تنها واردکننده خودرو که بدهی کلان بانکی دارد کیست؟


روز گذشته برخی بانک ها فهرستی از افراد و شرکت های دارای بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی را منتشر کردند. لیست بدهکاران عمده شبکه بانکی شامل یک شرکت سازنده لوازم یدکی و یک شرکت وارداتی خودرو بود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، پس از گذشت نزدیک به ۱۶ سال و اظهارات فراوان دولتمردان، سرانجام این آقای رئیسی بود که لیست بدهکاران عمده شبکه بانکی کشور را هر چند ناقص منتشر کرد.

این اقدام که از دیروز با انتشار لیست بدهکاران بانک ملی و اعلام سخنگوی دولت در توییتر آغاز شد، با فهرست بدهکاران عمده بانک های صادراتی، رفاه کارگران، مسکن، پست بانک و … ادامه یافت.

در فهرست ابربدهکاران بانک صادرات ایران، گروه اعظم و عباس عرفانی تولید قطعات یدکی وی به نمایندگی از صنعت قطعه سازی حضور داشت که جزییات آن در خبری آمده است.

با نگاهی دقیق به لیست بدهکاران عمده شبکه بانکی به ویژه بانک رفاه کارگران، می توان متوجه شرکت وارداتی خودرو شد که متأسفانه پرونده های زیادی در دادگاه دارد و هنوز بسیاری از تعهدات معوقه آن ساقط نشده است که برخی از آنها جان افراد را تهدید می کند. به سال ۲۰۱۶ برمی گردد.

رامک خودرو که مسئولیت واردات محصولات سانگ یانگ را بر عهده داشت، تنها واردکننده خودرو در لیست بدهکاران عمده به بانک ها با بدهی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.

اگرچه در لیست های منتشر شده جزئیات دقیقی از میزان بدهی و تاریخ دریافت تسهیلات از بانک رفاه کارگران وجود ندارد، اما با حجم فعالیت های رامک خودرو طی سال های ۱۳۹۵ و ۹۶ که واردات خودرو بدهی بود، می توان این انتظار را داشت. ارقام رایگانی که این شرکت به این بانک موکول کرده است بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.