تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

بر اساس یک مطالعه جدید ، مصرف روزانه آووکادو ممکن است به توزیع سالم چربی شکمی کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که در آن روزانه یک وعده آووکادو به مدت 12 هفته مصرف کردند.

هدف ما کاهش وزن نبود. ما کنجکاو بودیم که چگونه مصرف آووکادو بر ذخیره چربی بدن افراد تأثیر می گذارد. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد: چربی که درست زیر پوست جمع می شود ، چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، چربی احشایی نامیده می شود که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی عمقی احشایی یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما کنجکاو بودیم ببینیم آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر می کند یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه یک وعده غذایی حاوی آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی حاوی تقریباً مواد مشابه و کالری یکسان ، اما بدون آووکادو دریافت کردند.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکمی و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، متابولیسم و ​​نشانگرهای دیابت را اندازه گیری کردند.

مشخص شد که شرکت کنندگانی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، سطوح چربی احشایی کمتری داشتند که این چربی ممکن است به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

پروفسوری در دانشگاه ایلینوی می گوید: “اگرچه مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، ما دریافتیم که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر ذخیره چربی بدن برای سلامتی آنها تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آن تأثیر می گذارد.” در درجه اول برای زنان طراحی شده است.

افرود: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تغییر دهد. ما دریافتیم که مزایای آن فقط در زنان مشهود است ، که نقش بالقوه جنسیت را در مداخلات رژیم غذایی نشان می دهد.”

محققان امیدوارند در مورد هر وعده غذایی روزانه یک مطالعه برای شرکت کنندگان انجام دهند و علائم اضافی سلامت روده و جسم را مورد بررسی قرار دهند تا تصویری کاملتر از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو به دست آورند و علل تفاوت های جنسیتی را شناسایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید