بی اطلاعی معاون وزیر صنعت از وضعیت بازار خودرو و قرعه کشی!


/ اختصاصی / بررسی گفته های منوچهر نشان از استدلال دارد.

بررسی مصاحبه معاون صنایع حمل و نقل وزارت حراست مبنی بر لغو قرعه کشی تمامی محصولات گروه خودروسازی سایپا نشان می دهد که وی شناخت چندانی از بازار و صنعت خودرو ندارد.

به گزارش خبرنگار فارسی خودرو، منوچهر لاگی معاون صنایع حمل و نقل کشور در حاشیه رونمایی از وانت جدید گروه سایپا در گفت وگویی از حذف تمامی خودروهای سایپا از قرعه کشی خبر داد و این موضوع مطرح شد. که ممکن است دستاورد وزارت حریم خصوصی در عمل به وعده خود مبنی بر لغو قرعه کشی باشد.

این اظهارات در حالی است که بررسی ها نشان می دهد انصراف از قرعه کشی مربوط به خودروهایی است که به دلیل آزادسازی قیمت ها، خروج از قیمت گذاری دستوری و کاهش تقاضا از فهرست قرعه کشی حذف شده اند.

بررسی ها نشان می دهد تنها خودروها از قرعه کشی حذف شده اند که به دلیل افزایش تولید و خروج از قیمت گذاری دستوری با کاهش تقاضا همراه بوده است، در غیر این صورت کوییک اس و ساینا اس همچنان به صورت قرعه کشی به متقاضیان عرضه می شود.

عجیب بودن این پرونده همین بس که وزارت حراست به عنوان نهادی که با تبلیغ قرعه کشی فروش خودرو شرایط بازار خودرو را پیچیده کرده است، اکنون در تلاش است تا دستاوردی کوچک را به عنوان یک موفقیت به مردم عرضه کند.

جدا از این موارد بسیار عجیب است که فردی با سابقه منطقی در رسانه های تصویری چنین ادعایی را مطرح کند و خود را به بی اطلاعی از وضعیت بازار و صنعت خودرو متهم کند.

یادآور می‌شویم، در جدیدترین فروش ویژه محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروهای کوئیک، کوییک.آر و شاهین به متقاضیان واجد شرایط و ثبت‌نام بدون قرعه‌کشی فروخته می‌شود.