تسلا رودستر گام بزرگی به سوی نسخه ۲۰۲۳ برمی دارد – بررسی Geek


تسلا رودستر جدید در یک جاده خصوصی است
تسلا

خودروی اسپورت تسلا شیک و کاملاً برقی ممکن است سرانجام در سال ۲۰۲۳ وارد بازار شود. ما در مورد تسلا رودستر صحبت می کنیم که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اما طبق وعده داده شده در سال ۲۰۲۰ به خیابان ها نیامد. رزروهای رودستر دوباره باز شده است و به خریداران بارقه‌ای امید می‌دهد.

ایلان ماسک می‌خواهد تسلا رودستر نسل دوم سریع‌ترین خودروی جهان باشد، به همین دلیل است که شاهد تاخیر پشت سرگذاشته‌ایم. این خودرو هرگز در سال ۲۰۲۰ ظاهر نشد و در پایان سال ۲۰۲۱، تسلا نرخ‌ها و رزروهای Roadster و Cybertruck را از وب‌سایت خود حذف کرد.

با این حال، ما چند خبر خوب بالقوه داریم. تسلا رودستر ممکن است در سال ۲۰۲۳ معرفی شود. در اوایل این ماه، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت تایید کرد که این شرکت تولید خود را در سال جاری افزایش خواهد داد و رودستر، سایبرتراک و نیمه را در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد.

و اکنون، تسلا سیستم رزرواسیون رودستر خود را در رزرو به روی خریداران بالقوه باز کرده است.

یک تسلا رودستر رزرو کنید
تسلا

هنگامی که این خودرو رونمایی شد، علاقه مندان می توانستند خودروی فوق العاده سریع را با قیمت ۵۰۰۰۰ دلار رزرو کنند. این باعث شد با قیمت ۲۵۰۰۰۰ دلار در سری مدل های Founders Series جایگاهی کسب کنید. این شرکت در نهایت نسخه گران‌تری از Roadster Space-X را تایید کرد که معلق خواهد بود، اما از آن زمان تاکنون چیز زیادی در مورد آن نشنیده‌ایم.

طبق گفته Reddit، سیستم رزرواسیون رودستر در آخر هفته دوباره راه اندازی شد، اما ما جزئیات زیادی در اختیار نداریم. همانطور که از تصویر بالا می بینید، امروز می توانید یک تسلا رودستر را با قیمت ۵۰۰۰ دلار در وب سایت تسلا رزرو کنید. سپس، شما باید ۴۵۰۰۰ دلار اضافی را ظرف ده روز به بیمه خودرو خود انتقال دهید.

قیمت کل رزرو هنوز ۵۰۰۰۰ دلار است، اما ما مطمئن نیستیم که چه چیزی خریداران را جذب می کند. این خودرو همچنان شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت را در حدود ۱.۹ ثانیه، از ۰ تا ۱۰۰ را در کمتر از چهار ثانیه طی می کند و به سرعت بیش از ۲۵۰ مایل در ساعت می رسد. به علاوه، به نوعی، تسلا می خواهد بیش از ۶۰۰ مایل را با شارژ طی کند.

در سال ۲۰۱۷، این خودرو با قیمت پایه ۲۰۰۰۰۰ دلار عرضه شد و سری Founders نیز ۵۰۰۰۰ دلار اضافی داشت. با این حال، ما مطمئن نیستیم که آیا هنوز قیمت خودرو چقدر خواهد بود یا قیمت آن افزایش خواهد یافت. همچنین نمی دانیم که سیستم رزرواسیون تازه افتتاح شده برای سری Founders، مدل Space-X یا فقط تسلا رودستر معمولی است. و برای کسانی که متعجب هستند، بله، اگر بعدا نظر خود را تغییر دهید، رزروها قابل استرداد هستند.

در هر صورت، این یک پیشرفت خوب است زیرا نشان می دهد که تسلا در مورد راه اندازی خودروی الکتریکی ورزشی در سال آینده جدی است.