تاج برقی در بهمن ماه سال جاری رونمایی شد


معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد:

معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو از حذف خودروهای ناقص از روند تولید گازوئیل در ایران خودرو خبر داد و گفت: تارا برقی که یکی از جدیدترین محصولات شرکت ایران خودرو است، در سال جاری رونمایی می شود. بهمن ماه امسال.

کیانوش پورمجیب با اشاره به نقشه راه توسعه ایران خودرو دیزل گفت: فرآیند تولید در این شرکت یکی از علایق گروه صنعتی بوده که با تحولی که ایجاد کرده موفقیت های زیادی کسب کرده است.
وی با قدردانی از تمامی کارکنان شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان مرکز ثقل تمامی موفقیت ها، گفت: کارکنان به خوبی از تولید و کیفیت محافظت می کنند.
برمجیب با اشاره به فعالیت جدید گروه صنعتی ایران خودرو که از بهمن ماه سال گذشته تاسیس شده و آغاز به کار کرده است، گفت: در تولید توانستیم مشکلی را که هر سال با آن دست به گریبان بودیم که تولید است برطرف کنیم. خودروهای کسری، نطفه مدیرعامل، بیایید به این خطای تاریخی پایان دهیم.
وی تولید و توسعه را اکسیری بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دانست که می تواند با هم افزایی مسیرهای روشنی را برای صنعت کشور ترسیم کند و افزود: حتی فکر تولید بدون کسری در ایران کدو بسیار سخت بود، اما این اتفاق از ابتدای ژوئن رخ داد و ما تولید را از این تاریخ به پایان خواهیم رساند.
وی با اشاره به اینکه هرچه جلوتر می رویم از برکات این اقدام استراتژیک بهره مند می شویم، جلوگیری از افت کیفیت محصولات و رفع نارضایتی مشتریان ناشی از عدم تحویل کامل خودرو را در نتیجه این اقدام ذکر کرد و گفت: در بهمن ماه سال گذشته بیش از ۸۰ هزار دستگاه خودرو معیوب داشتیم که در حال حاضر به ۸ هزار دستگاه رسیده و در مدت کوتاهی به صفر خواهد رسید.

۴۶ درصد افزایش در کل تولید

برمجیب با بیان اینکه تعداد تولید در ایران خودرو به طرز خطرناکی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با مدیریت مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تعریف آمار تولید از کالاهای ناتمام و نیمه تمام به خودروهای تجاری قابل تحویل و بر این اساس تغییر کرده است. از ابتدای سال جاری تا ۳۱ مردادماه ۲۳۵ هزار دستگاه خودرو کامل تولید کردیم که ۴۶ درصد افزایش را به ثبت رساندیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۱ هزار دستگاه خودرو کامل تولید شد.
وی با بیان اینکه شرکت ایران خودرو دیزل در مدت مشابه سه برابر افزایش تولید داشته است، گفت: در برخی از محصولات از جمله تراکتور نیز ۱۳ برابر افزایش داشته ایم.
وی افزود: تحویل خودروهای سواری به مشتریان نیز نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته و عقب ماندگی خودرو به کمتر از پنج هزار کاهش یافته است.
برمجیب با اعلام کاهش تعهدات در قبال مشتریان به میزان ۲۲ هزار دستگاه، گفت: برخی از محصولات را زودتر از موعد به مشتریان تحویل داده ایم.
معاون توسعه و تولید خودرو ایران با اشاره به تحولات در زمینه کیفیت محصولات گفت: با حذف تولید ناقص، ریسک های کیفی محصول را برطرف کرده ایم که می توان شاهد کاهش مراجعات به بازرگانان بود.
وی افزود: ۲۷۹ پروژه باکیفیت برای ریشه یابی محصولات بی کیفیت شناسایی شده و این اقدامات موید آینده ای روشن در آینده نزدیک است که برای مردم ملموس خواهد بود.
برمجیب با اشاره به طرح توسعه کیفیت محصول و خدمات گفت: محصولات تارا که از ابتدای تیرماه به مشتریان تحویل داده شده است، در صورت مراجعه به شبکه خدمات پس از فروش به دلیل خطا از سوی مشتریان، مشمول خدمات گسترده خواهند شد. نیروهای محرک در شش ماه اول پس از زایمان. آنها در ایساکو خواهند بود و این طرح تا پایان سال جاری برای تارا در دست تولید است.
وی از تولید انبوه کراس اوورها و محصولات کراس لوک در سال آینده خبر داد و گفت: دو خودروی پیشرفته و شکیل با استانداردهای فراتر از استانداردهای مصوب را ارائه خواهیم کرد.
برمجیب توسعه موتور سه سیلندر را از دیگر برنامه های در دست اقدام ایران خودرو دانست و گفت: اولین نوع از این خانواده در مرحله ساخت قرار دارد که باعث ارتقای طیف محصولات از نظر سوخت و ساز خواهد شد. انتشارات
وی افزود: در حال طراحی گیربکس اتوماتیک هستیم و گیربکس نیمه اتوماتیک را در نیمه دوم سال جاری تولید انبوه خواهیم کرد.
معاون توسعه و تولید خودرو ایران از افزایش ظرفیت تولید گیربکس شش سرعته خبر داد و گفت: بهره برداری از شبکه برق و الکترونیک جتکو را از سال جاری آغاز می کنیم.
وی افزود: تارا پارکی که یکی از جدیدترین محصولات شرکت ایران کدرو است در بهمن ماه سال جاری رونمایی می شود.
برمجیب از برنامه افزایش صادرات به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: با پیش بینی هایی که انجام شد در روسیه نیز حضور پررنگی خواهیم داشت.
وی افزود: هیات مدیره شرکت ایران خودرو به سرپرستی دکتر خطیبی که از مدیران اقتصادی و راهبردی هستند تصمیماتی را برای سودآوری تولید و کاهش زیان انباشته اتخاذ کردند و در این بخش نیز موفقیت های خوبی حاصل شده است.
برمجیب تغییر ترکیب تولید را یکی از تصمیمات اتخاذ شده در راستای سودآوری دانست و گفت: برای افزایش تولید محصولات جدیدتر و کاهش محصولات قدیمی برنامه ریزی کرده ایم.
به گزارش پورمجیب، شرکت های زیرمجموعه ایران خودرو دیزل از جمله ایدم و روهترگر نیز در مسیر تولید و سودآوری قرار دارند.