی باید در قبال عدم توزیع بنزین یورو در خوزستان پاسخگو باشد. شهر اهواز. و سایر شهرهای خوزستان در چهار ماه گذشته ۴. بنزین ممتاز توزیع نمی شود.

وی با اشاره به اینکه توزیع بنزین یورو ۴ در شهر اهواز به تصویب شورای دولت رسید، ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای دولت، بنزین یورو ۴ باید در ۸ شهر بزرگ کشور از جمله اهواز توزیع شود اما متاسفانه توزیع این بنزین در پمپ بنزین های خوزستان متوقف شده است.

رئیس اتحادیه جایگاه‌های سوخت خوزستان با اشاره به اینکه در جایگاه‌های خوزستان فقط بنزین معمولی عرضه می‌شود، گفت: پیش از آن روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین چهار یورویی در شهر اهواز توزیع می‌شد.

الباجی ادامه داد: عرضه بنزین معمولی در اهواز باعث آلودگی هوا می شود و با توجه به شرایط جوی اهواز ضروری است هر چه سریعتر بنزین یورو ۴ در اهواز به عنوان پایتخت توزیع شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه درصد خودروهای خارجی در خوزستان به دلیل منطقه آزاد زیاد است و این خودروها با بنزین یورو ۴ اکتان بالا بهتر کار می کنند، باید در این فرآورده نفتی صرفه جویی شود.

رئیس انجمن جایگاه‌های سوخت خوزستان با بیان اینکه روزانه حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین در خوزستان مصرف می‌شود، گفت: در حال حاضر بخش مهمی از مصرف معمولی بنزین توسط پالایشگاه نفت آبادان تولید می‌شود و با خطوط لوله به این شهر منتقل می‌شود. تاسیسات نفتی در نظامیه اهواز، سپس با تانکرها به ایستگاه ها منتقل می شوند.

وی در پایان از عملکرد نمایندگان خوزستان در شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: رئیس سازمان انرژی مجلس و تعدادی از اعضای این کمیسیون خوزستانی هستند اما با وجود همه این مواضع طبیعی ترین موضع گیری هاست. حقوق مردم خوزستان و اهواز به عنوان کلانشهر رعایت نمی شود و بنزین یورو ۴ در این شهر توزیع نمی شود.