توصیه های پلیس برای ایمنی دانش آموزان


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص ایمنی دانش آموزان در رابطه با آغاز سال تحصیلی توصیه هایی ارائه کرد.

به گزارش پارچین خودرو، سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و پیش بینی افزایش حجم تردد در شهرها گفت: با توجه به اینکه در ابتدای سال تحصیلی قرار داریم و مدارس در حال بازگشایی هستند، انتظار داریم افزایش حجم ترافیک و ترافیک در شهرها و این مشکل منجر به افزایش مدت زمان سفرهای درون شهری می شود.

وی ادامه داد: در این راستا یکی از بهترین راهکارهایی که می توان برای رسیدن سریعتر به مقصد و کاهش بار ترافیکی در نظر گرفت، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه برخی از والدین برای بردن فرزندان خود از خودروهای شخصی استفاده می کنند، گفت: تجمع این خودروها در ساعات باز و تعطیلی مدارس باعث ایجاد ترافیک و گاها بسته شدن جاده ها می شود که این امر بار ترافیکی را تشدید می کند. . وضعیت با مشکلاتی مواجه است.

الشیرانی با بیان اینکه ازدحام و ترافیک سنگین به وجود آمده در مدرسه باعث نگرانی دانش آموزان شده است، گفت: به والدین توصیه می کنیم خودروهای خود را در مکانی مناسب پارک کرده و فرزندان خود را بدون ایجاد مشکل برای سایر رانندگان به مدرسه ببرند. مدرسه

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: والدین قبل از شروع سال تحصیلی توصیه های پلیس را مد نظر قرار دهند تا شاهد کوچکترین تصادف یا ایجاد اضطراب در آنها نباشیم.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک ناگا به لزوم آشنایی کودکان با علائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: والدین نیز باید نحوه عبور صحیح از خیابان را به فرزندان خود بیاموزند، با آنها تمرین کنند و به آنها اطمینان دهند که دانش آموزان باید استفاده کنند. علائم راهنمایی و رانندگی پیاده رو هنگام سفر به مدرسه

وی با اشاره به استفاده برخی دانش آموزان از سرویس مدارس، گفت: در صورت استفاده دانش آموزان از سرویس مدارس، موارد مهمی مانند برخاستن یا پایین آمدن تنها زمانی که سرویس مدرسه کاملا قطع شده است و فقط از درب کناری پیاده رو بالا و پایین می روند. سرت را بلند نکن و باید به آنها یاد داد که از پنجره بیرون بروند. همچنین عبور نکردن از جلوی مدرسه و سایر وسایل نقلیه بزرگ برای عبور از خیابان به دلیل عدم دید کافی برای رانندگان عبوری از دیگر نکاتی است که باید به آنها آموزش داده شود.

الشیرانی تاکید کرد: ظرفیت سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو تعیین می شود و بیش از ظرفیت خودرو و توقف در سرویس مدرسه برای دانش آموزان ممنوع و خطرناک است.

وی در پایان گفت: از رانندگان عزیز می خواهیم ضمن بازگشایی مدارس، حقوق عابرین پیاده به ویژه دانش آموزان را رعایت کنند. انتظار نمی رود دانش آموزان همیشه نکات ایمنی را به خاطر بسپارند، بنابراین وظیفه ما این است که هنگام رانندگی در مدارس با احتیاط بیشتری رانندگی کنیم.