تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای رشد نوزادان است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و مراقبت از مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت آنها باید به خاطر شیرشان نگران روزه گرفتن باشند.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد در صورت دریافت غذای سالم و مایعات کافی به اندازه کافی در طول کلاسهای Besson افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکلی دارند ، باید با پزشک مشورت کنید تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا شما بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارید ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار ون؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزاد در حال حاضر در انبارهای کم آهن ، ابتدا باید به سلامت خود و فرزند خود فکر کنید بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر ناقص و ناکافی باشد ، بدن مادر از ذخایر خارج شده است او ممکن بود خود محصول شیر را بسازد ، شاید باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و کودک می شود اگر این مدل ناقص است و مادر روزه است ، مادر باید آسیب ببیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی مقدار لازم شیر کودک را برای خود تهیه کنید ، روزه داری اشکال دارد خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شب و روز بین افطار و سحر ، به نوزاد خود شیر دهید ، روزه بگیرید راحت تر تسلیم می شوند.

آیا کیفیت و کمیت شیر ​​تغییر می کند؟
نمی توان در مورد هر مادری نظر کلی داد زیرا این یک نوع سوال است مقدار تغذیه و ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. تحقیق کرد درک مواد اصلی شیر با ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نخواهد.
تغییرات در مصرف شیر از مادر به مادر متفاوت است ، اما به طور کلی اندک است آنها میزان تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیتهای روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

نوزاد فقط تا 4-6 ماهگی از شیر مادر تغذیه می کند و پس از آن کم کم غذای اضافی دریافت می کنید. توصیه اکثر متخصصان این است اگر نوزاد غذای کمکی دریافت نمی کند روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است شما نمی توانید شیر مورد نیاز کودک خود را تامین کنید.
تصمیم گیری درباره روزه گرفتن یا عدم روزه گرفتن از سن 6-12 ماهگی وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر کودک باید وزن مناسبی داشته باشد و بزرگ شود و خوب غذا بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش اصلی تغذیه ، تغذیه و شیر مادر نوزاد با رژیم غذایی سالم و مناسب کمتر از قبل مصرف کنید سریع.
به طور کلی ، مادران شیرده که تغذیه کافی دارند و مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید نه در طول روز بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، می توانید راحتتر روزه بگیرید.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر نوزاد کوچکتر از وزن مورد نظر است سن باشد یا منحنی رشد که نشان دهنده سوء تغذیه است ، این موضوع را باید علاوه بر روزه داری ، شاخص مهمی در نظر گرفت لازم است در نظر گرفته شود. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک در سال باشد دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او چیزی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کم است وزن ، در اینجا لزوماً مادر نیازی به روزه گرفتن یا دوست داشتن ندارد در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و وزن داشته باشداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. توصیه می شود دوباره روزه بگیرید گریه نکن.

ساعات روزه داری و دوره ماه رمضان؟ این مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان نزدیک به چند ساعت است او گرسنه و تشنه می ماند و وقتی بدن در معرض گرما قرار گیرد ، آب بدن بیشتر تبخیر می شود او مادر خواهد شد. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای کودک خود تهیه کنید شما نخواهید بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت ناشتا هستید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی بنوشید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از محصولات خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (بیدمشک ، نسترن و …) با تخم مرغ های شربت دار و خاکشیر غذاهایی بخورید که سرشار از نمک های مختلف هستند.

آخرین کلمه:

با پزشک خود تماس بگیرید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، عصبانی نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
او ترجیح داد (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از عدم روزه داری رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود ممکن است باعث شیر یا از دست دادن اشتها شود.

برات آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید