تعمیر گیربکس اتوماتیک دانوتیس


تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از انواع خدماتی است که در ارتباط با گیربکس اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع گیربکس ها با گیربکس اتوماتیک با استفاده از واحدهای کنترل الکتریکی به طور خودکار خودرو شما را به جلو یا عقب می برند و می توانند خستگی راننده را در حین رانندگی کاهش دهند. عملکرد این نوع گیربکس به این صورت است که ابتدا نیروی مورد نیاز خود را از موتور خودرو گرفته و به صورت افزایش نیرو در دنده یک ارائه می کنند و از این نیرو برای افزایش سرعت در دنده پنجم استفاده می کنند. در نهایت قدرت و سرعت تولید شده در این گیربکس ها به چرخ ها منتقل می شود و عملکرد خودروی ما را بهبود می بخشد. در ادامه می خواهیم شما را با تعمیرات این نوع گیربکس ها آشنا کنیم

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک

درست است که در گیربکس اتوماتیک، گیربکس به صورت خودکار تغییر می کند، اما خرابی های ناشی از گیربکس های اتوماتیک همگی به دلیل سبک رانندگی شماست. یعنی در صورت رانندگی صحیح عمر اینگونه گیربکس ها افزایش می یابد و از طرفی در صورت عدم رانندگی مناسب ممکن است بدنه این گیربکس آسیب ببیند و نیاز شما به تعمیر گیربکس اتوماتیک افزایش یابد. به طور کلی عواملی که باعث ایجاد خطا در عملکرد گیربکس اتوماتیک می شوند در موارد فوق ذکر شده است:

۱: ممکن است وقتی پای شما روی پدال گاز است حالت d را انتخاب نکرده باشید.

۲: قبل از توقف کامل ماشین می توانید حالت p را انتخاب کنید، این کار به طور کلی گیربکس اتوماتیک را خراب می کند.

۳: یکی از دلایل اصلی خرابی این نوع گیربکس، نبود روغن ترمز مناسب در ساختار آن است. پس همیشه سعی کنید این روغن را بررسی کنید و در صورت وجود آلودگی در این ساختار آن را حذف کنید.

۴: یکی دیگر از عوامل خرابی گیربکس اتوماتیک، فرورفتن خودرو در سراشیبی است. سعی کنید هنگام حرکت خودرو در شیب، گیربکس را تغییر ندهید و خودرو را در حالت بیکار قرار ندهید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک AMT

همانطور که گفتیم گیربکس اتوماتیک انواع مختلفی دارد که یکی از آنها گیربکس AMT است. برای استفاده از این مدل گیربکس ها ابتدا باید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. به طور کلی اگر در این نوع گیربکس به کلاچ خودرو تسلط کامل داشته باشید و همچنین بتوانید با استفاده از کنترل های مربوطه به سرعت دنده را تعویض کنید، عمر گیربکس ها افزایش می یابد و عملکرد خودروی شما نیز بهبود می یابد، اما در از نظر تعمیر گیربکس اتوماتیک باید بگوییم که شاسی پیشرفته و مدرن بودن این نوع گیربکس به مهارت های زیادی نیاز دارد که تنها در پرسنل مجرب کارگاه ما قابل مشاهده است.

    تعمیر گیربکس CVT

تعمیر گیربکس CVT

نوع دیگری از گیربکس های اتوماتیک CVT هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. برای تعمیر این نوع گیربکس اتوماتیک ابتدا باید تمامی کامپیوترهای خودرو را جدا کرد تا خطر برق گرفتگی تعمیرکار از بین برود. سپس تعمیرگاه بر اساس مهارت و تجربه، قطعه معیوب را یافته و سپس آن را تعمیر می کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک DCT

از دیگر مدل های گیربکس اتوماتیک می توان به گیربکس DCT اشاره کرد که از کلاچ هایی با دو شفت مجزا در بدنه خود استفاده می کند. در صورت مواجه شدن راننده با نقص این نوع گیربکس، باید در اسرع وقت به تعمیرگاه مراجعه کند. در این گونه تعمیرگاه ها ابتدا کلاچ معیوب شده مشخص می شود و سپس شفت مناسب به همان کلاچ برگردانده می شود. اکنون نوبت به عیب یابی می رسد که توسط دستگاه های مدرن انجام می شود. پس از مشخص شدن خرابی گیربکس، قطعه معیوب تعویض می شود و یا برای تعمیر ارسال می شود، در هر صورت باید هزینه های زیادی بپردازید زیرا این نوع گیربکس ها بسیار پیشرفته هستند و ساختار پیچیده ای دارند که هرکسی می تواند آن را تعمیر کند. نه.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ترونیک

این نوع گیربکس اتوماتیک بهترین و پیشرفته ترین نوع گیربکس اتوماتیک دنیا محسوب می شود که در سال ۲۰۱۰ تولید شد و فقط در خودروهای اسپرت کاربرد دارد. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک از این نوع می توان از نیروی دستی آن استفاده کرد، اما باید بدانید که قبل از آن نیاز به مهارت بالایی در باز کردن، بستن و جداسازی قسمت های مختلف گیربکس از یکدیگر دارید. در هر کجا که هستید می توانید تعمیر گیربکس اتوماتیک خود را به ما بسپارید.

زمان مورد نیاز برای تعمیر این گیربکس ها

به طور کلی در حال حاضر زمان مورد نیاز برای تعمیر گیربکس مشخص نشده است زیرا در هر یک از مدل های مختلف گیربکس اتوماتیک قطعات مختلفی نصب می شود و ممکن است هر کدام از این قطعات آسیب ببینند. اکنون برخی از این قطعات می توانند آسیب های جزئی را تحمل کنند اما برخی دیگر از نظر ساختار کلی آسیب می بینند که قطعا تعمیر گیربکس اتوماتیک در قسمت دوم به زمان بیشتری نیاز دارد. ناگفته نماند که ما در گیربکس امیر آماده همکاری با شما به عنوان بهترین سازنده گیربکس هستیم و بهترین خدمات را با قیمت بسیار مناسب به شما ارائه می دهیم.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

به طور کلی، هیچ هزینه ثابتی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک وجود ندارد. این هزینه ممکن است از شهری به شهر دیگر و از یک تعمیرگاه به تعمیرگاه دیگر متفاوت باشد، زیرا هر فرد و هر شهری قیمت های مشخصی برای خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک دارد، اما نکته مهم اینجاست که می توانید یک تعمیرگاه شایسته پیدا کنید و یک انتخاب منصفانه داشته باشید. نه تنها خدماتی با کیفیت و بسیار خوب به شما ارائه کرده و در این زمینه مهارت زیادی کسب کرده است، بلکه قیمت های مناسبی را نیز در نظر گرفته است که به نسبت کیفیت خدمات باورنکردنی است. در آن گنجانده شده است. بنابراین برای تعمیر گیربکس دستی، اتوماتیک و هر نوع گیربکس موجود در بازار می توانید روی ما حساب کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد تعمیر گیربکس اتوماتیک و انواع این گیربکس ها صحبت کردیم. از آنجایی که امروزه این نوع گیربکس ها بسیار رایج هستند، خدمات تعمیر آنها نیز بسیار مفید است. بنابراین می توانید در سایتی که نیاز به دریافت چنین خدماتی دارد حساب باز کنید.