تلویزیون XClass چیست؟


خانه تلویزیون XClass
Comcast

Comcast می‌خواهد با پلتفرم تلویزیون XClass خود، با برنامه‌هایی مانند Roku، Fire TV و Android TV مقابله کند. اما چه چیزی را ارائه می دهد و چگونه آن را دریافت می کنید؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تلویزیون XClass بدانید.

یکی دیگر از پلتفرم های تلویزیون هوشمند

XClass TV یک پلت فرم تلویزیون هوشمند است که توسط Comcast، مجموعه مخابراتی پشت Xfinity، Sky و NBCUniversal توسعه یافته است. این مبتنی بر سیستم عامل X1 این شرکت است که در حال حاضر جعبه جریان Xfinity Flex و Xfinity X1 را تامین می کند. در نتیجه، تمام زنگ ها و سوت هایی را که از یک پلت فرم تلویزیون هوشمند انتظار می رود ارائه می دهد.

مانند بسیاری دیگر از پلتفرم های تلویزیون هوشمند موجود در بازار، دسترسی به محتوایی را که دوست دارید و لذت می برید آسان می کند. بخش اساسی پلتفرم Launchpad است. این نوار بالای صفحه اصلی پلتفرم است و آخرین چیزهایی را که مصرف کننده مشاهده می کند را نشان می دهد. این می تواند یک نمایش در Netflix، یک کانال در آنتن دیجیتال متصل، یا یک دستگاه متصل به ورودی HDMI باشد.

جستجوی جهانی تلویزیون XClass
Comcast

همچنین با یک جستجوی جامع همراه است که همه برنامه‌ها و سرویس‌های شما را جستجو می‌کند تا آنچه را که می‌خواهید پیدا کند. علاوه بر این، جستجو نتایجی را که می توانید به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید فیلتر می کند و پیدا کردن محتوای رایگان را آسان تر می کند.

کنترل صدا در تلویزیون XClass نیز امکان پذیر است و تمام تلویزیون های پلت فرم دارای یک کنترل از راه دور با میکروفون و دکمه صدا هستند تا آنچه را که نیاز دارید بیان کنند. اما از دستیار گوگل، الکسا یا سیری استفاده نمی کند. در عوض، این شرکت از فناوری صوتی اختصاصی استفاده می کند.

در میان سایر ویژگی‌ها، کنترل‌های والدین، امکان افزودن محتوا به فهرست، برنامه کنترل تلویزیون XClass و موارد دیگر را دریافت می‌کنید.

چه برنامه هایی در تلویزیون XClass موجود است؟

برنامه های تلویزیون XClass
Comcast

اپلیکیشن ها بخش حیاتی هر پلتفرمی هستند. می توانند آن را بسازند یا بشکنند. خوشبختانه، تلویزیون XClass تعداد برنامه‌های مناسبی دارد، اما در مقایسه با Android TV یا Amazon Fire TV کمتر از آن است.

با این حال، می توانید به سرویس های پخش محبوب مانند Prime Video، Disney+، Hulu، HBO Max، Peacock و YouTube دسترسی داشته باشید. از اواخر سال ۲۰۲۱، برخی از سرویس‌های محبوب مانند Apple TV+ و Starz وجود ندارند، اما انتظار می‌رود این برنامه‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در دسترس قرار گیرند.

اگر به تجارت بند ناف علاقه دارید، خوشحال خواهید شد که بدانید این پلتفرم از YouTube TV، Sling، Hulu + Live TV و سایر پلتفرم‌های تلویزیون زنده نیز پشتیبانی می‌کند.

به اندازه کافی جالب توجه است که برنامه های موجود در پلت فرم تلویزیون XClass بومی نیستند. در عوض، مانند یک برنامه وب به صورت پویا از ابر کشیده می شود. بنابراین این پلتفرم دارای فروشگاه برنامه نیست، فقط می توانید هر برنامه موجود را جستجو کنید و بدون نصب آن اجرا می شود. می توانید لیست کامل برنامه های موجود را در وب سایت تلویزیون XClass بیابید.

آیا برای دریافت تلویزیون XClass باید در Comcast حضور داشته باشید؟

برخلاف Xfinity Flex Comcast که مختص کاربران پهنای باند این شرکت است، تلویزیون‌هایی که روی تلویزیون XClass اجرا می‌شوند در دسترس همه هستند. حتی در بازارهایی که Comcast وجود ندارد، می توان آن را خریداری کرد. علاوه بر این، برای استفاده از این تلویزیون ها نیازی به عضویت در اکوسیستم Comcast ندارید. با این حال، برای استفاده موثر از این پلتفرم، همچنان به یک حساب تلویزیونی رایگان XClass نیاز دارید.

چگونه تلویزیون XClass را تهیه می کنید؟

تلویزیون هایسنس A6GX کلاس X
هایسنس

به عنوان یک پلتفرمر جدید، تلویزیون XClass در حال حاضر تنها در یک تلویزیون – Hisense A6GX – در ایالات متحده موجود است. می توانید آن را در Walmart.com خریداری کنید و فروشگاه های Walmart را در اندازه های ۴۳ و ۵۰ اینچی انتخاب کنید. با این حال، ایده خوبی است که کمی صبر کنید تا تلویزیون های بیشتری با پلت فرم تلویزیون XClass وارد بازار شوند تا در هنگام انتخاب تلویزیون جدید، چند گزینه داشته باشید. سازندگان تلویزیون احتمالا مدل های جدید تلویزیون XClass را در سال ۲۰۲۲ معرفی خواهند کرد.

جایگزین های تلویزیون XClass

مانند هر پلتفرم جدید، تلویزیون XClass Comcast دردسرهای فزاینده ای مانند از دست دادن برنامه ها یا مجموعه محدودی از دستگاه ها خواهد داشت. اما اگر نمی‌خواهید با این دردهای رو به رشد کنار بیایید یا پلتفرم شما را هیجان‌زده نمی‌کند، گزینه‌های تلویزیون هوشمند زیادی وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

Roku، Fire TV و Android TV سه پلت فرم تلویزیون هوشمند اصلی هستند که در تلویزیون های Sony، TCL، Hisense و غیره موجود هستند. همچنین می توانید دستگاه های پخش جریانی را با این پلتفرم ها دریافت کنید که می توانید با استفاده از پورت HDMI به هر تلویزیونی متصل شوید.

سایر سازندگان تلویزیون مانند ال‌جی، سامسونگ و ویزیو از پلتفرم‌های تلویزیون هوشمند خود استفاده می‌کنند. به طور کلی، گزینه های زیادی در بازار وجود دارد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر