بیماری لیم و ریزش مو: آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو را می توان با هم مرتبط دانست

برای شروع ، در این مقاله ، می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بررسی کنید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

علاوه بر این ، بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر گاز گرفتن یک کنه آلوده ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را به همراه دارد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی را در مورد مردی 21 ساله که دچار گزش کنه در پوست سر شده بود ، بیان کرد. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی از آنها به عنوان طاسی لکه دار یاد می کنند.

آلوپسی بدون زخم ناشی از گزش کنه لکه دار به نظر می رسد و به پوست سر ظاهری “پروانه ای” می بخشد. کسانی که آن را دارند از ضایعات ندولار و اغلب قشر مغز رنج می برند. در عین حال ، آنها درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرایط را نباید رد کرد

تصویر زیر مورد واقعی آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. این مورد با این واقعیت پیچیده شد که بیمار موهایش را بیرون کشید. این به دلیل یک وضعیت اضافی به نام lichen simplexronicus است. در این حالت ، پوست ضخیم ، قهوه ای و شبیه پوست به دلیل خاراندن بیش از حد ناشی از خارش شدید ایجاد می شود.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی در مورد بیماری لیم و ریزش مو باید آموخته شود. علاوه بر این ، محققان معتقدند که این اتفاق زمانی رخ می دهد که بدن به بزاق بزاق واکنش قوی نشان می دهد ، که باعث می شود مواد شیمیایی ضد انعقاد ، ضد التهاب و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن تولید شود.

بیماری لایم سه مرحله دارد

بیماری لایم دارای سه مرحله مختلف است.

اول ، هنگامی که فرد گاز می گیرد ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافت.

سپس باکتری های بیماری لیم در سراسر بدن پخش می شوند. این مرحله مرحله “انتشار اولیه” نامیده می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “دیر گسترش” عبور می کند. اینجاست که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد.

با لایم مزمن شدن ، باکتری های آن در کوچکترین مکان ها از سیستم ایمنی پنهان می شوند و برای زنده ماندن راه های جدیدی پیدا می کنند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، ما باید بیوفیلم را با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و سایر روشها در محلی که ارتش باکتری در آن پنهان شده است باز کنیم.

آیا خطر بیماری لایم وجود دارد؟

همچنین افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند بیشتر در معرض بیماری لایم هستند. علاوه بر این ، Lyme در مناطق خاصی شناخته شده است ، بنابراین ضروری است که بدانید آیا در منطقه ای زندگی می کنید یا سفر می کنید که به بیماری Lyme معروف است.

فعالیتهای در معرض بیماری لایم

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانید و از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت می برید ، در معرض خطر ابتلا به بیماری لیم قرار دارید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای معروف به بیماری لایم هستید یا در چمن های بلند قدم می زنید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با بند بازی می کنند ، می توانند کنه ها را روی بدن خود به خانه ببرند.

تعریف دقیق بیماری لایم و علت ریزش مو

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

راش

تب

تعریق

لرز

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

درد دیگر

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب

سردرد

تشخیص بیماری لیم و ریزش مو مشکل است.

این امر به ویژه در مورد زمانی که کنه را ندیده اید یا قبل از ارزیابی ، آن را برداشته و دور انداخته اید ، بیشتر صادق است. اندازه کنه ها به اندازه نوک سوزن است ، بنابراین دیدن و درک آنها می تواند چالش برانگیز باشد.

در مراحل اولیه بیماری لایم ، باعث ایجاد جوش در ناحیه محل گزش می شود. همچنین ممکن است علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه کنید. در طول مسیر ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، به دنبال یک پزشک لایم خوان باشید تا به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند چالش برانگیز باشد و همه پزشکان بیشتر یا بیشتر نمی دانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام داده و درباره بیماری لایم تحقیق کنید.

من درک می کنم که این برخلاف هر چیزی است که شما در مورد پزشکان باور دارید ، اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می تواند شفا را به ارمغان آورد و خواهد آورد.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

اول ، من از بیماری لایم رنج می بردم ، اما هرگز توسط کنه نیش نمی زد. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی آدرنال ، به حدی رسیدم که دوباره احساس می کردم گیر کرده ام و با سلامتی خود به جلو حرکت نمی کنم. اگرچه دمای بدن من به سطح نرمال (37 درجه) بازگشت و غدد فوق کلیوی و غده تیروئید به طور قابل توجهی بهبود یافت ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم و معلوم شد که من برخی عفونت ها را دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپشتین بار. من برای یک کلینیک سم زدایی به آمریکا رفتم که سه ماه طول کشید. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان به روال سلامتی خود عادت کردم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامت و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرمتر بروم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند که همه چیز در سر شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب شکایت از خستگی را مسخره می کنند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند در کتابهای پزشکی خود تشخیص دقیقی پیدا کنند ، گاهی اوقات آن را به عنوان یک بیماری روان تنی توصیف می کنند (آنها ادعا می کنند که همه چیز در سر شماست). ما مجبور شده ایم به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان هم اشتباه می کنند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجو ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی گرفته و به اندازه كافی به دنبال یافتن راه حل است. از بسیاری جهات ، شما با شرایطی روبرو هستید که باید در آن تحقیق کنید – بالاخره بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه شما تجربه می کنید گوش دهند ، شما را باور کنند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، به نفع شماست که بر شفا و پاسخها اصرار داشته باشید. اگر پزشک شما آنقدرها که انتظار دارید به سلامتی شما اهمیت نمی دهد ، ادامه دهید و نظر دوم ، سوم ، چهارم یا حتی صدمین را بخواهید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم می تواند به طریقی غیر از نیش مستقیم کنه منتقل شود. اکنون تصور می شود که بیماری لایم می تواند با مصرف گوشت آلوده به بیماری لایم یا از کنه های کوچکی که قابل مشاهده نیستند ، از طریق جنسی منتقل شود.

در حین کار با پزشک خود برای درمان بیماری لایم ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها خالق فرایند درمان هستید و فقط برای حل مشکلات خود به پزشک متکی نیستید – احتمالاً چنین نخواهید کرد.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، اما دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده ام دشوار بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است که باید به تنهایی انجام دهید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید علت ریزش 55 مو را بخوانید ، لطفاً این پیوند را بررسی کنید.

یا ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و شیوه زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید