بیماریهای کلیوی و کارهایی که باید انجام شود


رژیم غذایی برای بیماران کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیه هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به مراحل پایانی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه دارند. کسانی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند نیز محدودیت های غذایی متفاوتی دارند. دیالیز درمانی است که آب اضافی را حذف کرده و زباله ها را فیلتر می کند. اکثر بیماران مبتلا به بیماری کلیوی در مرحله نهایی یا مرحله نهایی باید از رژیم غذایی مناسب برای پیشگیری از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون پیروی کنند. در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، شما در معرض خطر بیشتری برای افزایش سطح مواد معدنی در خون هستید.

در اینجا 17 ماده غذایی است که باید در رژیم غذایی کلیه خود از آنها اجتناب کنید:

1- نوشیدنی های تیره

نوشیدنی های تیره علاوه بر کالری و قند نوشابه های گازدار حاوی افزودنی هایی مانند فسفر هستند. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی برای افزایش طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ ، در حین فرآوری فسفر اضافه می کنند. این فسفر افزوده شده بهتر از بدن جذب می شود تا فسفر طبیعی ، حیوانی یا گیاهی

در رژیم غذایی کلیه باید از نوشیدنی های گازدار تیره خودداری کرد زیرا حاوی فسفر به شکل افزودنی هایی هستند که بهتر جذب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید