تاکسی‌های بدون راننده Waymo در حال حذف «ایمنی راننده» در سانفرانسیسکو – گیک


رانندگی تاکسی Waymo در SF، کالیفرنیا
وایمو

Waymo نزدیک به یک دهه است که روی تاکسی‌های ربات خودران خود کار می‌کند و اوایل امسال بالاخره مجوز رانندگی در خیابان‌های سانفرانسیسکو را دریافت کرد. اکنون، پاپ آپ گوگل آماده است تا کاملاً بدون درایور کار کند.

از این هفته، Waymo تورهای وسایل نقلیه خودران خود را ارائه می دهد بدون طبق آخرین پست وبلاگ، رانندگان ایمنی انسانی پشت فرمان هستند. پیش از این، این شرکت مجوز فعالیت در مناطق تعیین شده را داشت، اما خودرو همچنان دارای یک “راننده ایمنی” بود که در صورت لزوم آماده تحویل گرفتن بود.

امروز، یک Jaquar I-PACE تمام برقی مسافری را در یک Waymo کاملاً بدون راننده در خیابان‌های سانفرانسیسکو به کار برد. با توجه به اینکه کسی پشت فرمان نیست، این یک مشکل بزرگ است، و این یک معامله بزرگتر است که برنامه مستقل خیابان های شلوغ کالیفرنیا را مدیریت کرده است.

با این حال، به جای راننده ایمنی، هنوز یک «مسافر ایمنی» یا مهندس Waymo در خودرو حضور دارد تا همه چیز را زیر نظر بگیرد. با این حال، قطعا گامی در مسیر درست است. توجه به این نکته مهم است که تاکسی‌های بدون راننده Waymo به اندازه ای که در آریزونا هستند در دسترس عموم مردم در کالیفرنیا نیستند، اما در نهایت این امر در راه است.

در حال حاضر، این برنامه فقط برای کارمندان Waymo در داخل شهر در دسترس است، که می توانند برای رفت و آمد با تاکسی Waymo به محل کار خود بروند. با این حال، با ادامه آزمایش‌ها، این شرکت می‌گوید که «به‌زودی» سفرهای بدون راننده را به طور کامل به برنامه «Trusted Tester» تمدید خواهد کرد. برای اینکه بخشی از آزمون SF باشید، برنامه Waymo One را دانلود کنید.

هدف نهایی ارائه سواری کاملاً مستقل به مصرف کنندگان پولی در فضاهای عمومی مشابه آنچه Waymo در حال حاضر در چند شهر در سراسر آریزونا ارائه می دهد است. همراه با اعلام این که Waymo به طور کامل بدون راننده در سانفرانسیسکو خواهد بود، این پروژه در حال گسترش به فونیکس است، که با “رانندگان ایمنی” شروع می شود و تا رسیدن به حالت کاملاً خودران ادامه می یابد.

ببینید، Waymo فکر می‌کند ماشین‌هایش آماده بمباران خیابان‌های شهری شلوغ و شلوغ در سراسر ایالات متحده هستند. آیا سوار ماشین خودران می شوید؟

در سراسر لبه