تمدید مهلت تشکیل پرونده برای اولین دوره منتخب فروش یکپارچه خودرو


پس از ابهامات و ابهامات به وجود آمده در خصوص ثبت نام کنندگان منتخب در دوره اول سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در حالی که مهلت تشکیل پرونده در ابتدا تا ۲۸ خرداد تمدید شده بود، این مهلت تمدید شده و تا ۲۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

به گزارش «فارسی خودرو»، نخستین قرعه کشی طرح یکپارچه فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه دوشنبه هفته گذشته (۹ خردادماه) برگزار شد و پس از گذشت نزدیک به ۳۰ ساعت، نتایج آن مشخص و در سایت رسمی این سازمان بارگذاری شد. سیستم یکپارچه سفارشی سازی خودرو

پس از اعلام نتایج این دوره از فروش، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در فرآیندی که به منظور ثبت نام، قرعه‌کشی و اعلام اسامی افراد به منظور حفظ حقوق مصرف‌کننده و احراز هویت ثبت‌کنندگان انجام شد. نحوه پرداخت در هنگام خرید هر خودرو از طریق درگاه الکترونیکی شرکت مربوطه انجام می شود. در این مرحله کلیه واجدین شرایط از تاریخ ۲۴/۰۱/۱۴۰ (پنجشنبه) تا پایان ساعت ۲۴ روز سه شنبه (۲۵ خرداد) سه روز کاری برای واریز وجه فرصت خواهند داشت.

بر این اساس، واریز وجه برای ابتدای صبح روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده بود، اما این در زمان خاموشی سیستم و تعداد زیادی از افرادی که به عنوان اولین برندگان (اصلی) پاتادا معرفی شدند، مبلغ خودروهای برنده را ارائه کردند. در حالی که در شرف واریز هستند، با پیام “شما برای رزرو قرعه کشی انتخاب شده اید” استقبال می شود.

همانطور که مشخص شد، مشکل به این دلیل بود که برندگان اصلی از برندگان منتخب جدا نشدند. بر این اساس، با توجه به اینکه برای تعداد زیادی از مشتریانی که تلاش زیادی کردند و دارایی های خود را به فروش رساندند، در مقدار خودرو صرفه جویی کردند و تا حدودی سردرگم شدند (اول برنده اصلی و سپس لیست رزرو)، بعدی روز (سه شنبه ۱۷ خردادماه، مجددا تاکید کردم سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای اعلام کرد که بلاتکلیفی در کاندیداهای ذخیره از کاندیداهای اصلی، دلیل اصلی مشکل از پیش آماده شده در اعلام نتایج اولین فروش تلفیقی خودرو بوده است. دوره، که وسیله نقلیه مورد نظر را انتخاب می کند.

بدین ترتیب مهلت تشکیل پرونده برای یک روز دیگر (۸ ژوئن) تمدید شد.

اگرچه مهلت تشکیل پرونده دیروز (چهارشنبه) به پایان رسید، اما بررسی ها نشان می دهد که این مهلت مجدداً تا ۱۶ ژوئن تمدید شده است.

بر این اساس، در سامانه مذکور (سامانه یکپارچه سفارشی سازی خودرو) به نشانی sale.iranecar.com به اطلاع ما رسید که «با توجه به سؤالات و ابهامات متقاضیان ثبت نام در سامانه یکپارچه سفارشی سازی خودرو، در رابطه با موضوع اصلی خاص و رزرو جهت روشن شدن موضوع، پس از بررسی و اعمال نظارت لازم، اسامی رزروهای اصلی منتخب در این سامانه درج شده و از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است در صورتی که به هر دلیلی افراد کلیدی فرآیند خرید را در زمان مقرر انجام ندهند، بر اساس اولویت رزرو تعویض خواهند شد. در حال حاضر شرکت های خودروسازی روند واریز وجوه از طریق گزینش اصلی را آغاز کرده اند و تا ۲۵ خرداد ماه سال جاری ادامه دارد. پس از تکمیل ثبت نام کارشناسی ارشد منتخب در صورت وجود ظرفیت، رزرو منتخب بر اساس اولویت اطلاع رسانی خواهد شد. “

تمدید مهلت تشکیل پرونده برای اولین دوره منتخب فروش یکپارچه خودرو

لازم به ذکر است، بر اساس اعلام سازمان حمایت، بر اساس هماهنگی های لازم به منظور رفع نگرانی های ایجاد شده برای منتخبان استانی، مقرر شد در قالب سازوکار مشخص، تحویل خودرو به صورت یکسان سازی شود. روندی با طرح هایی فوری و غیرعادی اعلام شده از سوی خودروسازان به عنوان برگزیدگان برای پیگیری ثبت نام و در قالب این طرح ها خودرویی از سوی وزارت صمت تخصیص داده شد.

اما از آنجایی که ساز و کار هنوز مشخص نشده است، بسیاری از ثبت نام کنندگان که در وهله اول برنده اصلی بودند اما بعداً به لیست ذخیره منتقل شدند، همچنان از تردید خود شکایت دارند.