بوریتوی صبحانه


این احتمالاً آخرین دستور العمل است که در سایت با شما به اشتراک می گذارم (اما می توانید چند ماه دیگر از آنهایی که در بایگانی هستند استفاده کنید) و از آنجا که نمی خواستم شما را در آینده بدون چیزی رها کنم. غذای صبحانه که می تواند منجمد شده و مخفی شود تا صبح های هفته های آینده را کنار بیاورد. من فکر می کنم این غذای مفیدی خواهد بود که می توانیم با روشن کردن مجدد کارت ها آن را برای بسیاری آماده کرده و منجمد کنیم. کودکانی که به مدرسه باز می گردند ؛ و تعطیلات یا به احتمال زیاد “اقامت” در پایان.

این یک تورتیلا سبوس دار است که روی آن تخم مرغ های پخته شده ، پاپریکا / پاپریکا ، پنیر و سیب زمینی شیرین قرار گرفته است تا صبحانه ای سالم برای لذت بردن از تمام اعضای خانواده باشد.

دستورالعمل های انتهای دستور العمل را دنبال کنید تا از قبل آماده کنید ، آن را فریز کنید و سپس دوباره آن را گرم کنید – پس از امتحان کردن ، فکر می کنم این دستور العمل در صف صبح منظم خواهد بود.

تنظیم برای صبحانه

عناصر

METRIC / ایالات متحده

سیب زمینی شیرین 350 گرم ، پوست کنده و خرد شده

100 گرم / 1 فنجان چدار کم چرب رنده شده یا پنیر سخت

اسپری آشپزی کم چرب یا مه

1 فلفل قرمز / فلفل دلمه ای ، بدون هسته ، دانه دار و خرد شده

1 فلفل سبز / فلفل دلمه ای ، دانه دار و خرد شده

6 عدد تخم مرغ ، زده شده

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده

بسته 8 عدد نان تورتیلا سبوس دار (در صورت نیاز کربوهیدرات کم)

روش

  1. سیب زمینی ها را حدود 8 دقیقه بجوشانید ، صاف کرده و بگذارید بپزد و اجازه دهید کمی سرد شوند. اگر برای درمان به اندازه کافی خنک بود ، آن را در یک کاسه رنده کرده و پنیر را داخل آن بریزید.
  2. در همین حال ، یک تابه را با یک اسپری پخت و پز یا چربی کم چرب بپاشید ، حرارت دهید ، فلفل ها را اضافه کنید و به مدت 5-10 دقیقه تفت دهید ، تا نرم و نرم شوند. آن را از سینی فر خارج کرده و کنار بگذارید.
  3. تابه را دوباره بپاشید ، تخم مرغ های زده شده را با نمک و فلفل به مزه اضافه کنید و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا نرم شوند. آن را کنار بگذارید ، نادیده بگیرید.
  4. فلفل ها را با مخلوط سیب زمینی رنده شده و جعفری مخلوط کنید. بسته ها را کمی از یک طرف بین یک نوار عمودی تقسیم کنید. روی هر نوار تخم مرغ را با قاشق بریزید. انتهای بالا و پایین را ببندید و سپس آن را ببندید تا کاملاً بسته شود. هنگام سرو به نصف سرو کنید.

نکات پیشبرد: بوریتوهای پر شده و رول شده در فویل پیچیده می شوند و اجازه می دهند تا کاملاً خنک شوند. به مدت 3 روز در یخچال یا 3 ماه در یخچال قرار دهید. پس از یخ زدن ، یک شب در یخچال (در فویل آنها) ذوب کنید. هنگامی که یخ زدایی شد ، بوریتوها را در فویل در فر از قبل گرم شده 200 C / 400 F / gas 6 به مدت 20 دقیقه بپزید تا گرم شوند.

8

نسبت WLS: ½-1

* مناسب برای انجماد

کالری بوریتو: 285

پروتئین: 15.1 گرم

کربوهیدرات: 34.5 گرم

چربی: 9.5 گرم

تصویر از http://www.tesco.com

دیدگاهتان را بنویسید