به زودی ۱۰۰۰ کویک به ونزوئلا ارسال خواهد شد


مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اولین سری از صادرات با تیراژ ۱۰۰۰ خودروی کویک به زودی به ونزوئلا صادر می شود.

به گزارش پرشین خودرو، نهمین همایش کیفیت گروه خودروسازی سایپا با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره سایپا، معاونان گروه و مدیران عامل شرکت های وابسته به این گروه خودروسازی در سایپا برگزار شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مراسم با تبریک روز ملی کیفیت گفت: شعار سایپا بهترین کیفیت با بهترین کارخانه است که باید در تمامی فعالیت های گروه اعم از تامین، کیفیت و تولید اعمال شود.

محمدعلی التیموری افزود: از نظر کیفی باید تیم های باکیفیت در سطح شرکت های گروه انتخاب، ارائه و تشویق شوند، سپس جهش کیفی در گروه رخ خواهد داد. بر این اساس هر شرکتی باید برای تشکیل تیم‌های باکیفیت برنامه‌ریزی کند و ماهانه بهترین تیم انتخاب و تشویق شود و این رقابت مثبت در طول سال ادامه داشته باشد که در این صورت کیفیت ارتقا پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ورود خودروهای چینی به بازار آزاد و جهش صنعت خودرو در این کشور گفت: مرکز مطالعات راهبردی سایپا باید روند جهشی صنعت خودرو در کشورهای مختلف را بررسی و تحلیل کند.

تیموری گفت: باید برای بازار جهانی با کیفیت قطعاتی که محصولات ما به بازار عرضه می شود برنامه ریزی کنیم. اگر بخواهیم در بازار جهانی موفق شویم باید خودرویی با ۵ سال گارانتی عرضه کنیم. علاوه بر این، قطعات یدکی مربوطه نیز باید ارسال شود تا مشتری منتظر تحویل قطعه سفارش شده توسط فروشنده نباشد.

وی تاکید کرد: راه رسیدن به سودآوری فقط کیفیت است و کیفیت محصولات موجود و محصولات جدید باید به گونه ای باشد که محصولات جدید حاوی ایرادات محصولات موجود نباشد.

تیموری با بیان اینکه هدف سایپا ارتقای کیفیت محصولات موجود است، تصریح کرد: مراجعه مشتری به نمایندگی سه ماه پس از تحویل خودرو غیرقابل قبول است. اولاً این هدف باید محقق شود و ثانیاً تمام عیوب محصولات موجود در محصولات جدید دیده نشود. تمرکز بر این دو رویکرد مطمئناً برای ما موفقیت و سود سایپا را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل گروه سایپا همچنین بیان کرد: در راستای تولید صادرات محور، در چند ماه گذشته توانستیم با ونزوئلا قراردادی منعقد کنیم که ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی کویک به این کشور عرضه می کنیم. این صادرات از دو جهت حائز اهمیت است، اول اینکه این تیراژ مهم است و مزیت دوم این است که درآمد حاصل از فروش این صادرات قبل از ارسال محصولات دریافت می شود و سری اول صادرات با تیراژ ۱۰۰۰ سریع. خودروها به زودی برای ونزوئلا ساخته خواهند شد.

تیموری پیش بینی کرد حجم صادرات گروه خودروسازی سایپا تا پایان امسال به ۵۰ میلیون دلار برسد.

وی با اعلام انجام بخشی از تعهدات ارزی سایپا از درآمد حاصل از صادرات سری اول محصولات به ونزوئلا، افزود: همچنین پراید ۱۳۱ را در بازار عراق به قیمت ۵۲۰۰ دلار صادر خواهیم کرد و به زودی صادرات ۵ عدد خواهد شد. هزار دلار است و خودرو به عراق ارسال خواهد شد.

تیموری سیاست صادراتی گروه سایپا را «بهترین کیفیت با بهترین کارخانه و قطعه ساز» معرفی کرد و گفت: صادرات در سایپا باید اقتصادی و سودآور باشد. ارزش صادرات خودرو بسیار اقتصادی تر از بازار داخلی سایپا است.

وی با اشاره به ساختار کشاورزی در غنا خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کشاورزی در غنا که در مقیاس کوچک توسط مردم انجام می شود و با در نظر گرفتن مزیت های کامیون نیسان از جمله شاسی، گیربکس، موتور، و سادگی تعمیر این وسیله نقلیه، پس از طراحی فرمان صحیح این خودرو توسط زیمیاد، طی چند ماه آینده صادرات نیسان به کشور غنا آغاز خواهد شد.

تیموری با اشاره به هدف گذاری تولید ۶۰ هزار دستگاه کامیون نیسان تا پایان سال گفت: در صورت صادرات کامیون های نیسان به غنا در بازه قیمتی ۲۰ هزار دلاری و با پیشرفت های فنی این خودرو در زمینه افزایش باربری ظرفیت بارگیری و سوزاندن گاز آن توسط زیمیاد، این خودرو در بازار غنا مورد استقبال شما قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: رشد و موفقیت ما در این است که محصولات ما متناسب با بازار، شرایط اقتصادی، رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی کشور باشد و اینها شاخص هایی است که محصول را برای بازار هدف تعیین می کند.

تیموری تصریح کرد: در راستای توسعه محصول در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و با تلاش تمامی کارکنان، مهندسان و مدیران مجموعه باید عرضه محصولات باکیفیت را در صنعت خودروسازی ایران به ثبت برسانیم. .

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: در راستای سیاست های وزارت حراست مبنی بر صادرات خودروسازان داخلی به جای واردات و با قیمت خرید کمتر از ۱۰ هزار دلار، توانستیم جزو اولین شرکت های مشمول باشیم. لیست واردکنندگان خودرو در مرحله اول. تا پایان سال ۵۰ میلیون دلار صادرات داریم و در ازای آن می توانیم ۵ هزار خودرو چانگان وارد کنیم.

وی گفت: در حوزه خودروهای تجاری امسال بیش از هزار دستگاه تراکتور در سایپادیزل تولید شد. خودروهای تجاری نیز در رابطه با شرکت خدمات فنی ادغام شده است که ۵۰ درصد سهام آن به سایپادیزل و ۵۰ درصد دیگر به زامیاد اختصاص یافته است که سود نمایندگی خودروهای تجاری را افزایش می دهد.