تاکید بر فعال سازی ظرفیت های تولیدی مهرکمبرس


مهدی خطیبی با اشاره به نقش محوری مهرکام پارس در پروژه ایران خودرو و محصولات جدید مانند تی اف ۲۱ و ریرا در ایجاد منافع اقتصادی برای گروه صنعتی ایران خودرو از طریق تامین از شرکت های زیرمجموعه گفت: اقدام اقتصادی و الزامات زنجیره ای است. باید تامین کند.

به گزارش پارچین خودرو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در دیدار با مدیرعامل مهرکام پارس، بر افزایش سهم این شرکت در زنجیره تامین در ایران خودرو تاکید کرد و گفت: کیفیت محصولات مهرکام پارس بالاتر از میانگین ساپکو و در صورت رقابتی بودن قیمت ها می توانند ایران خودرو را تامین کنند. برای تخصیص سهم بیشتر

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به لزوم توجه به توانمندی های شرکت مهرکمبرس خراسان و همکاری هر چه بیشتر در زمینه بهره مندی از توانمندی های این گروه، بر این امر با فعال سازی توانمندی ها در مهرکمبرس و نیز تاکید کرد. پیگیری. اقدامات اصلاحی، فرصت های اقتصادی ویژه ای را می توان در این شرکت معرفی کرد

وی با اشاره به اینکه موضوع تامین سرمایه و تامین نقدینگی شرکت مهرکام پارس پیگیری می شود، گفت: این مجموعه با محصولات متنوع یکی از شرکت های مهم گروه محسوب می شود و نقش مهمی در تامین دارد. و سری محصولات آن برای گروه های خارج از گروه صنعتی ایران خودرو اقدام مثبت عرضه می شود.

خطیبی با اشاره به هدف گذاری مهرکامبرس مبنی بر صادرات یک میلیون دلاری در سال جاری، گفت: اقداماتی مانند صادرات و عرضه محصولات به گروه های خارج از مجموعه به تامین نقدینگی به موقع شرکت کمک می کند.

وی بر اهمیت استفاده از توان شرکت های گروه برای پوشش بازار خدمات پس از فروش تاکید کرد و گفت: علیرغم تمامی مشکلات و محدودیت های اعمال شده از خارج از گروه، آمارها و شاخص ها حاکی از بهبود جایگاه گروه نسبت به سال گذشته است. . .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر اینکه جمع آوری خودروهای معیوب یک اقدام اقتصادی است، گفت: تکمیل و تحویل خودروهای معیوب در سطح گروه از اولویت های اصلی ما است.

در ادامه گزارشی از فعالیت های مهرچم پارس و اقدامات انجام شده در چهار ماهه نخست سال جاری ارائه شده است.

این شرکت تولید کننده قطعات دکوراتیو و پلیمری در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش فروش داشته و در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب بالاترین رکورد فروش روزانه شده است.

مهرکام پارس در راستای تحقق برنامه های صادراتی خود در سال جاری صادرات یک میلیون دلاری را هدف گذاری کرده و تا پایان سال هر ماه یک طرح محصول را راه اندازی خواهد کرد.

این مجموعه تولیدی برای پنج سال متوالی توانسته است امتیاز عملکرد کیفی بیش از ۹۰ را کسب کند و رتبه کیفی ۱ را از ساپکو دریافت کند.

مهرکام پارس همچنین مسئولیت تولید تریم های داخلی و خارجی «ررا» و TF21 و همچنین طراحی، نمونه سازی، صدور گواهینامه و ساخت قالب ها و تجهیزات را بر عهده دارد. از طرفی کنترل پنل محصول آریسان دو و صندلی ماشین هایما توسط این گروه تولید و عرضه می شود.

بر اساس طرح خودکفایی و انسداد ارز که از سال ۱۳۹۵ در این شرکت شناسایی شده است، از ۱۱۸ کالای خریداری شده در خارج از کشور، ۱۰۸ کالا داخلی بوده و ۱۰ کالای مابقی نیز بر اساس طرح های شناسایی شده جذب خواهند شد. ، از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان کاهش هزینه در این گروه حاصل شده است.

لازم به ذکر است در پایان این نشست که با حضور معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد، از خطوط تولید مهرکمبرس بازدید به عمل آمد.