تمدید رتبه A توسط موسسه اعتباری (پایا) برای گروه بهمن


گروه بهمن سال گذشته توانست رتبه A را از شرکت اعتباری (پایا) کسب کند و امسال این رتبه تمدید شده است.

به گزارش پرشین خودرو، در سالی که گذشت، پس از کسب جوایز گروه بهمن از جمله تولید کننده خودروهای مدل، تولیدکننده کارآمدترین خودروها، اولین تولیدکننده خودروهای سبز، پیشرو بودن در بین شرکت های خصوصی، قرار گرفتن در میان برترین ها خودروهای تولیدی باکیفیت در کشور ساخت داخل محصولات، سودآوری پایدار، کسب جوایز و نشان های ملی متعدد در حوزه های تعالی سازمانی، کیفیت، بهره وری، مدیریت دانش و منابع انسانی در رتبه (پایا) قرار گرفت. رتبه A و امسال این رتبه افزایش یافته است.

در حال حاضر گروه بهمن تنها خودروساز کشور است که توانسته رتبه اعتباری A را با چشم انداز پایدار کسب کند.

داشتن رتبه اعتباری بالا می تواند در تسهیل تامین مالی از بازار سرمایه موثر باشد و این رتبه بندی نیز معیار ارزیابی در ارتقای سطح اعتباری شرکت در سیستم بانکی خواهد بود.

در حال حاضر داشتن رتبه اعتباری مناسب (حداقل رتبه BBB و بالاتر از A) در بازار سرمایه به عنوان یک ارزش شناخته می شود و این رتبه در کاهش ریسک اعتباری شرکت ها حائز اهمیت است، به این ترتیب شرکت ها می توانند بخشی از تامین مالی باشند. منابع مورد نیاز آنها طبق قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط بورس اوراق بهادار، بدون ضمانت یا ضامن.

این انتشار باعث کوتاه شدن فرآیند تامین مالی و کاهش هزینه های انتشار اوراق قرضه و در نتیجه هزینه های تامین مالی می شود.

این شرکت با اعطای رتبه اعتباری به گروه الف بهمن می تواند بدون نیاز به ضامن اقدام به انتشار اوراق کند، به این ترتیب فرآیند تامین مالی کوتاه شده و هزینه های انتشار اوراق نیز کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های تامین مالی کاهش می یابد. شما دارید.